Česká spořitelna

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 6. 5. 2015 12:24

Jistě že mne to napadlo, proto píšu o ichtylech. A dalším důvodem je to, že klient Šiditelny obvykle vybírá po dvou stovkách, takže na rozdíl od klientů oněch jiných bank chodí k bankomatu několikanásobně častěji.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xls 6. 5. 2015 15:06

Je vidět, že jim hezky teče do bot. Takže se místo poskytování služeb o to intenzivněji zaměří na ještě větší oblbování lidí, kteří jakoby na všem, co jim "poradci" napcou, budou zázračně šetří. Prostě co Čech - to poradce.

Nám, co se dělá na blití už při přiblížení k ČS, nezbývá nic jinýho, než šetřit samotným.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod Klient ps 6. 5. 2015 16:51

V tom rozhovoru na ihned je jedna důležitá info. Šiditelna za rok ztratila 230.000 klientů. To už je hodně. Kdyby to šlo stejným tempem tak za 5 let je to 1.150.000 klientů.
Šiditelna bude ještě rok, dva rýžovat, ale poté se již bude muset přizpůsobit trhu. Těch pár socek bez mozku co by jim zbylo, by je už nevytrhlo.
Klient ps
Poslední varování

Odeslat příspěvekod finex5 6. 5. 2015 17:05

Jenže to jsou zřejmě úplně jiní klienti, než které máte na mysli. To číslo je pro celou finanční skupinu ČS se všemi produkty, které z velké části konkurence ani nenabízí. Za stejný rok ČS významně přibyl počet osobních účtů i uživatel SERVIS24, na druhou stranu poklesl počet karet. Žádný velký úprk ke konkurenci se tak nejspíš nekoná.
finex5
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Klient ps 6. 5. 2015 17:11

Teď si připadám jako Alenka v Říši divů. Klesl počet karet, ale zvýšil se počet osobních účtů? To je trochu protimluv, ne?
Jaké služby nenabízí např. ČSOB oproti Šiditelně?
Klient ps
Poslední varování

Odeslat příspěvekod finex5 6. 5. 2015 17:48

Proč by to měl být protimluv? K jednomu účtu lze mít různý počet karet, stejně tak lze mít karty bez osobního účtu (kreditka). Žádná pevná vazba mezi počtem běžných účtů a počtem karet není.

Nenarážel jsem na velkou bankovní trojku (ČS, ČSOB, KB), ale na nové low--cost banky, ke kterým údajně klienti hromadně utíkají. Ty poskytují jen zlomek služeb, takže ty klienty nelze úplně srovnávat.
finex5
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Zedna1 6. 5. 2015 18:13

finex5 píše:Za stejný rok ČS významně přibyl počet osobních účtů i uživatel SERVIS24, na druhou stranu poklesl počet karet. Žádný velký úprk ke konkurenci se tak nejspíš nekoná.


Absolutne neverim, ze Sporce vzrostl pocet osobnich uctu a uz vubec ne vyznamne!
Mozna se jen jedna o nejake podivne papirove hratky s prevody ze starsich typu uctu na nove.

Verim ve velky uprk ke konkurenci, kde jinde by se braly ty statisice novych klientu u nizkonakladovych/bezpoplatkovych bank typu mBank/FIO/Air/Equa/Zuno.
Zedňa
Zedna1
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fremantle 6. 5. 2015 18:18

K tomu snížení počtu klientů, resp. vydaných karet - nebylo to hlavně i v souvislosti s ukončením sKaret?
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod Klient ps 6. 5. 2015 18:42

Finex5 jen plácá nesmysly.
Kdyby počet karet klesl kvůli sKartám, musel by stejně klesnout počet účtů i klientů o cca 300.000 nebo kolik bylo sKaret.
Klient ps
Poslední varování

Odeslat příspěvekod finex5 6. 5. 2015 18:49

Zedna1 píše:Absolutne neverim, ze Sporce vzrostl pocet osobnich uctu a uz vubec ne vyznamne!

Múžete věřit čemu chcete, výroční zprávy jsou auditované nezávislým auditorem. ČS alespoň poskytuje nad povinný rámec další statistická data. U některých služeb dokonce uvádějí aktivní klienty (např. SERVIS24).

mBank/FIO/Air/Equa se s nějakými statistikami většinou neobtěžují, údaje počtech klientů nebo objemu vkladů schovávají někam do textu, pokud ho vůbec publikují a kdyby vyšly najevo údaje o skutečně aktivních klientech, asi bychom se hodně nasmáli (např. u mBank). Podstatnou otázkou pak je kolik těch migrujících klientů je skutečně unikátních, reálně jich nakonec může být jen zlomek.

Pravda je taková, že pro své tvrzení nemáte nic, kromě bulvárních článků někde na webu.

fremantle píše:K tomu snížení počtu klientů, resp. vydaných karet - nebylo to hlavně i v souvislosti s ukončením sKaret?

Skarty zrušili už dříve, ne?

Klient ps píše:Finex5 jen plácá nesmysly.
Kdyby počet karet klesl kvůli sKartám, musel by stejně klesnout počet účtů i klientů o cca 300.000 nebo kolik bylo sKaret.

Nesmysly plácáte vy. Skarty jsem vůbec nezmiňoval.
finex5
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 6. 5. 2015 18:57

finex5 píše:Ty poskytují jen zlomek služeb, takže ty klienty nelze úplně srovnávat.

Zlomek služeb možná poskytují, jenže ten zlomek služeb 90% klientům bank bohatě postačuje. Šiditelnu jsem poslal do ***** někdy v roce 1993, poslední služba, co mně poskytovala, bylo vedení novomanželské půjčky. A za vedení si začala účtovat poplatky, které přesáhly výši úroků. Takže jsem půjčku předčasně splatil, udělal jim "pápá" a marně přemýšlím, která jejich služba mně od té doby chybí.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fremantle 6. 5. 2015 19:14

finex5 píše:Skarty zrušili už dříve, ne?


sKarty zanikly v dubnu loňského roku...

Informace ke zrušení sKaret píše:Účty a sKarty se automaticky zrušily k 30. dubnu 2014.
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod davsopl 6. 5. 2015 20:25

finex5 píše:Rozhovor o plánovaných novinkách a dalším směřování ČS:

http://byznys.ihned.cz/c1-63966850-expe ... sporitelny


Už se "nemůžu dočkat" až Citi převezme Šiditelna. Ještě se nám bude po Citi stýskat. >:-(
davsopl
Nadšenec

Odeslat příspěvekod fremantle 7. 5. 2015 11:24

Tomáš Marný píše:Včera v podvečer v NC Eden: Bankomat Air Bank - ani noha. O pár metrů vedle bankomat RB - stejný obrázek. O dalších pár metrů vedle - před bankomatem Šiditelny stepuje 5 ichtylů...

Dneska v poledne jdu kolem pobočky ČS - už poměrně známý obraz, hlouček tak 5-6 lidí čekajících na bankomat... na tom by nebylo nic divného, kdyby uvnitř pobočky nebyly ty bankomaty dva, jeden depozitní - k němu se asi nikdo neodvážil (byl normálně v provozu... chvíli jsem taky přemýšel, jestli si z něho nevyberu, ač jsem hotovost nepotřeboval) :lol:
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod peter2black 7. 5. 2015 11:42

jeste porad ma Sporka vklady v depozitnim bankomatu za poplatek? nemuzu to najit v cenikach
peter2black
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků