Česká spořitelna

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod kolous007 23. 1. 2014 11:53

kolous007 píše:Prosím, využil jste někdo akce na založení účtu u příležitosti ZOH 2014 ? Má být 12 měs. zdarma a poté další měsíce dle získaných medailí. Dále karta VISA v olympijském designu. Při vyplňování žádosti na webu o tom nic nepíšou a nelze vybrat olympijský design karty, jen z nějakých přednastavených obrázků. Na webu ČS ale o tom info je. Tušíte někdo ? Díky!

Tak už vím, jak to je. Přesto, že web výslovně uvádí možnost založení přes Internet, nahoře na stránce s promem je tlačítko "Chci účet" a infolinka to potvrdila, NEPLATÍ v tomto případě akce na 12 měsíců zdarma + karta v designu olympiády. Ani letáky o nutnosti založení přes pobočku nehovoří. Neuvěřitelné. Dejte si pozor.
kolous007
Diskutér

Odeslat příspěvekod SocPredator 23. 1. 2014 12:46

To už zavání šmejdskou akcí s obědem, jaký svět neviděl :-)
Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí
SocPredator
Diskutér

Odeslat příspěvekod kolous007 23. 1. 2014 14:01

SocPredator píše:To už zavání šmejdskou akcí s obědem, jaký svět neviděl :-)

Levá ruka neví, co dělá pravá. Na pobočce z toho musejí být nešťastní, určitě se jim tam s podobným problémem navalí hodně lidí.
kolous007
Diskutér

Odeslat příspěvekod HonzaMo 19. 2. 2014 21:38

Mám dotaz k možnému nahlížení do účtů ze strany zaměstnanců ČS na přepážkách. Zaznamenává sw používaný bankou, když její zaměstnanec kontroluje například zústatky na mých účtech? Pokud ano, mohu si tuto informaci vyžádat (tzn. kdy a který zaměstnanec ČS nahlížel do mých účtů)?
Díky moc.
HonzaMo
Diskutér

Odeslat příspěvekod hongmi 20. 2. 2014 20:37

Asi tezko, v sazebniku takovou sluzbu nemaji uvedenu. ;-)
hongmi
Diskutér

Odeslat příspěvekod Pilatus 20. 2. 2014 22:28

Technicky to možné je, spořka používá Siebel, audituje se tam všechno možné a dost bych se divil, že zrovna vstup na zákaznický účet by nebyl monitorovaný (ukládaný do audit trailu).
Pilatus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 20. 2. 2014 23:38

Audituje se to určitě, otázka je, jestli se bude někdo v těch gigabajtech hrabat jenom kvůli tomu, že si Venca Vopršálek vzpomněl, že zrovna tahle informace by se mu hodila...
Naposledy upravil Tomáš Marný dne 21. 2. 2014 08:38, celkově upraveno 1
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod HonzaMo 21. 2. 2014 01:18

No jde spíš o to, že "Venca Vopršálek" měl problém s chorobným stalkingem bývalé a teď to vypadá, že dotyčná rozšiřuje informace o zůstatku na jeho účtu a jeho příjmech. U účtů v jiných bankách se to "Vencovi" neděje. A v ČS Venca půl roku nebyl (tzn. nikdo z přepážek neměl důvod se mu k účtu přihlašovat, a pokud se tam dotyčná přihlásila, bude mít Venca velmi silný pocit, že je to dotyčná bývalá). Takže mu zbydou dvě možnosti - buď to oznámit vedoucí pobočky, nebo si účty převést k jiné bance (což např. u stavebního spoření je celkem problém).
HonzaMo
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 21. 2. 2014 09:02

Nic tě nebude stát, když na ČS napíšeš, že se domníváš, že někdo ze zaměstnancům přistupuje k datům ze tvého účtu, neboť se na veřejnost dostaly informace, které nemohly odnikud odjinud uniknout. A ať ti sdělí, jestli v posledních x měsících někdo ke tvému účtu přistupoval (a kdo, případně rovnou napsat jméno podezřelé), protože jsi v ČS nic x měsíců nevyřizoval a nebyl tedy důvod k nějakým přístupům a že pokud nedostaneš v rozumné době uspokojivou odpověď, že věc předáš ČNB.

No a pokud toto nepomůže, opravdu předat ČNB. Však je to zadarmo :).

Úplně 100 % ten člověk dohledatelný není, protože to může být např. nějaký IŤák, který hromadně přistupuje na miliony účtů (nějakým scriptem) a je schopen si potřebná data vytáhnout z nějakého logovacího souboru (nelze tedy prokázat, že cíleně vstupoval zrovna na tvůj účet), nicméně nějaká běžná přepážková pracovnice dohledatelná je.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod HonzaMo 21. 2. 2014 17:13

Díky Patriku. Já plánuju napsat ředitelce pobočky a požádat jí přesně o to sdělení - zda někdo z jejích podřízených přistupoval během posledních 6ti měsíců k mému účtu. Uvidíme, jak se k tomu postaví. Kdyžtak holt převod bú...
HonzaMo
Diskutér

Odeslat příspěvekod saabik 21. 2. 2014 21:19

Možná hloupá otázka. Ale nemá dotyčná nějakej legální přístup na účet (disponenství apod)? Nebo neměla přístup (tvojí vinou nebo jejím zneužitím) k přístupovým údajům na účet?

Totiž zkušenost z opačné strany barikády je v tom, že za tyto situace si mohou ve většině případů sami majitelé. Tím neříkám, že si za to můžeš sám. Jen se nad tím zamysli, zda k těm údajům mohla přijít jinak než v bance. Pak teprve jdi do banky...
saabik
Diskutér

Odeslat příspěvekod HonzaMo 22. 2. 2014 23:04

Legální přístup nemá a neměla. Číslo účtu ale zná, stejně tak další potřebné údaje (narození, rodné číslo).
HonzaMo
Diskutér

Odeslat příspěvekod www.the-s.i.d.y 24. 2. 2014 19:34

zdravim otec ma sporoziro coz je asi bezny ucet, jen v tom nema zadnej internet banking, volal jsem na linku abych neco se dozvedel, pak jsem zacal blejt po zeptani kolik za to zaplati a ona zalezi jaky ma balicek zda za 29 ci 69kc. Nevite o tom neco vic ?
www.the-s.i.d.y
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fremantle 24. 2. 2014 20:25

Tak hlavně fakt to závisí od toho, co vůbec za účet má, protože pokud je to starší OÚČS, tak tam si lze IB navázat jako volitelný balíček služeb nebo funkcí k vedení samotného účtu, ty byly rozděleny podle toho, kolik funkcí aktivních má, takže pokud by měl k účtu pouze IB, tak by toto bylo zpoplatněno těmi 29 Kč měsíčně (mimo vedení účtu) - pokud tam už má ale nějakou další funkci (např. výběty z bankomatů, či odchozí transakce apod.), tak je to dalších 29 Kč měsíčně atd. Pokud má ale OÚČS II, tak tam už ty kategorie neexistují, ale balíček obsahuje několik základních funkcí, kde je m.j. i IB a balíček jako takový stojí 69 Kč měsíčně. Chce si to projít smlouvu a sazebník, co bude pro něj výhodnější.
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod portable30 24. 2. 2014 21:57

Nejlepší rada je poslat je do háje.Vřele doporučuji založit účet u Fio( mám 2. roky a max.spokojenost) předtím jsem měl 7 let ČS za tu dobu jsem na jen poplatcích zaplatil 10,000 .
Přemlouvám i svého rodiče ale není to jednoduché, přitom jsem nabízel pomoc i když na tom nic není,vše zařídí v bance ,akorát stačí nahlásit nové číslo učtu na učtárně ,když se naučila ovládat ve Fio e-broker,lehce zmákne i internetbanking
Snaží se setřit ale když vidí že zaplatili desetitisíce za poplatky,to se v potaz nebere,pro většinu starších ročniků existuje jen sporožiro v české spoř. které si museli založit,když zrušili výplatní sáčky a na tom ta banka pořád prosperuje rsp. její rakouská matka:)
portable30
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka