Česká spořitelna

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod lubik2 2. 4. 2020 09:45

suram píše:
Leonos píše:Spořitelna si vzpomněla na spoření. https://www.penize.cz/sporici-ucty/4126 ... cina-nulou

ČS prý včera snížila úrokovou sazbu na SÚ z 0,5 % na 0,2 %, říkal mi dnes kolega v zaměstnání. :D

jj, veřejně ohlásili 1% od 1.4., ale že to nesplní, na to už žádnou tiskovou zprávu nevydali. Prostě ponechali 0,2%.
lubik2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xls 2. 4. 2020 10:38

Jo, přísnost na ovečky musí být. Žádný úrok, budete se hezky skládat na rakouské majitele.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod fc70 2. 4. 2020 12:44

lubik2 píše:[jj, veřejně ohlásili 1% od 1.4., ale že to nesplní, na to už žádnou tiskovou zprávu nevydali. Prostě ponechali 0,2%.
https://www.csas.cz/cs/o-nas/pro-media/tiskove-zpravy/2020/03/27/ceska-sporitelna-odklada-zvyseni-uroku-na-sporicich-uctech
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod GeneHawkins 2. 4. 2020 14:58

Bude omluva?
GeneHawkins
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xls 2. 4. 2020 16:15

Se divím, že může mít někdo u takovéhle "banky" peníze. Zvýšení slíbí až za 2 měsíce, když banky mají několikanásobně vyšší úroky už roky. A pak to jsou schopni ještě ze dne na den odvolat se srdceryvným lživým zdůvodněním o odložení splátek (na kterém si namastí kapsu víc, než kdyby jim to lidi splatili v původní lhůtě).

Napsali by spíš něco v tom smyslu: "Vloni nám vzrostl o 15,5 procenta na 17,7 miliardy korun a protože jste hloupé ovce, letos vám dáme stejné kulové na úrocích a ještě vás víc budeme dřít na úvěrech, ale to by v tom byl čert, aby se nám letos do Rakouska nepodařilo dovalit aspoň 22 miliard."
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod fc70 2. 4. 2020 16:46

Houby si namastí, ty odložené půjčky jsou teď daleko rizikovější a původní úroková sazba (pokud nebude navíc snížená na 9% nebo ještě míň) to riziko sotva kompenzuje, natož aby z toho po provizi na nesplácené úvěry ještě zbyl zisk.
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod xls 3. 4. 2020 04:29

Mít zdroje za 0,2 % a dávat' je i za těch 9 % (ve skutečnosti mnohem víc) mi jako prodělečný podnik nepřijde. Je to ostatně vidět na jejim zisku.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod Panchy 3. 4. 2020 13:45

to mícháš jabka s hruškama, hypo s 9% p.a. fakt nedávaj, segment spotřebních úvěrů kde jsou ty úroky i nad 9% je někde úplně jinde jak náklady tak riziky, a cena peněz tam bude marginální ... popravdě se nedivím, že to banky nějak moc netlačí a nechávají prostor nebankovním institucím...
Panchy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fc70 3. 4. 2020 13:58

Reputační riziko (reportáže o exekucích) a riziko toho, že nějaký politik začne populisticky zpětně přepisovat parametry smluv s „těmi bohatými bankami“, jako teď to zastropování úroků.

-- 3. 4. 2020 14:48 --

… a výrazně větší regulace – do relativně nedávných dob si se svými vlastními penězi mohl každý půjčovat víceméně komu chtěl jak chtěl, ale když banky mohou vést vklady, jsou regulované daleko víc.
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod mojmax 9. 4. 2020 13:33

Chtěl bych vědět od někoho, kdo používá aplikaci Poketka, jak přesně funguje. Zjistil jsem, že je zde odměna 5 % v Albertu při nákupu nad 300 Kč (u Airbank a U-šetřete mám pouze 2 % při nákupu nad 500 Kč). Mám u ČS pouze transparentní KK, nic jiného.
Pro získání této odměny je nutné zaplatit v Albertu přes tu virtuální kartu v aplikaci, nebo je možné zaplatit i přes Google Pay pro získání odměny. Mně totiž ta virtuální karta nejde vytvořit, píše mi to, že "nemám vhodný účet pro vytvoření karty na internet". Je nutno tedy mít nějaký běžný účet u Spořky?
Viz obrázky:

Obrázek
Obrázek
mojmax
Diskutér

Odeslat příspěvekod tmx643 9. 4. 2020 13:52

Když musíš platit virtuální kartou, je to tam napsáno. Takže by mělo stačit zaktivovat a pak zaplatit.
tmx643
Diskutér

Odeslat příspěvekod filip893 9. 4. 2020 14:03

Stačí aktivovat nabídku a pak zaplatit transparentní kartou přes Google Pay. U některých nabídek je specificky napsáno, že je potřeba zaplatit: "jednorázovou kartou na internet vytvořenou v Poketce" (neboli virtuální kartou), to ale není případ nabídky Albert.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod minarjo 9. 4. 2020 17:52

Už jsem to řešil po pořízení kreditky ČS na podzim a bohužel aplikace Poketka není u řady odměn použitelná, pokud klient u ČS nemá běžný účet - to je právě ta chyba, že nelze vytvořit :(. Pokud se to změnilo, rád info uvítám :)
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod mojmax 10. 4. 2020 10:08

OK, díky za info, zkusím tedy zaplatit přes Google Pay a uvidíme.
mojmax
Diskutér

Odeslat příspěvekod evelista 10. 4. 2020 10:44

jde poketka nove aktivovat/pouzivat?
evelista
Nadšenec
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků