Česká spořitelna

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Delitzsch 21. 10. 2020 11:04

K WSPK: Spíše se jedná o výpomoc v rámci skupiny než o klasický prodej, nicméně akcie Erste Bank ve Vídni v reakci na informaci posílily. ČS získá operací zhruba 30 tis. relativně věrných klientů. V rámci celé WSPK tvořila její česká část pouze 10% obratu a nebyla dlouhodobě zisková. WSPK se velmi snažila. V posledních letech zavedla nové účty při splnění obratové podmínky zdarma včetně třeba několika výběrů z cizích bankomatů zdarma. Svého času měla výhodné spořící účty. Asi jinak to je v Brně, ale ostatní pobočky jsou úzce spjaty s komunitami, kde působí. Pokud měl klient v bance historii, byli vstřícní v případě úvěrových produktů. Pobočky byly příjemné a pracovníci vstřícní. Prostřednictví českých poboček bylo možné zřídit účet v rakouské části banky, dokud to mělo smysl. Jako malá regionální banka měli relativně funkční Smartbanking. Vedení WSPK tvrdí, že by chtěli v ČR působit dál, obsluhovat vybrané klienty z Rakouska, ale to bude zřejmě ve velmi omezeném rozsahu a bude se to týkat jen těch nejvýzněmnějších.
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 21. 10. 2020 11:37

minarjo píše:V článku je rovněž zmíněno, že výherních VK je cca 400 tisíc, takže matematici do mohou spočítat pravděpodobnost výhry milionu, co se na ní losuje 2x ročně (zůstatek min. 1000 Kč), a zda má tedy smysl ji mít :).


Clanek jsem necetl, ale stejny udaj o zhruba 400.000 mi banka poskytla jiz nekdy v roce 2016 :-) Takze ten udaj je jen velmi zhruba a nic jsem nevyhral i kdyz statisticky bych mohl spise, nez najit Kazmovo auto :-)
<- Patria kod 1000 - klikni na muj nick vlevo
<- Tipli 300 Kč bonus
<- Investown bonus 500-1000 Kč (nemovitosti, zhodnoceni až 11%)
<~ Allegro CZ 200 Kč za reg, 5 doprav zdarma a od 2. do 8.10. je tam slevovy kupon 300,-
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mojmax 21. 10. 2020 14:10

minarjo píše:A on ho měl někdo i jinak? Mně toto období (konec vždy 10., který neposune narozdíl od RB ani víkend) oznámili jako pevné a jediné možné už při sjednání kreditky po telefonu před rokem.


Já mám zúčtovací období odjakživa jako kalendářní měsíc (od 1. do posledního v měsíci), je ale fakt, že už mám jejich kreditku cca 4 roky.
mojmax
Diskutér

Odeslat příspěvekod evelista 22. 10. 2020 09:44

tak ta VK byla pro me vstup mit u CS jakykoliv CS ucet a hlavne zdarma (plus mit pocit takoveho zelezneho litru, kdybych fakt mel chcipnout na hlad), dneska uz je komplet konto za nula, je jina situace nez v unoru r.19
evelista
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod qwertz375 14. 11. 2020 12:53

Kreditka ČS se v minulosti dala splácet/přebít i o víkendu z běžného účtu v ČS, aktualizace proběhla okamžitě. Funguje to nyní po spuštění okamžitých plateb stejně také při splácení z jiné banky? Proběhne aktualizace zůstatku prakticky okamžitě kterýkoli den?
Naposledy upravil qwertz375 dne 14. 11. 2020 13:51, celkově upraveno 1
qwertz375
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod minarjo 14. 11. 2020 13:45

Ano, využívám splácení Chytré ČS kreditky přes OP z Air Bank, ČSOB/PS či Fio a aktualizace zůstatku prakticky ihned. Stejně tak se téměř okamžitě připíše i vklad hotovosti na vkladomatu ČS.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod mojmax 14. 11. 2020 18:49

Ano, taky potvrzuji, splácím ČS transparentní kreditku OP z Airbank a platba se okamžitě připíše na karetní účet.
mojmax
Diskutér

Odeslat příspěvekod qwertz375 14. 11. 2020 20:56

V demoverzi George se objevila volba "příkaz k inkasu". Spořka umožňuje nově u běžných účtů pro fyzické osoby zadat příkaz k inkasu z cizího účtu? V minulosti byla tato funkcionalita dostupná jen pro firemní účty.
qwertz375
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod minarjo 14. 11. 2020 23:49

U ČS je to nově? Možné to je, nicméně příkaz k inkasu je (nebo aspoň byl) v jiných bankách běžný, byť těch účtů je méně a méně (namátkou stále existuje třeba v internetovém bankovnictví Fio, RB snad ještě pořád i u ING konta...). Tedy ČS by tím přidala funkci, kterou mnohé banky z IB v minulosti zrušily pod záminkou zjednodušení (učinily tak třeba ČSOB/PS a jiné). Je jasné že více to využijí spíše firmy, ale já třeba inkasní příkaz běžně využívám třeba k inkasování v příbuzenstvu za mobilní tarif (mám firemní výhodný z práce i pro rodiče, bratra atd. a musím to mezi nás rozúčtovat, inkaso z mé strany je ideál, nemusím je každý měsíc otravovat kolik mi mají poslat, oni mají jen svolení k inkasu a organizuji to já). Takže i fyz. osobě se může příkaz k inkasu hodit, nemusí nutně hned vystavovat faktury a tak :).
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod qwertz375 15. 11. 2020 08:19

V Servis24 pro fyzické osoby ani v prvních verzích George to nebylo. Jestli to ČS aktuálně skutečně podporuje i pro koncové zákazníky nemohu ověřit, protože momentálně nemám běžný účet.
qwertz375
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Havers 15. 11. 2020 12:35

Mám Standard účet a příkaz k inkasu můžu zadat.
Havers
Diskutér

Odeslat příspěvekod qwertz375 16. 11. 2020 17:30

Vzhledem k tomu, že to zřejmě běží na stejné platformě (Dateio), je v praxi nějaký rozdíl mezi programem Moneyback od ČS a odměnami v MyAir od AirBank nebo lze očekávat více méně stejný seznam obchodníků i úroveň slev?
qwertz375
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod maeth_u 16. 11. 2020 18:49

Mám nově účet u ČS a slevy jsou podobné. V Air Bank jsou navíc slevové kupóny. A např. slevy, které jsem hodně využíval v Air Bank (např. Albert), mám v ČS ještě nepoužívané a momentálně výšší.

-- 16. 11. 2020 18:51 --

Mám nově kreditku. Je normální, že notifikace v George/na email o zaplacení nepřijde hned, jako v případě debetní karty ČS, ale později, až se platba zaúčtuje? Dneska jsem párkrát platil a pořád nic. Blokace vidím.
maeth_u
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fc70 16. 11. 2020 20:37

Reklamy v Dateio jsou cílené mj. podle provedených plateb kartou (údaje jsou vidět např. v podmínkách ČS Moneyback), takže jedna osoba uvidí u různých bank různé nabídky.

Ale netrávím čas zkoumáním toho, kde je to v průměru (jak to vůbec počítat?) výhodnější, jestli u účtu, kde je hodně plateb, nebo naopak málo.
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod minarjo 17. 11. 2020 00:14

@maeth_u:
Notifikace o platbách mám u ČS kreditky nastaveny ne emailem, ale do George mobilní appky, a tam mi chodí spolehlivě, ihned po platbě. Máš je pro kreditku v IB George správně nastaveny?
minarjo
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků