Česká spořitelna

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod evelista 3. 9. 2019 08:47

jde okamzita platba i na cs ucet na vkladni knizku?
evelista
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audiobullys 3. 9. 2019 08:48

aha tak proto 101 neproslo a pripsali to az dnes rano. z airbank do KB jsem posilal 50 a 60 a pripsali taky hned v KB.
Daň ze samostatného myšlení nebyla dosud zavedena jen proto, že by to byl příjem pro stát zcela zanedbatelný.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod petrmegac 15. 9. 2019 08:28

Ahoj, zajímal by mě váš názor. CS mi napsala že mi zruší Osobní konto a nahradí od 1.11 nějakou novou kravinou Moje zdravé finance. Už mi to cpali před rokem a to jsem odmítl, teď ale není na výběr, buď mě převedou nebo musím účet zrušit. Podotýkám, že mám službu Blue, tak jsem jim volal, zda ta zůstane a jenom se změní účtu, tak prý ne, i když v tom dopise se o Blue nic nepíše. Mám v CS i hypotéku, fixace končí 2022, rovněž zde mám investiční účet a 4 fondy (Konzervativní Mix, Top Stock, Akciový Mix a Nemovitostní). Když si spočtu, kolik jsem do fondů už dal i s poplatky tak zisk cca 1000Kč. Ale ještě nejsem na 100 tisících, takže můžu prodat, nedanit, nebo nechat a zbavit se až když se budu blížit 100 tisícům. Rovněž mi nebyli schopni odpovědět, jestli mi zůstane GOLDka, už jsem ji u nich v nabídce nenašel. Asi jediná výhoda je levný vstup do salónku MC, když letím na dovolenou, v Praze. I GOLDka končí stejně jako fixace hypotéky v 2022. Mám ještě půjčku na auto v Monetě (trval na tom prodejce) s RPSN 7,6%. Tedy otázka, zda zvolit jiný účet (celkem se mi pozdává Aqua) a refinancovat půjčku na auto rovnou tam, hypotéku nechat do fixace a pak se rozhodnout a zkusit refinancování do Equa v 2022, zrušit investice, které stejně nic nenesou, nebo vyčkat se vším do 2022 a pak to řešit vše najednou? Zároveň mi ruší spořící účet s 0,2% a musel bych si u CS založit nový zase s 0,2% ale už s nevýhodou že v případě výběru neúročí, nebo hodit na ING (které mám taky) ale je tam jenom 0,5% (2% pro mě už skončily), kdežto v Equa 1,3%. GOLD kartu má i Equa ale už se platí, je tam ale výhoda pojištění a Sphere.
Otázka teda jak dál:
1. Nechat vše jak je do 2022
2. Založit Equa, CS nechat hypotéku a investice a posílat tam minimum 7 tisíc a 1x zaplatit kartou a případně refinancovat v 2022
3. Neřešit GOLD kartu a používat obyčejnou
4. Zrušit investice (byla to povinnost pro Blue, to nebo kreditka a tu sem nechtěl)
Dík za názory
Petr
petrmegac
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod psovod78 15. 9. 2019 09:12

To je pekny bordel.

Blue ti urcite zrusi, protoze ho CS prestala provozovat.

Doporucil bych ti zrusit vsechno u CS. Pokud nedosahnes na Erste Premier, tak nemaji co nabidnout. Jestli je Equa dobra volba nevim, nekde se tu povaluje vlakno "banka pro bezneho uzivatele" kde se rozebiraji vyhody a nevyhody ruznych bank.
psovod78
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod slavo963 15. 9. 2019 09:20

Jak pisou nahore, ty jeste uvazujes, ze si tam neco nechas? Okamzite vse rusit co jde bez sankci, resp. i se sankcema, kdyz najdes neco vyhodnejsiho, vcetne te monety, dnes mit uver za 7,6% je nonsens
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod fc70 15. 9. 2019 09:49

To je možná až moc unáhlené - pro začátek si rozmysli, jestli chceš / je nutné mít všechno v jedné bance.

Většina místních tady má produkty tam, kde je každý zrovna nejvýhodnější, ale ty to, podle toho popisu, bereš, že máš (chceš?) jednu banku, kde je všechno. Takový požadavek by výběr dost omezoval.

Nevyjde ti náhodou s tolika produkty i MZF zdarma? Pokud jo, tak je otázka, co si slibuješ od převodu BÚ jinam. Obzvlášť teď nám PSD2 SCA trochu zamíchalo s tím, jak je u kterých bank pohodlné používání IB/mobilních aplikací, a ČS na tom nakonec skončila ještě docela dobře. (Samozřejmě spořicí účet můžeš založit kdekoli jinde.)
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod retron 15. 9. 2019 10:09

myslim, že nejjednodušší bude přechod na Erste Premier
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 15. 9. 2019 10:12

Jak velkou máš hypotéku? Nedosáhl bys na Erste? Zkus zajít na pobočku Erste a o účet požádat.
Bohužel ČS poměrně často a radikálně mění podmínky, není a nikdy to nebyl bezúdržbový účet.
Dalším řešením je rozhodit své produkty do různých bank, jak radí ostatní a aktivity u ČS utlumovat a při refixaci hypotéky úplně zrusit
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petrmegac 15. 9. 2019 10:31

Dík za odpovědi. Bohužel Erste je pro mě úplně mimo. Zbývá mi doplatit ještě nějakých 650 tisíc a takové příjmy vůbec nemám. A ano, jsem asi konzervativní klient, nejlepší je pro mě mít vše na jednom místě, i když to není vždy úplně výhodné. Kurzy neřeším, na to mám Revolut. A jo, pravdu máte i v tom že MZF budu mít zdarma, o to nejde, jde o přístup. Když jsem zřizoval tenkrát hypotéku, tak mě dotlačili do toho Blue, pak do investování a po pár letech zjistím že to bylo zbytečné, že si stejně dělají co chcou. Ale beru, že tohle dělá hodně bank. Trochu s podivem je že třeba rodiče (79 let) mají stále nějaký hodně starý účet u CS, platí za něho poplatky jak mourovatí, měnit ho vzhledem k věku nechtějí i když jim to říkám hodně let a jim CS účet neruší, nevyhrožují převodem, ani nemění protože platí.
petrmegac
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod stepano 15. 9. 2019 10:48

A spořící účet u ČS s 0,2% ? Docela smutné, obzvláště pokud tam máš nějaké peníze. A ty investice taky k pláči. V tvém případě teď bude cokoliv lepší než ČS, takže za mě ta Equa je celkem výhra, ale porozhlédnul bych se i jinde, a pokud chceš mít vše na jednom místě, tak např. Creditas nabízí solidní kombo běžného a spořicího účtu. Každopádně čím dřív utečeš od ČS, tím lépe. A rodiče zkus taky přemluvit ;-) .
stepano
Nadšenec

Odeslat příspěvekod GeneHawkins 15. 9. 2019 11:01

Ovšem jenom hlupák napíše "nejvýnostnější"...
GeneHawkins
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dalich 15. 9. 2019 14:55

retron píše:myslim, že nejjednodušší bude přechod na Erste Premier

Není to žádná výhra. Byl jsem EP do 08/2019. Aktivní klient, chodící obrat 70 000+, běžící spotřebitelský úvěr, čerpající kontokorent, 2 životka sjednaná přes ČS, 2 penzijní spoření, kreditka 170+ aktivně používaná. Salónky nečerpané, nepotřeboval jsem. Spokojený klient s používanými produkty a od banky jsem nic víc nechtěl.

Ale neokomunikoval jsem s bankéřkou, neinvestoval a ta mi dala ultimátum: buď ji začnu brát jako svého finančního partnera, nebo mě převede na Zdravé finance. Takže jsem byl odejit. Nebyl jsem žádný posílač peněz a stejně se mě spořka zbavila. Moc nerozumím, koho tedy chce za klienty. Asi fakt jen trouby, co se nebudou ptát a jen jako stádo kývat :-)
dalich
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Ninaa 15. 9. 2019 14:59

petrmegac píše:Trochu s podivem je že třeba rodiče (79 let) mají stále nějaký hodně starý účet u CS, platí za něho poplatky jak mourovatí, měnit ho vzhledem k věku nechtějí i když jim to říkám hodně let a jim CS účet neruší, nevyhrožují převodem, ani nemění protože platí.


Chápu, že rodiče v 79 letech nechtějí měnit účet, vždycky měli jen "spořku" a chodí jim na něj důchod.
ČS seniorům nad 60 let poskytuje účet zdarma: poplatek za vedení 50Kč jim odpustí, pokud jim chodí na účet důchod + 1xměsičně zaplatí kartou. Ale ti, kdo nechtějí či nemají kde platit kartou, tak jim poplatek bohužel účtován bude.
https://www.csas.cz/cs/osobni-finance/u ... ro-seniory

Ovšem pokud bys rodičům pomohl vyřídit změnu účtu ohledně důchodu: (https://www.penize.cz/duchody/401408-vy ... k-na-zmeny),
pak by mohli slyšet na účet u Poštovní spořitelny:
kdo je nad 58let, a chodí mu na účet důchod, má vedení účtu za 0 Kč + 1x v měsíci má možnost využít donášku hotovosti na adresu(domů) zdarma (https://www.postovnisporitelna.cz/porta ... 112019.pdf)
Tohle by totiž fakt mohli využívat ke své spokojenosti, je to i bezpečnější, když jim doručovatel donese peníze domů a Česká pošta je pro ně stejný pojem jako ČS.
Za rok budou mít k dispozici minimálně 600 Kč, které jim jinak polyká ČS za vedení účtu a tak je mohou utratit třeba za dárky pro vnoučata na vánoce. Pokud mají účet z pradávných dob, tak je otázkou, kolik a za co platí. Sečti poplatky za měsíc přímo na výpisech, které skutečně platí právě oni, možná to bude za ten rok o dost víc jak 600Kč.....
Samozřejmě jsou lepší účty, vycházím však z předpokladu, že tvoji rodiče platí své nákupy hotově, kartu vůbec nemají nebo ji nepoužívají a vzhledem k jejich věku pouze Česká pošta (a tím i Poštovní spořitelna) je stejně důvěryhodná jako pojem ČS - a přitom pobočky jsou u Poštovky ještě dostupnější než u ČS.
Dobrý přehled je také zde: https://www.skrblik.cz/banka/bankovni-u ... niory/#era
Ale ještě si ověř vše přímo v sazebnících poplatků, banky, hlavně ČS je ráda mění.

A ohledně toho tvého spořicího účtu u ČS - máš net, našel jsi tohle forum, tak si ho pročti a založ spořák u Creditas, Monety, Trinity, všechno lepší než 0,2% u ČS nebo 0,5% do 300 tis u ING (nad 300tis jen 0,1%)....
Ninaa
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod petrmegac 15. 9. 2019 18:15

Tak budeš se asi divit, ale oba mají platební kartu a běžně s ní platí. Na nějaké množství hotovosti zvyklí nejsou :-))
Co se týče spoření asi vychází nejlíp Trinity jak se dívám, ty 2% u Creditas jsou omezené.
petrmegac
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ninaa 16. 9. 2019 00:18

Tak nerozumím tomu, proč u ČS platí poplatky, když nemusí, viz odkaz v mém předešlém příspěvku.
Ninaa
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků