Česká spořitelna

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Rodsten 22. 4. 2014 18:09

Kdyz jsem si zakládal účet, tak se mi do SERVIS24 účet zobrazil taky až po půlnoci a taky jsem měl hlášku o omezených právech.
Rodsten
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tom brava 22. 4. 2014 18:38

Rodsten: Díky, takže uvidím zítra, jestli to klapne...
----------------------------------------------------
Doplněno 23.4., 9hod:
Tak stále stejné i "po půlnoci" - autospárování s mými 3 účty neproběhlo a když ho chci vynutit, tak odezva:

Chyba v aplikaci
Klient není oprávněn si přiřadit tento účet
Kód chyby: 20430
----------------------------------------------------
DOplněno 23.4, 14hod:
Ofiko odpověď SERVISU24:
A nemáte službu SERVIS 24 Start k účtu nově zřízenou?
Jestliže ano, je zapotřebí vyčkat od jejího založení cca 3 kalendářní dny, kdy se poté účet automaticky objeví po přihlášení do služby.

Tak to je darda, asi to bude tím že stavebko/penzijko jsou dcerušky s vlastními systémy, se domnívám....
tom brava
Diskutér

Odeslat příspěvekod karlos-2009 16. 5. 2014 19:38

Nechce se mi na to zakladat jine vklakno, tak to dam sem. Jedna se mi o to, zda nekdo pouziva produkt od sporky Premier Erste a jake s tim ma zkusenosti. Modelova situace a co potrebuji viz dale.

Na konto by melo chodit mesicne kolem 10000 euro. Takze bych potreboval v ramci toho erste premier eurove konto, kde nebude poplatek za prichozi sepa platbu, vsechny odchozi sepa platby taky za nula. K tomu karta, se kterou by slo vybirat v zahranici ty eura z bankomatu bezpoplatku (akceptuji v ramci skupiny erste). Vybery a vklady v eurech v hotovosti na pobocce bez poplatku.

Dale k tomu korunovy ucet (bez poplatku), karta na vybery ve vsech bankomatech v CR bez poplatku.

Vyse popsane je to, co potrebuji, vice ani ne. Nebo ma nekdo radu, ktera banka by vyse pozadovane v CR umela, tzn netrvam jen na erste premier (tj. nez mi poradite, ze si mam zalozit dejme tomu Equa, tak pro jistotu opakuji "Vybery a vklady v eurech na pobocce na pokladne bez poplatku").

Cosi se mi zda, ze to Erste Premier nekdo z fora ma/mel.. ale jak rikam, pokud to bude splnovat jina banka, tak se tomu nebranim.
karlos-2009
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Klient ps 16. 5. 2014 19:58

Někteří diskutující mi přijdou poněkud slabodušší.
Karlos, ty někomu chceš namluvit, že ti bude měsíčně na účet chodit 10.000 éček a přitom nejsi schopný zajet si do Drážďan nebo Weiden, založit si účet u Postbank?
Klient ps
Poslední varování

Odeslat příspěvekod karlos-2009 16. 5. 2014 20:13

Kliente ps,
jestli nevis odpoved na otazku, tak prosim neodpovidej. Ptal jsem se na zkusenosti s premier erste.

Ucet, reps. ucty, v eurozone mam, ale to nejde oc tu bezi, ale ty si to nepochopil a nedrzel se puvodniho dotazu.

Predstav si, ze te firma posle do ceska, kde budes zit (tj. nechat si to posilat na jiny ucet v jine/puvodni zemi, nez momentalne budes zit, je tak trochu neprakticke, kdyz budes neco potrebovat na pobocce) a posila ti posila prachy z jine zeme v eurozone na ucet do banky v cr v eurech , kde s nima nejak budes muset manipulovat.
Naposledy upravil karlos-2009 dne 16. 5. 2014 20:18, celkově upraveno 1
karlos-2009
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Klient ps 16. 5. 2014 20:17

člověče, to snad nemyslíš vázně.
Jako s účtem u Postbank nemůžeš v ČR manipulovat? :-))
Klient ps
Poslední varování

Odeslat příspěvekod karlos-2009 16. 5. 2014 20:21

Nech toho, prosim, odpovidej prosim na puvodni otazku, pokud odpoved nemas a nemas z premier erste zkusenosti, tak radsi nic nepis.

Proc bych si mel zakladat ucet v nemecku, kdyz tam ani neziju a navic ucet v mam jiz v zemi eurozony, kde se momentalne zdrzuji.
karlos-2009
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Klient ps 16. 5. 2014 20:27

Pokud máš "účet v eurozoně", šašku, pak nechápu proč si chceš zakládat další u ČS Premier. 99,99% účtů na západ od nás je levnějších s neskutećným množstvím výhod.
Jenom si tady honíš triko.
Klient ps
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 16. 5. 2014 20:43

Boží... Příjem kolem 10 000 Teuro měsíčně a pán shání bezpoplatkový účet... Tomu říkám kolenovrt, Patrik je slabej odvar :-P .
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tx999 16. 5. 2014 21:01

Tomáš Marný: Já bych řekl, že problém je jinde - u spousty bank se jednak platí za příchozí platby v EUR nějaký poplatek (většinou snad fix) a pak jsou to při výběru často procenta z částky. To už pak nemusí být úplně málo. A ne každý má potřebu jen tak vyhazovat peníze oknem. Zkus se nad tím zamyslet.

Jinak zpět k původnímu dotazu. Jak je to u Erste Premier netuším, ale osobně bych se kouknul na Citi (Premium/Gold). Přesné podmínky ale neznám, takže je potřeba aby to původní tazatel pořádně prozkoumal.
tx999
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fremantle 16. 5. 2014 21:25

Citibank má i u Premium a Citigold účtů poměrně drahé odchozí zahraniční (i SEPA) platby - např. u SHA 1 % (min. 300 Kč, max. 2000 Kč) a nemyslím, že nabízí individuální cenové programy.
Na ten příjem ze zahraničí to ale bude v pořádku (zdarma) a manipulace s hotovostí je taky tuším zdarma - akorát na ten opačný směr to příliš nebude.

Každopádně pokud mi má chodit každý měsíc na účet 10 k€ měsíčně, tak nejspíš zvednu telefon a do 30 minut si zjistím, co mi nabídnou v rámci priváního bankovnictví u našich bank a neřeším to asi tady na fóru... :-))
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 3. 6. 2014 16:16

Dobrej vtip... http://ekonomika.idnes.cz/ceska-sporite ... nomika_spi

Nicméně soudím, že většina ovcí, které se nechaly stříhat dosud, se nechá stříhat i nadále.
Naposledy upravil Tomáš Marný dne 3. 6. 2014 19:27, celkově upraveno 1
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod avathar 3. 6. 2014 17:04

Podle mě jsou to borci.
avathar
Diskutér

Odeslat příspěvekod Zedna1 3. 6. 2014 17:28

To zdrazeni to je fakt sila!!
Bezpoplatkove banky ten napor asi nezvladnou, uz ted ve FIO a Air lamou rekordy v poctu a rychlosti narustu novych klientu, co teprve po tom zdrazeni ve Sporitelne!
Zedňa
Zedna1
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SocPredator 3. 6. 2014 19:42

Přesně tak, odejde jich pár, je to jako se zdražením cigaret. Po korunách to je na dlouho. Ovšem zdražovat elektronické transakce, když na tom staví konkurence, je fakt odvaha - takže souhlasím i s avatharem a těmi borci.
:-D
Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí
SocPredator
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků