Česká spořitelna

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Česká spořitelna 17. 3. 2016 12:23

PatrikChrz píše:Může mi, prosím, někdo vysvětli záhadu ceníku ČS u služby Blue?

Na začátku ceníku je uvedeno "všechny platby v Kč - zdarma". Ovšem v části

2.3 Obecné položky

vidím:

Příplatek za platbu z/do jiné banky v ČR (clearingové centrum ČNB) za položku 2 Kč

Takže se naskýtá otázka - kolik tedy stojí převod z ČS do jiné banky? Nic, nebo 2 Kč?

Volal na infolinku a slečna nezněla moc přesvědčivě. Nejdříve mi odkývala, že za platbu do jiné banky se platí 2 Kč, aby mi vzápětí odkývala, že se ty 2 Kč neplatí :)


Dobrý den,

u služby Blue jsou v základním balíčku zdarma vybrané bezhotovostní transakce v Kč v rámci ČS i do/z jiné banky v ČR:
převzetí platebního příkazu (položka) přes přímé bankovnictví prostřednictvím služby SERVIS 24 (Telebanking - automatická hlasová služba, Internetbanking, GSM banking, Mobilní banka), prostřednictvím bankomatu ČS, platbomatu, (nikoliv sběrné boxy, platby na přepážce, netýká se okamžitého zpracování platebního příkazu na přepážce, ani přes telefonního bankéře). Proto je v sazebníku uveden i clearigový poplatek 2 Kč. Jana K.

-- 17. 3. 2016 13:36 --

charman píše:
07Petr píše:Tak mně to udělali taky, objednal jsem KK World na začátku 03/2016, fyzicky jsem si KK vyzvedl na pobočce dne 14.3.2016, ale zúčtovací mám do 11. den v měsíci. Tak jsem neměl ještě ani internetbanking, ani kreditní kartu, ale už mi za první zúčtovací období naskočil poplatek za KK World. Opravdu ČS to má výborný, člověk platí za něco, co ještě nemá. :tleskani ... to je kandidát na nejabsurdnější bankovní poplatek 2016 (http://www.bankovnipoplatky.com/)


Kolik je ten měsíční poplatek ? A změnilo se něco ? Lze mít ku kartu samostatně či jen s kontem blue ?

Jak to máš ? Můžeš napsat podrobnosti.

Dík


Dobrý den, Petře, u kreditní karty World je měsíční poplatek za vedení účtu ve výši 59 Kč. Jestliže si založíte kartový účet v průběhu účetního cyklu, je naúčtována poměrná část za vedení účtu. Kreditní kartu World lze využívat pouze samostatně, zřízení konta Blue není podmínkou. Jana K.
Oficiální profil České spořitelny.
Česká spořitelna
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drkarel 17. 3. 2016 12:40

Tak vám nevím, jestli náhodou svojí činností tu internetovou reputaci ČS nesnižujete ... tedy jde-li to vlastně ještě vůbec. Obě dvě věci jsou naprostá otřesnost.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod 07Petr 17. 3. 2016 12:53

Česká spořitelna píše: Kreditní kartu World lze využívat pouze samostatně, zřízení konta Blue není podmínkou. Jana K.


Lež jako věž, KK World nelze bez Blue vydat, tak mi to řekli na 2 pobočkách. :mrgreen:
07Petr
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Česká spořitelna 17. 3. 2016 13:51

drkarel píše:Tak vám nevím, jestli náhodou svojí činností tu internetovou reputaci ČS nesnižujete ... tedy jde-li to vlastně ještě vůbec. Obě dvě věci jsou naprostá otřesnost.


Dobrý den,
omlouvám se, pokud vás kolegyně zmátla - faktem je, že u služby BLUE se skutečně rozlišuje cena položky podle toho, jak je příkaz zadán. Pokud jde přes internetbanking nebo bankomat, je zdarma. Pokud jde přes přepážku a sběrný box, je zpoplatněn - a v případě převodu do jiné banky se připočítávají 2 Kč. Z toho důvodu jsou všechny tyto položky uvedeny v ceníku.

07Petr píše:viewtopic.php?p=11086527#p11086527


I zde se omlouvám za nejasnost - je to tak, že KK World vydáme i klientovi, který nemá konto BLUE. Musí však splňovat podmínku obratu na účtu, případně mít aktivovaných více produktů u ČS (tedy obdobné podmínky jako u BLUE), a také musí využívat služby osobního bankéře ČS.

Prosím, dejte mi vědět (tady nebo SZ), pokud by ještě cokoli nebylo jasné.

Díky!

Ctibor Jappel, ČS
Oficiální profil České spořitelny.
Česká spořitelna
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod caeron 17. 3. 2016 14:10

Tak já teda nevím, KK World mi na pobočce vydali bez problému aniž bych měl v ČS cokoliv jiného. To jsem teda zvědav jak se bude ta podmínka obratu na účtu hlídat když tam žádný nemám.
caeron
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fremantle 17. 3. 2016 14:23

Tohle je teda slušnej úlet - absolutní nekonzistentnost informací. Na jednu stranu zástupce ČS připustí, že lze použít jakýkoliv účet (minimálně to si představuji pod tím, když se mluví o "podmínce obratu na účtu" a není řečeno jakém - pokud se mýlím, tak mě klidně opravte) u ČS (to jakýkoliv zdůrazňuji záměrně - nehledě na to, že diskutující hned v příspěvku pod ním hned upozorňuje, že to není potřebné), ale je zatracený problém vydat kreditku World k účtu u Erste Premier (Patrikova zkušenost - ale moment, tento účet snad není jakýkoliv?)

Navíc nerozumím proč mluví o "kontě BLUE", když takový produkt jednoduše neexistuje - existuje služba Blue a Osobní konto ČS, které lze získat v rámci služby v její ceně...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod osobne2 17. 3. 2016 14:36

Jedina dobra vec je u CS Kreditni karta Kooperativa, tu uz neni mozne ziskat a nic jineho bych od nich nechtel ani zadarmo.
osobne2
Přeborník

Odeslat příspěvekod xls 17. 3. 2016 18:02

Ještě bacha na jednu věc. Když jsem si dělal blue, výslevně jsem uvedl, že nechci žádné s tím spojené pojištění. Ok, dokonce to v té smlouvě je.
Teď mi ale koukám na historii kreditky, kde pod popisem "IC" mi strhli skoro pětikilo! Samozřejmě to bylo nějaké pojištění splácení!

Jinak když už se rozčilujete nad přehledností ceníku, já taky nechápu, jak mohou mít v historii plateb věci jako IC nebo poplatek za aktivovanou službu. To se tam stydí uvést, za co ty prachy chtějí?
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod Klient ps 17. 3. 2016 18:47

To je drsný, v neskutečně složitých a schválně zamotaných cenících ČS, se už neztrácejí jen obyčejní zaměstnanci na pobočkách, ale i zaměstnanci centrály, kteří mají na starost komunikaci na internetu. To se ještě dá pochopit. Co se nedá pochopit je, že existují lidské trosky, které přesto všechno, tenhle cirkus stále živí. V domnění, že jsou jim poskytovány nadstandardní služby tradičního bankovního domu. Ve skutečnosti rakouské kampeličky, která díky svým investicím na východě neví co bude za týden.
Klient ps
Poslední varování

Odeslat příspěvekod xls 22. 3. 2016 18:10

Teď mi přišel mail z ibodu, že od dubna mění pravidla pro připisování. Takže 1 bod za každou platbu kartou, max. 30 bodů měsíčně. Takže pokud ten program teoreticky pro někoho dával smysl, tak teď si ho můžou strčit tam, kam je lidi posílají i s ostatními službami.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod osobne2 22. 3. 2016 18:16

Ja to rikal, ze nemate drazdit hada bosou nohou. To jsou ty vase reklamace poctu pripsanych iBODu. Muzem byt radi, ze to neaplikuji zpetne.
osobne2
Přeborník

Odeslat příspěvekod Dr.D 22. 3. 2016 18:25

Proč by měli aplikovat zpětně?
Dr.D
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod osobne2 22. 3. 2016 18:27

Protoze tam maji urcite v podminkach nejaky odstavecek, ktery by se dal na to aplikovat.
osobne2
Přeborník

Odeslat příspěvekod Dr.D 22. 3. 2016 18:29

Těžko.
Dr.D
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Taki 22. 3. 2016 19:07

xls píše:...1 bod za každou platbu kartou, max. 30 bodů měsíčně...

To se pos*ali v kině...
Ale hlavně ty body, a ne málo, za přihlášení do IB či smartbankingu. Co tím sledují? To bude zase reklamací...
Taki
Diskutér
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků