Česká spořitelna

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod iguka 12. 2. 2013 17:56

každá kačka dobrá, proč ne
iguka
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 12. 2. 2013 18:26

Něco mi říká, že 2% jsou trochu víc než 1%, nehledě na to, že ta 2% jsou opravdové peníze a ne částky připisované "Na Váš kartový účet, penzijní připojištění, doplňkové penzijní spoření*, stavební spoření ".
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 12. 2. 2013 18:48

Tak vratky na kartový účet (zpět na KK) jsou ideální a není třeba čekat na nastřádání 500 Kč jak u Citi Life. Na jejich kreditkách více vadí vedení (39 Kč měsíčně, bezplatně nění ani první rok - zrovna se mi minulý týden stalo, že jsem se ocitl na pobočce ČS, kde mi to pracovnice iniciativně prezentovala, že když utratím 3900 Kč, tak mám vlastně kartu zdarma :-) - a 100 % inkaso umí pouze za dodatečný poplatek, tuším dalších 15 Kč). V rámci promo akce si výplatu 500 Kč za první nákup nelze zvolit, vrací se přímo na úvěrový účet ke kartě, příští měsíc si o ni možná zažádám (bonusy se budou vyplácet až po skončení akce, tak ať ten měsíc neleží v šuplíku s poplatkem), 500 Kč bude dobrých.
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod Oops! 1. 3. 2013 10:45

Servis 24 a info o penzijním připojištění. Pořád svítí aktualizace k 31.12.2012, mám to rozbitý nebo se spořka na penzijní v servisu vyprdla? Zkoušel odebrat a znovu přidat produkt, ale stále stejný problém.
Oops!
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dinkylinky 1. 3. 2013 21:55

Máma to má taky. Byla zpráva v IB, že budou předělávat na to nové penzijní připojištění ty jejich stránky, takže to bude bez aktualizace do konce února, ale holt se opozdily.
dinkylinky
Diskutér

Odeslat příspěvekod filip893 4. 4. 2013 20:24

Platba u bezobslužné čerpací stanice. Přes PIN se autorizuje maximální částka odběru. Pokud se natankuje méně, pak standardní postup je:

Z účtu se odúčtuje skutečně načerpaná částka, původní maximální částka se uvolní z blokací.

Postup ČS?

Zaúčtuje obě částky, původně zadanou maximální, a druhou skutečnou a obchodník ji pak musí zpět vracet! Neskutečné co si tahle banka dovolí a jak funguje.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 4. 4. 2013 20:53

Bych řekl, že spořka je ideální instituce pro ty zákazníky, kteří se v bordelu nechají šlehat bičíkem dámou v koženém oblečku... Ideálně ještě v kombinací se Škoda Ochcávia a Českou pojišťovnou ;-).
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 4. 4. 2013 21:01

...a jako zdravotni pojistovnu vyuzivajicich VZP.
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inženýr

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 4. 4. 2013 22:50

filip893 píše:Platba u bezobslužné čerpací stanice. Přes PIN se autorizuje maximální částka odběru. Pokud se natankuje méně, pak standardní postup je:

Z účtu se odúčtuje skutečně načerpaná částka, původní maximální částka se uvolní z blokací.

Postup ČS?

Zaúčtuje obě částky, původně zadanou maximální, a druhou skutečnou a obchodník ji pak musí zpět vracet! Neskutečné co si tahle banka dovolí a jak funguje.

ČS byla na které straně platby? Její byla karta, kterou klient platil, nebo byl její terminál? Nemohl něco zvrzat obchodník?

-- 4. 4. 2013 23:50 --

Tomáš Marný píše:Bych řekl, že spořka je ideální instituce pro ty zákazníky, kteří se v bordelu nechají šlehat bičíkem dámou v koženém oblečku... Ideálně ještě v kombinací se Škoda Ochcávia a Českou pojišťovnou ;-).

Proč, ČS umí i účet zdarma :).
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Hop76 4. 4. 2013 23:15

já mám zkušenost s kartou od ČS takovou, že po natankování u Benziny expres 24 (bezobslužná) je navolená max. částka mezi blokacemi (nevím jistě, ale cca týden jsem ji měl blokovanou) a reálná částka stržená z účtu. Neřekl bych tedy že jsou obě částky naúčtovány, nicméně je to hnus že tu první částku tak dlouho blokují, když už mají peníze dávno zúčtované.
Hop76
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 5. 4. 2013 00:01

Teď je otázkou, kde je chyba. Správně to má probíhat tak, že se blokuje určitá částka, po realizaci služby se strhne skutečná cena a blokace se zruší. Záleží ovšem na obchodníkovi - tedy jeho terminálu a pokladním systému (chyba tak může být na straně jeho banky, stejně jako v jeho pokladním systému). Čistě teoreticky může banka, která vydala kartu ignorovat pokyn ke zrušení blokace, ale je to nepravděpodobné.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod filip893 5. 4. 2013 07:01

Platba byla provedena kartou ČS, terminál Unicredit. Jde o to, že podle sdělení provozovatele pumpy je toto běžný postup ČS a on musí tyto platby zasílat zpět pravidelně. Možná kecal, ale nemyslím si to.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 5. 4. 2013 10:02

filip893 píše:Platba byla provedena kartou ČS, terminál Unicredit. Jde o to, že podle sdělení provozovatele pumpy je toto běžný postup ČS a on musí tyto platby zasílat zpět pravidelně. Možná kecal, ale nemyslím si to.

Já sázím spíše na závadu mezi terminálem a židlí :)
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Oops! 9. 4. 2013 05:48

Nepřijde vám servis 24 čím dál tím horší? Mám na mysli co se týče volby služeb. Místo toho, aby se to snažili klientům usnadnit a nechali je služby si nastavit přes internet, tak spořka stále ubírá služby, které se právě takto dají nastavit. Si myslím, že je to i záměr, chcou dostat své klienty do pobočky a tam jim při každé příležitosti nutit své další úžasné produkty :hm
Oops!
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka