Česká spořitelna

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod fc70 4. 8. 2019 21:39

e-osobne píše:Silne overeni, to je jen ochrana banky. Banka muze nechat uzivatelsky lepsi zpusob overeni, jen bude zodpovidat za jeho pripadne prolomeni.
Ne, SCA je zákonem daná povinnost. V některých případech (např. malé bezkontaktní transakce) je tam výjimka, kde, jak říkáš, kdo využije výjimku, zodpovídá za důsledky, ale obecně pro přihlášení do IB tam výjimka není. (Na druhé straně, aspoň v zákoně o platebním styku jsem neviděl explicitně specifikovanou pokutu nebo podobnou sankci.)
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod sashi.petronia 5. 8. 2019 01:27

kajicek94 píše:Dobrý den,
rád bych se s Vámi podělil o moji zkušenost s Českou spořitelnou a zároveň bych rád znal i tu Vaši.
kajicek94

Ten novy George je uplne strasny. Stary web bol vyrazne lepsi. Viac moznosti nastavenia, prehladnejsie, viac viditelnych informacii.

Instalovat si bankovu app na najnebezpecnejsi system sveta a povazovat to za bezpecne je chore. Zmysel by to davalo jedine ak by bol mobil cisto vyhradeny na bankovnictvo a dostaval by bezpecnostne aktualizacie. Vyrobcom android telefonov sa moc nechce do aktualizacii. Casto sa vydaju bezpecnostne aktualizacie iba par krat za zivotnost mobilu. Svetla vynimka su apple a google zariadenia.

Mne sa uz asi 3x stalo, ze som sa nemohol prihlasit do George okolo polnoci. Vypisalo to, ze davam spatne heslo, ale to heslo bolo 100% spravne. Napisal som si ho a skopiroval ho, aby som si bol isty, ze je to spravne. Bolo to spravne. Po par pokusoch ma to zamklo na par hodin. Oni to asi vypinaju na noc.

Ktore banky v CR ponukaju hw token? Viem o Expobank a Sberbank.
sashi.petronia
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod e-osobne 5. 8. 2019 05:11

Ja budu preferovat banky, co mi umozni prihlaseni autorizacni SMS + heslo, to je take dvoufaktorove overeni. Vnucovani polofunkcni appky rozhodne nemuze byt jedina moznost.
https://www.penize.cz/debetni-karty/408807-zmeny-v-placeni-na-internetu-sms-uz-nestaci
e-osobne
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Noxik 5. 8. 2019 17:30

Sashi.petronia: Mozna by stalo za to, kdyby appka nejdrive zkontrolovala datum poslednich bezpecnostnich zaplat na mobilu a pokud by byly starsi nez napr. 3 mesice, odmitla fungovat. Idealne to tak naprogramovat u vsech bank.
Noxik
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 5. 8. 2019 17:38

sashi.petronia píše:Instalovat si bankovu app na najnebezpecnejsi system sveta a povazovat to za bezpecne je chore.


iPhone? Jasně, iOS má spousty bugů.

Z pohledu bezpečnosti je na tom nejlépe Samsung a jeho Samsung Knox. Je to modifikace kernelu Androidu, kdy vedle OS s běžným aplikacemi může bezpečně běžet zcela nezávislý kontejner, kam běžné aplikace opravdu nemohou přistupovat. Od Galaxy S9 verze je to součást každého telefonu, S8 a S7 to mají jako samostatný download.

Je pravda, že tomu musí uživatel trošku rozumět, ale pokud si instaluje bankovní aplikace do této "Zabezpečené složky" a další pak balast mimo ni, nemusí se obávat :)

Aktualizace vychází každý měsíc, pravidelně.

Samozřejmě, pokud je někdo úplný blbec, koupí si čínský telefon za pár tisíc Kč, instaluje tam kradené APK (hry, atd.), a k tomu na jednu "plochu" i bankovnictví, pak dost hazarduje. Pro takovéto blbce je vhodnější onen bugový iOS, protože toto (tak snadno) neumožní.
Radek.Hulan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sashi.petronia 5. 8. 2019 18:43

Radek.Hulan píše:iPhone? Jasně, iOS má spousty bugů.

Vsade su bugy. Apple a Google ale bugy opravuju.

K bezpecnosti androidov :-D :
https://www.root.cz/clanky/vyrobci-podvadeji-s-verzemi-androidu-misto-zaplatovani-jen-meni-datum/
sashi.petronia
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod e-osobne 5. 8. 2019 18:44

Nejnebezpecnejsi je vzdy sam uzivatel. :D
e-osobne
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod losalamos 5. 8. 2019 20:11

Noxik píše:Sashi.petronia: Mozna by stalo za to, kdyby appka nejdrive zkontrolovala datum poslednich bezpecnostnich zaplat na mobilu a pokud by byly starsi nez napr. 3 mesice, odmitla fungovat. Idealne to tak naprogramovat u vsech bank.


Hodně nereálné 8-)
losalamos
Nadšenec

Odeslat příspěvekod zivan 6. 8. 2019 08:10

To by se ta aplikace odmitla nainstalovat tak na 99% telefonu s Androidem. To ji ta banka muze rovnou zrusit :D
Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod audiobullys 6. 8. 2019 10:30

Dneska mi to napsalo že mám starou verzi toho jejich smartklice či jak se jmenujete ta aplikace. Akorát že aktualizace žádnou novou verzi nevyhledaly .
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod Jirik74 8. 8. 2019 15:14

Skrytá zajímavost na konci zprávy: SEPA platby zlevní sice o měsíc dřív než chce EU, ale nespěchají s tím. Uvidíme, co konkurence. https://www.penize.cz/osobni-ucty/40890 ... -pro-mlade
Jirik74
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod slavo963 8. 8. 2019 17:01

Co myslite, jak si to budou kompenzovat? Zhorsenim kurzu :-)
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod Tatar77 12. 8. 2019 11:55

Zdravim, na iBod-u mi zbyly jeste 13 bodu, pokud by nekdo chtel, at se mi ozve do PM...

Edit: Uz to neni aktualni.
Naposledy upravil Tatar77 dne 12. 8. 2019 17:09, celkově upraveno 1
airalo.com - appka na eSIMky po celým světě (data) - zaregistruj se a získáš 3$. Promo kód je JAKUB1888
Tatar77
Návštěvník

Odeslat příspěvekod GeneHawkins 12. 8. 2019 12:03

:D
GeneHawkins
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 12. 8. 2019 14:40

Chybi mi 21 bodu, nezustalo nekomu?
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků