Česká spořitelna

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod filip893 2. 7. 2019 13:54

Ještě v průběhu léta by slevy aktivované v aplikaci Poketka (+/- stejné jako MyAir od Airbank) měly být uplatňovány i při platbách přes Google Pay. Aplikace Poketka pak v budoucnu (konec léta) přestane sloužit k placení, ale pouze k aktivaci slev či generování jednorázových virtuálních karet. Ještě zajímavost, ačkoliv aplikace Poketka informuje, že lze pro placení využít jen DEBETNÍ Visa, povedlo se mi přiřadit KREDITNÍ Visa Infinite.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 2. 7. 2019 14:11

ČS má novou soutěž - https://www.facebook.com/notes/česká-spořitelna/pravidla-soutěže-platím-s-google-pay/10162495891305393/?fbclid=IwAR3iE8eduFaIz0NSfF2bfa7xL5o-Gl_knPDuFxWeDY7WQp0AujKMXIs8kOI

Kdo v následujících dvou dnech zaplatí přes GooglePay a pochlubí se tím na FB ČS, může vyhrát mobil Samsung S10

Trochu se v tom mraku aplikací ČS ztrácím, chápu to správně, se se má stáhnout aplikace GooglePay (která není od ČS), tam přidat jejich kartu a zaplatit s ní?
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod GeneHawkins 2. 7. 2019 17:04

Možná může vyhrát, ale způsob výběru výherce neudávají... :D
GeneHawkins
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Markil 2. 7. 2019 17:36

PatrikChrz píše:Trochu se v tom mraku aplikací ČS ztrácím, chápu to správně, se se má stáhnout aplikace GooglePay (která není od ČS), tam přidat jejich kartu a zaplatit s ní?

podle mne ano, pokud to už používáš, tak jen přidat kartu a nastavit jako výchozí
Markil
Nadšenec

Odeslat příspěvekod midkingking 3. 7. 2019 07:52

slavo963 píše:Jde nejak vypnout to otravne prihlasovani pres sms do George na desktopu? Tohle je fakt vopruz. Zacalo to po odsohlaseni bankovni identity.

Lze nejak google chrome prinutit, aby se zapamatovalo aspon me klientske cislo, kdyz ne heslo?(V servis24 se ulozilo jak jmeno tak heslo)


Dle směrnice PSD2 mají banky POVINNOST přinutit klienta využívat druhý faktor pro přihlášení a potvrzování transakcí. Takže buď tak laskav a nestěžuj si na to, že se to stalo zavedením identity. Nemá to s identitou nic společného. Pokud se Ti to nelíbí, tak nadávej na Evropskou unii, co to vymyslela za paskvil. Měl bys pochopit, že směrnice PSD2 nepojednává jednom o PSD2 službách (tzn. o otevřeném bankovnictví), ale řeší komplětně platební styk a autentizaci klientů. ČSOB bude také klienty migrovat na second factor a nikdo a nic jim v tom nezabrání. To samé se stane klientům poštovní spořitelny a klientům jiných bank. Deal with it.

Nevěřící Tomášové ať si přečtou směrnici PSD2, konkrétně kapitolu 3 RTS SCA.
midkingking
Návštěvník

Odeslat příspěvekod psovod78 3. 7. 2019 08:41

To sice hezky nadavas na EU, ale par veci ti tam chybi:

- to, ze se CS rozhodla, ze jejich debilni klic bude separani aplikace je jejich rozhodnuti
- to, ze se CS rozhodla, ze nejde zapamatovat login v prohlizeci je jejich rozhodnuti
- to, ze se CS rozhodla, ze smskou jde autorizovat jen veci do 200 000 a pokud potrebujes vic, tak si musis nainstalovat ***** klic, je taky z jejich hlavy.

PSD2 sice pozaduje doufazove overeni, ale CS ho implementovala obzvlast debilne.
psovod78
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod midkingking 3. 7. 2019 09:06

psovod78 píše:To sice hezky nadavas na EU, ale par veci ti tam chybi:

- to, ze se CS rozhodla, ze jejich debilni klic bude separani aplikace je jejich rozhodnuti
- to, ze se CS rozhodla, ze nejde zapamatovat login v prohlizeci je jejich rozhodnuti
- to, ze se CS rozhodla, ze smskou jde autorizovat jen veci do 200 000 a pokud potrebujes vic, tak si musis nainstalovat ***** klic, je taky z jejich hlavy.

PSD2 sice pozaduje doufazove overeni, ale CS ho implementovala obzvlast debilne.



Nejen ČS vytvořila oddělenou mobilní aplikaci, která slouží pro autorizaci autentizačních a autorizačních transakcí. Dalším příkladem je třeba ČSOB a takhle bych mohl pokračovat dál. Bankám to dává smysl hlavně kvůli bezpečnosti.

Nechat si zapamatovat uživatelské jméno a heslo do internetového bankovnictví v prohlížeči může udělat opravdu jenom blázen.

A také koukám, že jsi opět neznalý človíček, který neví, o čem mluví. Tobě vůbec nic neříká, co znamená LIMIT NA PLATEBNÍ METODU! :D Ty si fakt jako myslíš, že limit na SMS metodu = limit na George klíč? To jako vážně? :D

To, že jste neschopní zvednout zadek, jít do banky a nechat si nastavit limit na SMS metodu třeba na 1 000 000 Kč je čistě Váš problém. Nesnaž se mi tvrdit, že nejde nastavit vyšší limit. To víš, že to jde. Než jsem začal používat George klíč, tak jsem si nechal nastavit vyšší limit pro SMS metodu a nebyl s tím žádný problém, tak se tady nevymlouvej na limit 200 000 Kč, který lze navýšit.


ČS nastavuje standardně vyšší limit pro George klíč, než pro SMS metodu. Navíc George klíč funguje jako výlučná metoda, tzn. že pokud máš k dispozici metodu, která je považována za "bezpečnější", tak se Ti ta méně bezpečná zablokuje, v jiných bankách se Ti SMS metoda nenabídne, ale je stále aktivní.
midkingking
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lubik2 3. 7. 2019 10:13

Ono spousta věcí by mělo být uděláno lépe.
Příklad: V George klíč lze snížit povolený transakční limit, ale zpět to lze pouze se speciálním kódem z pobočky(nebo od bankéře e-mailem)- a nikde o tom není ani slovo, že to navýšit nejde(na rozdíl od karet, kde si lze limity snižovat i zvyšovat).

Transakční limit přes SMS dříve nešel navýšit(max 200 tisíc), šlo to jenom tuším přes nějaký kalkulátor. Kdysi jsem si to chtěl navýšit a nešlo to, alespoň mi to tak tvrdili v bance.
A co se týká bezpečnosti. Nechápu, v čem je bezpečnější dvoufázové přihlašování pomocí George klíč,Smart klíč a podobně. U plateb to chápu, u prohlížení ne. Navíc v době mobilů mi to přijde jako opruz. Na PC to zabezpečíme, stejnou věc na mobilu povolíme (Mobilní George potvrdí platbu ze stejného zařízení)
lubik2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod slavo963 3. 7. 2019 10:35

Souhlas, u mobilu je asi tak x-nasobne vetsi pravdepodobnost, ze ti nekdo vykrade ucet v bance pri odcizeni, pravdepodobnost vloupani do domu a pouziti PC je defakto nulova(+ bez mobilu si tak akurat muze prohlizet IB, kdyz je zapamatovany login v prohlizeci).

A v cem je problem nezapamatovani klientskeho cisla v prohlizeci?

UCB ma jednu apku na vse, to jenom sporitelna zaspamovala google play s 5 aplikacemi
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod midkingking 3. 7. 2019 10:39

Celkově Spořka je divná s mobilníma aplikacema. Je to prakticky jedna z bank, která má velkou spoustu mobilních aplikací, které většinou klient ani nezná.
midkingking
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Markil 3. 7. 2019 12:51

slavo963 píše:

UCB ma jednu apku na vse, to jenom sporitelna zaspamovala google play s 5 aplikacemi


UCB bych radši nezmiňoval... Oproti jejich Smart klíči, který je třeba opisovat jak idiot, je George klíč geniální řešení =D (k tomu ty UCB vlaječky,..)


To, že je George klíč samostatná apka, mi nevadí, naopak mi to dává smysl a přijde mi to spíš jako výhoda. Kdo třeba nechce George v mobilu, nemusí ho instalovat a stací mu jen klíč pro přihlášení do IB. Kdo chce obojí, je snad celkem jedno, jestli nainstaluji jednu velkou, nebo dvě malé apky.

Byl bych rád, kdyby podobný klíč se stejnou funkcionalitou jako má ČS a ČSOB poskytly brzy i jiné banky. Je to mnohem bezpečnější a uživatelsky mnohem komfortnější, než opisování kódů a SMS...
Markil
Nadšenec

Odeslat příspěvekod ROlda78 3. 7. 2019 13:17

tak KB už to nějaký pátek má taky (2 nezávislé app)
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audiobullys 3. 7. 2019 18:40

Dnes nákup fondu v servis 24 -smska přišla okamžitě.
Pak jsem to zkusil v tom slavném George a smska nepřišla v limitu 15 minut , takže mě to odhlasilo . Tak to děkuju pěkně.
To je systém, to mi ho vyndej.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod psovod78 3. 7. 2019 19:41

midkingking píše:Nechat si zapamatovat uživatelské jméno a heslo do internetového bankovnictví v prohlížeči může udělat opravdu jenom blázen.

V pocitaci v knihovne mozna. V domacim pocitaci, ktery nejde otevrit bez hesla a ma sifrovany disk? Klidne.

A také koukám, že jsi opět neznalý človíček, který neví, o čem mluví. Tobě vůbec nic neříká, co znamená LIMIT NA PLATEBNÍ METODU! :D Ty si fakt jako myslíš, že limit na SMS metodu = limit na George klíč? To jako vážně? :D

Kdybys nebyl retard a dokazal si precist na co odpovidas, tak bys takovouhle blbost nenapsal. Bohuzel.

To, že jste neschopní zvednout zadek, jít do banky a nechat si nastavit limit na SMS metodu třeba na 1 000 000 Kč je čistě Váš problém. Nesnaž se mi tvrdit, že nejde nastavit vyšší limit. To víš, že to jde. Než jsem začal používat George klíč, tak jsem si nechal nastavit vyšší limit pro SMS metodu a nebyl s tím žádný problém, tak se tady nevymlouvej na limit 200 000 Kč, který lze navýšit.

Limit na sms je maximalne 200 000, od te doby co zavedli bankovni identitu nejde vic nastavit - chteji donutit klienty prejit na klic.
psovod78
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod losalamos 15. 7. 2019 10:34

psovod: uložíš heslo do banky, kolik lidí dneska synchronizuje hesla třeba na google?
losalamos
Nadšenec

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků