Česká spořitelna

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod audiobullys 25. 5. 2020 20:41

Airbank 8:20 - csob 15 hod. Slušná práce na pondělí.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod evelista 25. 5. 2020 22:40

dnes byl vypadek pro okamzite platby
evelista
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fc70 12. 6. 2020 09:37

ČS mění ceník k 25. 7.:
  • Účet mimo MZF se teď jmenuje „Standard účet“
  • Standard účet nově nemá žádné výběry z bankomatu zdarma
  • 2. účet k MZF bude jen „Standard“, ne MZF (tj. nebude mít výběry z bankomatu zdarma)
  • K MZF účtu jsou 2 debetní karty zdarma místo 1
  • K MZF jsou výběry z bankomatů Erste v zahraničí zdarma
  • K MZF je jeden cizoměnový účet a multiměnová funkce zdarma

Jestli to dobře chápu, rodina teď může mít zdarma 1 účet se 2 kartami, a navíc multiměnu, a naopak 2 oddělené účty každý s vlastní kartou vyjdou dráž.
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod jerry666 13. 6. 2020 19:49

Může mi prosím někdo potvrdit, že jsem to pochopil správně? U KK od ČS by teď měl fungovat Cashback - poketka (např. Albert), I když se platí přímo plastem? Ale pro připsání odměny musí mít člověk u ČS běžný účet, nevrací se přímo na KK, je to tak?
jerry666
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mojmax 14. 6. 2020 07:46

Ano, je to tak, jsou nové podmínky, kdy je možno platit plastem. Samozřejmě hned jsem CB vyzkoušel a ve výpise je to rozdělené - jedna položka jako výběr hotovosti a druhá položka je samotný nákup, ze kterého je případně odměna (já mám teď 5 % při nákupu nad 300 Kč) - takže to mají bohužel ošetřené.
A NENÍ nutno mít běžný účet, já mám jenom KK a odměny mi vrací přímo na kartový účet.
mojmax
Diskutér

Odeslat příspěvekod jerry666 14. 6. 2020 09:12

Díky za info. Nakoupil jsem, ale v poketce nevidím odměnu, možná to tam tedy bude až po zaúčtování. Jsem zvyklý, že v Airbank to je vidět hned...
jerry666
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mojmax 14. 6. 2020 10:07

Jojo, v Airbank to je hned, ale v Poketce, stejně tak i v U-šetřete, se to objeví zhruba za 3-5 dní.
mojmax
Diskutér

Odeslat příspěvekod fc70 16. 6. 2020 13:51

fc70 píše:ČS mění ceník k 25. 7.:
Tohle na webu zase zmizelo.
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod suram 16. 6. 2020 15:03

Co?
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod fc70 16. 6. 2020 16:09

Pokud vím, ČS nezveřejňuje změny ceníků jako dokument (jen pošle relevantním uživatelům zprávu … většinou), jen změní ceník ke stažení tak, že přidá položky s datem, od kdy platí.

Zhruba před týdnem tak zveřejnili ceník se změnami od 25. 7., a teď zase ceník, který ty změny neobsahuje.

-- 16. 6. 2020 17:15 --

Tedy… ten nový ceník skoro vrací stav z 19.5., ale Účet (ne MZF) teď neobsahuje výběry z bankomatů skupiny Erste zdarma. Tento ceník byl vytvořen 12. 6., nikdy předtím tam nic o změně, pokud vím, nebylo, a na tom ceníku je pořád napsané „účinnost od 19.05.2020“.

Zmatek – nebo něco nechápu.
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod A1rh- 17. 6. 2020 14:34

koukám je nějaká změna - naposledy 2.6. mi přišlo mailem potvrzení o platbě (CRV) ve znění
"rádi bychom Vás informovali o úspěšném provedení internetové platby kartou"
Vše později je už jen
"rádi bychom Vás informovali o úspěšném provedení platby kartou". Mám trochu obavu.
V profilu nebo SZ promo Revolut 700Kč, SkipPay 500Kč, AliExpress US $19, Raiff. 300Kč ...
A1rh-
Diskutér

Odeslat příspěvekod hopo.hopo 17. 6. 2020 14:51

U všeho v IB a výpisech (před i po 2. 6.) mám "platba kartou", případně "platba kartou - specifická", a za všechno byly i v posledním cyklu odměny jak být měly. Mailový potvrzení neprovozuju, takže nevím.
hopo.hopo
Nadšenec

Odeslat příspěvekod A1rh- 17. 6. 2020 15:41

jde mi samozřejmě o vratku z KK, která je jen za internetové platby. Výpis jsem popravdě ještě nikdy neviděl a nestudoval :-) Stačil mi dosud jen mobilní George.
V profilu nebo SZ promo Revolut 700Kč, SkipPay 500Kč, AliExpress US $19, Raiff. 300Kč ...
A1rh-
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 17. 6. 2020 22:03

Zbytečné obavy, u všech transakcí v mobilním George v historii mám typ transakce Platba kartou, ať už šlo o platbu skrz Curve či net platbu přímo. Z popisu transakce už se to nedá poznat myslím dlouho, pokud ti vůbec někdy šlo :). Email potvrzení také nemám, stačí notifikace George appky, ty fungují spolehlivě a rychle.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod slavo963 22. 6. 2020 08:08

Jak zjistim jmeno a adresu majitele uctu v CS?
Omylem jsem poslal 300 a 600 kc pocatkem cervna, resp. vcera(z Moneta banky), posilal jsem to na svuj ucet v CS, ale vynechal jsem druhou cislici v poradi a nanestesti to muselo byt platne cislo uctu. Ja jsi to uvedomil az vcera, kdyz posilal prave tech 600.- jako okamzitou platbu a opet neprisla(o tech 300.- psal i zde na foru v domeni, ze nefunguji okamzite platby...)

Moneta chce 500Kc za pozadani o navraceni kazde omylem zaslane platby(samozrejme bez zaruky), takze ve vysledku bych zustal -100.-, pri najhorsim -1900.-...

Poslal jsem i platbu 0,01Kc a do spravy pro prijemce napsal zadost o navraceni plateb, zatim bez odezvy.
Jeste uvazuji, ze poslu halerove polozky z jinych bank, a ktera bude mit zjisteni majitele uctu nejlevnejsi , udelam to prez ne...

Nebo nejake jine navrhy?
slavo963
Přeborník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků