Česká spořitelna

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Rodsten 25. 2. 2014 11:54

Tak ono stačí zajít jen na pobočku do ČS a poptát se na okolnosti možnosti zrušit účet. Nebo ještě lépe zavolat na jejich linku zdarma, že chcete zrušit účet a jak tedy postupovat. Nabídnou na nějaký rok vedení účtu se základními službami zdarma. Znám spoustu lidí, kteří mají účet u ČS a prakticky všichni jej mají zdarma, někdo na rok, ale i na 3 nebo 5. Pak bude spokojenost na obou stranách... účet u ČS a ještě ušetří.
Rodsten
Diskutér

Odeslat příspěvekod kitrab 25. 2. 2014 14:26

To je sice hezké, že na zavolání to dají za 0. Jak typicky české, věrného klienta sežrat za živa na zavolání za 0. Ale ta arogance a chování k zákazníkovi je na blití. Co to je až si klient zavolá ? Normalní banka tohle nezná, běžný BU za 0.
Takže jediné rozumné jít jinak a nechat je vyhnít. Kdyby to udělal každý rozumný klient nebude stav jaký je v čr a nejen u bank.
kitrab
Diskutér

Odeslat příspěvekod Rodsten 25. 2. 2014 15:08

Tak jistě, nejlepší je odejít, ale pokud někdo trvá mít účet u ČS protože je to "české" a nebudu na tom nic měnit, tak aspoň možnost, jak to mít levněji nebo zdarma. Ono ty účty zdarma taky nejsou zcela zdarma, že ? AirBank má jen pár bankomatu a jinak výběr za 25 kč u ostatních je zase mít nutný pravidelný příjem nebo nutnost zaplatit kartou řádově 3-7 tisíc kč měsíčně abych mohl vybírat bez poplatku apod. Takže dosáhnout účet zdarma u ČS není zase tak špatná volba.
Rodsten
Diskutér

Odeslat příspěvekod audiobullys 26. 2. 2014 19:54

ja jsem si zridil ten ucet k olympiade a je to na 28 mesicu zdarma. sice ni moc, ale na vklady idealni, vsechny ostatni vkladomaty a banky mam 9-16 km daleko.
jsem zvedavej kolik budou stat platby jinam a kolik do CS a jak jim funguje ta expresni platba do 14 hodin a kolik za ni chtej.
karta je na 2 veci, akorat tam je logo k olympiade, vybrat z bankomatu jde jen par susni. pomalu jak KB s limitem asi 20k na tyden. to je jedna velka tragedie u tehle 2 bank ktery maj vedeni uctu zdarma.
Daň ze samostatného myšlení nebyla dosud zavedena jen proto, že by to byl příjem pro stát zcela zanedbatelný.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod dr._lukas 27. 2. 2014 07:36

Zdarma mas jen vedeni uctu a kartu ne? Vsechno ostatni je draze zaplacene..platby,at uz z nebo do banky,vybery z ATM,takze vicemen ucet k hovnu :-D

Kreditku maji taky nyni zdarma na 18 nebo 19 mesicu,ale max.z ni clovek dostane 350,- za mesic,takze taky produkt na prd.. Nebo je k necemu extra dobra?
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod Rodsten 27. 2. 2014 08:54

Taky mám ten účet založen v akci ZOH. Zdarma je vedení účtu, karta, 2 výběry z bankomatu, příchozí platby, odchozí do ČS a nastavení karty. Já si tedy k tomu ještě dokoupil za 29 kč odchozí platby do všech bank a víc mně ten účet teď nestojí. Mám taky účet u AirBank, jenže jejich neschopnost umožnit dostat se k penězům zdarma mě vytočil a platit 25 za výběr nebo 100 za paušál jsem z principu odmítnul. Chci teď používat ten účet u ČS a po 28 měsících, kdy mi jej zpoplatní tak se ozvu, že chci zachovat podmínky nebo půjdu jinam. Znám několik lidí co mají účet u ČS a nikdo za účet neplatí... Ale to je ještě za dlouho, pak se uvidí.
Rodsten
Diskutér

Odeslat příspěvekod kitrab 27. 2. 2014 09:21

Pokud to shrnu českého na ČS už není nic, jako u konkurence a případně i dalších oborech, příkladem je Škodovka a pod..
Nabídka je a nejen AirBank. Chápu, že obrat na BU, obrat kartou může být pro někoho limitující, ale BU mám na peníze, pokud je nemám nepotřebuji BU :).
Osobně jsem u FIO a nemám problém, jediné co jsme platil vydání bezkontaktní karty 99 kč na 5 let tuším, jinak za cca 3 roky používíní za nula.
A dostat se k penězům, nevím vybírám hotovost max 2x měsíčně, zpravidla vyberu 1x obvyklý objem a na konci měsíce doberu daší hotovost pokud dojde.
Kde to jde karta, bezkontakt, rychlejší než se otravovat s penězi, nepočítáš jan platíš:o).
Ale komu to vyhovuje, je to volba každého.

PS: znám lidi, co mají účet u ČS za stokoruny měsíčně a po Tesco lítají s letákem, aby ušetřili 8 kč na 1 kg salámu. Není lepšít mít účet za 0 kč a salám si vybrat dle libosti ? :)
kitrab
Diskutér

Odeslat příspěvekod Rodsten 27. 2. 2014 09:31

audiobullys píše:ja jsem si zridil ten ucet k olympiade a je to na 28 mesicu zdarma. sice ni moc, ale na vklady idealni, vsechny ostatni vkladomaty a banky mam 9-16 km daleko.
jsem zvedavej kolik budou stat platby jinam a kolik do CS a jak jim funguje ta expresni platba do 14 hodin a kolik za ni chtej.
karta je na 2 veci, akorat tam je logo k olympiade, vybrat z bankomatu jde jen par susni. pomalu jak KB s limitem asi 20k na tyden. to je jedna velka tragedie u tehle 2 bank ktery maj vedeni uctu zdarma.

Teda já nevím, ale ty limity na kartě jsou denní a já tam snad původní hodnotu měl 40 nebo 50tísíc výběr z bankomatu na den. Možná to šlo i zvednout, ale já si dal limity menší. Platby do ČS jsou zdarma, do jiné banky nevím. Já si za 29,- koupil všechny odchozí platby.

-- 27. 2. 2014 08:38 --

kitrab píše:Chápu, že obrat na BU, obrat kartou může být pro někoho limitující, ale BU mám na peníze, pokud je nemám nepotřebuji BU :).
Osobně jsem u FIO...

Nevím jak u FIO, ale tam je tuším výběr z cizího bankomatu 1x zdarma za každých 4.000 kč utracených platbou jejich kartou, ne ?? Ale proč mám platit jejich kartou, kde za 4000 dostanu jeden výběr, ale při platbě kreditní kartou u Citi dostanu za tuto částku 80,- kč zpět. Pak by mně vlastně jeden výběr z bankomatu u fio stál 80 kč. Jasně, pokud má člověk v blízkosti bankomaty těch menších bank, pak nabídka určitě je.
Rodsten
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 27. 2. 2014 10:18

Tak nevím. 100 Kč za výběr z jakéhokoliv bankomatu v ČR i EU ti přijde moc a 29 Kč za odchozí platby (které máš u Air Bank zdarma) zaplatíš bez mrknutí oka.

Nebylo by lepší zvolit třeba Equa, která má výběry z bankomatů v ČR zdarma a v zahraničí za 9 Kč, nebo pokud ti vadí splňovat podmínku obratu 10 000 Kč, tak zvol mBank, kde máš první tři výběry z jakéhokoliv bankomatu za 9 Kč (nebo zdarma, když splníš podmínku obratu na kartě 2 až 4 tisíce)
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Rodsten 27. 2. 2014 10:37

Ano, 100 kč se mi zdá hodně. Za hranice prakticky nejezdím. Čekal jsem od AirBank trochu vstřícnější přístup k mimopražským klientům.

U ČS jsem těch 29 dal na to, abych ten účet mohl plně využívat a za 28 měsíců se pak mohl rozhodnout jak dál. Když bych jej nyní používal jen na výběr z bankomatu, asi by mi pak žádnou retenci nenabídli, že ? Možná i AirBank dostane rozum a třeba nabídne možnost i u Malého tarifu nějaký výběr zdarma. O ostatních bankách už neuvažuju.
Rodsten
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 27. 2. 2014 11:13

No nevím, Air Bank přece v malém tarifu výběry zdarma má, to že si nedokážeš efektivně naplánovat výběr s návštěvou pobočky (např. někde v obchodním centru), je spíše tvůj problém - a pokud i by ne, tak výběry z terminálů Sazky jsou za celkem rozumných 10 Kč (jako největší problém zde vidím nejspíše omezení na poměrně malou částku), ale stejně by člověk v dnešní době neměl potřebovat více než 1 výběr měsíčně.
Kromě toho jsou zde banky, které umožňují vybírat z kteréhokoliv bankomatu po splnění podmínek zdarma i včetně vedení - Citibank, mBank, Equa, či Fio - ten argument s vratkou na Citi Life je už pořádné klišé, každý na KK z jakéhokoliv důvodu nedosáhne, nebo ji jednoduše nechce/nepotřebuje, pořád hodně lidí platí obyčejnou debetkou k účtu a jsou spokojeni - když můžou být odměněni výběrem z bankomatu zdarma, pročo toho nevyužít...
Ale pokud si potřebuješ ospravedlnit, proč platíš 29 Kč měsíčně spořce už ve třetím příspěvku po sobě, tak chápu...
Naposledy upravil fremantle dne 27. 2. 2014 11:14, celkově upraveno 1
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod Koby 27. 2. 2014 11:14

Netušíte, bude apk servis 24 na Windows Phone? Díky
Koby
Diskutér

Odeslat příspěvekod xtonda 27. 2. 2014 11:20

Výběr z cizího bankomatu stejně jako provoz vlastního prostě je nákladná služba a Equa je jediná kdo výběry zdarma z cizích bankomatů poskytuje a IMO je to sebevražedná strategie a otázka je nikoliv zda to zruší, ale kdy se to stane. Čili to nelze brát za standard. Krom Equa má z levných bank přívětivé poplatky za výběr z cizích bankomatů mBank (tři výběry za 9, pokud kartou platíš může být i za 0). Všichni ostatní to mají kolem 30 Kč a má to tak i ta spořka, takže je dost směšné kritizovat Air za zpoplatnění výběrů z cizích bankomatů když spořka to má stejně.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 27. 2. 2014 11:21

Koby: Co tě vede k tomu, že to bude vědět někdo z diskutujících, když to neví ani na klientském centru ČS, oddělení xichtoknihy... https://www.facebook.com/ceskasporiteln ... 3906417956
Můžeš jim tam zkusit napsat, nebo zavolat a pracovnice tvůj požadavek jistě ochotně zaznamenají. :-))
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod xtonda 27. 2. 2014 11:26

APK je formát instalačních balíčků aplikací pro Android, takže ne, dokud Windows Phone nebudou podporovat běh androidích aplikací, tak žádné APK pro Windows Phone nebude, se Servisem 24 ani s ničím jiným.
xtonda
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka