Česká spořitelna

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod xtonda 9. 4. 2015 13:18

Pořád zapomínáš, že OÚČS II má ještě základní cenu 69 Kč a pro její odpuštění je potřeba mít další produkt - úvěr nebo investici nebo životko (nebo podnikatelský účet), což je podstatně nepříjemnější podmínka, já třeba nic z toho nechci, navíc úvěr nemusí dostat každý.

Čili tou akcí pouze novým klientům snižují cenu o 29 Kč za balíček transakcí.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 9. 4. 2015 13:19

Asi špatně koukám, ale žádný racionální důvod k otevření účtu u ČS nevidím. A diskuse o jakémkoli balíčku/balíčcích za 350,- ročně mi přijde zbytečná, když mi jiná nabídka ty samé služby bez balíčků a bez placení.
Z druhé strany představa, že jsem platil ročně tisíce, a teď budu platit za to samé třeba jen polovinu, je pro někoho opravdu lákavá. (Do okamžiku, kdy zjistí, že ty roky ty tisíce platit nemuseli.)
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod libol 9. 4. 2015 13:28

finex5:Já jsem si samozřejmě vědom na co jsem reagoval:
finex5 píše: Bankomatová síť nemá konkurenci (k čemu je účet zdarma, když v dostupném bankomatu stojí výběr třeba 30kč)

libol píše:No tak bankomatová síť samozřejmě MÁ konkurenci, která ji hravě převálcuje.


Na akci ČS jsem vůbec nereagoval, protože souhlasím s většinou druhého a třetím vaším odstavcem ;-)

Reagoval jsem pouze na Vaše nepravdivé tvrzení, které jsem pravda nazval "PR kecy", pokud myslíte, že lepší bude použít "lživé tvrzení", nebo "neznalost" - rád to ve svém příspěvku (pro podporu konstruktivní diskuse) s omluvou opravím.
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod finex5 9. 4. 2015 13:38

xtonda píše:Pořád zapomínáš, že OÚČS II má ještě základní cenu 69 Kč a pro její odpuštění je potřeba mít další produkt - úvěr nebo investici nebo životko (nebo podnikatelský účet), což je podstatně nepříjemnější podmínka, já třeba nic z toho nechci, navíc úvěr nemusí dostat každý.

Jak jsem řekl, nesmyslná diskuze o ničem. Využití v kombinaci s "programem za důvěru" pro základní balíček "zdarma" je v tom úvodním příspěvku výslovně zmíněno (a nepsal jsem ho já). Ale asi to tu budeme opakovat ještě 150x, pro jistotu na každé stránce znovu...

Mimochodem z výčtu služeb pro čerpání slevy vám vypadla kreditka.

xls píše:Asi špatně koukám, ale žádný racionální důvod k otevření účtu u ČS nevidím.

Např. levnější hypotéka? pohodlnější Investice? Potřeba vkladů hotovosti?

A diskuse o jakémkoli balíčku/balíčcích za 350,- ročně mi přijde zbytečná, když mi jiná nabídka ty samé služby bez balíčků a bez placení.

Jo? A to která prosím? 75% trhu můžeme rovnou vyřadit jen kvůli idiotskému IB. ČS patří mezi těch 25% celkem použitelných.
finex5
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fremantle 9. 4. 2015 13:51

Plně souhlasím s tím, že tuto diskusi nemá opravdu smysl dále rozvíjet, to tady bude zase akorát flame jak posledně a nic nového se nedovíme (btw. nad tou akci na Samsung A3 pro klioše Blue docela přemýšlím, takže i v tomto vlákně se obšas objeví zajímavý tip)... IB jako kritérium bych osobně úplně vyloučil - je to jen komunikační kanál s bankou a je čistě o osobních preferencích (dlužno ale dodat, že pro běžné retailové klienty - samozřejmě může být problém, když nenabízí nějakou funkcionalitu, která u jiných bank je ... čistě na okraj, u ČS je třeba dobrá funkce možnosti dočasného nastavení limitů do určitého data, i když něco podobného má i Air Bank).

finex5 píše:Mimochodem z výčtu služeb pro čerpání slevy vám vypadla kreditka.

Řekl bych, že ji xtonda počítal už mezi úvěrové produkty (tedy nedostane ji každý), pak je problém, že většinu kreditek ČS stejně zpoplatňuje, které běžně prodává (KKK je dosti specifický případ, na pobočce se k ní dostat nelze), takže zbývá třeba standardní KK Odměna nebo World, u nichž je paušál za vedení tak jako tak...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod xls 9. 4. 2015 15:10

Takové termíny jako "program za důvěru" to snad musel vymýšlet nějaký Goebbelsův vnuk. Ještě, že tam chodím jen 1x ročně. Kdyby na mě s tímhle vyrukovali, tak přeskočím přepážku.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod davsopl 9. 4. 2015 18:53

Spíše bych řekl, že ten slogan musel vymýšlet naprostý markeringový zoufalec! Připadá mě to jako od žáka 1 třídy ŽŠ!
davsopl
Nadšenec

Odeslat příspěvekod malejjara 9. 4. 2015 18:55

Ale zni to tak duveryhodne a zdvorile.
malejjara
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod finex5 10. 4. 2015 06:12

Skvěle to zapadá do absolutně nudného marketingu ČS. Co se tomu vůbec divíte?
Daleko "pikantnější" je taková "TOP 3 Garance" Airbank. Titulek jak z bulvárního magazínu a ve světle posledních aktivit banky, kdy se to snaží všemožně ohýbat, působí dost směšně.

ČS to má vymyšlené chytře. Skrze všechny ty "programy výhod", "programy za důvěru", nebo nyní jednotlivé cenové úrovně BLUE, klientovi důmyslně prodá nějaký další produkt, který by si možná jinak ani nepořídil, a ještě má klient pocit, jak skvěle ušetřil :D
finex5
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xls 10. 4. 2015 09:03

malejjara píše:Ale zni to tak duveryhodne a zdvorile.


Jo, to zní. Ještě by si mohli dát na dveře "Poplatek macht frei".
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod fc70 24. 4. 2015 00:56

Kolik stojí převod cizí měny (konkrétně USD, příchozí i odchozí) v rámci banky? Běžně to snad bývá relativně levné.

Obvyklé je mít v ceníku oddělenou sekci pro zahraniční a cizoměnové platby, a v ní explicitní výjimku pro vnitrobankovní platby, ale „Ceník pro Zahraniční platební styk pro soukromou klientelu“ nic takového nemá. Nevím, jestli to chápat tak, že platí „Ceník pro Tuzemský platební styk pro soukromou klientelu” (a malé paušály) nebo ten pro zahraniční platební styk (a nehorázně velké poplatky).

Různé devizovky inzerují i účty v České spořitelně, ty by snad neměly smysl, kdyby vnitrobankovní platby nebyly levnější, ne?

(Má někdo praktické zkušenosti?)
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod finex5 6. 5. 2015 09:12

Rozhovor o plánovaných novinkách a dalším směřování ČS:

http://byznys.ihned.cz/c1-63966850-expe ... sporitelny
finex5
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 6. 5. 2015 09:37

Včera v podvečer v NC Eden: Bankomat Air Bank - ani noha. O pár metrů vedle bankomat RB - stejný obrázek. O dalších pár metrů vedle - před bankomatem Šiditelny stepuje 5 ichtylů...
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod z.pepa 6. 5. 2015 11:48

A že by to souviselo s tím kolik má Air/RB/ČS klientů vás nenapadlo?
Sám mám Fio, a třeba na Chodově se mi často stává, že přede mnou tak 2 lidi stojí u Fio bankomatu. Je ale fakt, že většinou jdu ve špičce a použil jsem bankomat za ten rok 8x.
Pokud budou mít jednou Air/RB tolik klientů co ČS, jistě budou mít fronty i oni.
z.pepa
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fremantle 6. 5. 2015 12:23

Když už počet klientů, tak v poměru k těm bankomatům...

Fio banka - cca. 460 tisíc klientů na 150 bankomatů - takže kolem 3000 klientů na bankomat
Air Bank - cca. 320 tisíc klientů na 50 bankomatů - takže kolem 6400 klientů na bankomat
ČS - cca. 3 miliony sporožirových účtů na 1500 bankomatů - takže kolem 2000 klientů na bankomat

Většina klientů RB nejspíš může vybírat z kteréhokoliv bankomatu (co mají tarify eKonto Smart nebo Komplet).

Takže ani to srovnání nějak nesedí - ale to jsou stejně údaje, z nichž nelze vyvozovat nějaké závěry...
fremantle
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků