Česká spořitelna

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod maeth_u 30. 11. 2020 21:36

slavo963 píše:V george mam nabidku Moneyback 5% zpet do Abertna nad 300Kc, maximalni bonus 500Kc. Ted se objevila dalsi nabidka "Albert vanocni nabidka" se stenjou podminkou, akorat je tam napsane, ze lze kombinovat s dalsimi nabidkami od Alberta a na prvni 3 nakupy

Chapu spravne, ze mam defakto slevu 10%?


Dnes zaúčtováno a mám tam obě slevy. Ale normální nákup, bez cashbacku i poukázek.
maeth_u
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hgfdsa 1. 12. 2020 05:46

A není lepší koupit tu dárkovou kartu?
hgfdsa
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Pan Jan 2. 12. 2020 08:28

Česká spořitelna dá ještě do konce roku klientům na výběr, zda skutečně chtějí plastovou kartu, nebo jim bude stačit virtuální. Možnost, kterou už dřív nabídla Creditas, chystá i ČSOB. https://www.penize.cz/platebni-karty/42 ... jete-plast
Pan Jan
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Lafayette16 11. 12. 2020 09:21

Nějaká změna u kreditek ČS co se týká bonusu zs dobíjení Revolut?
V listopadu jsem dobijel 2x, bonus ovšem pouze za jedno dobití, za druhé ne. Myslel jsem, že ČS ve výluka h Revolut nemá a do teď to vždy opravdu fungovalo.
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 11. 12. 2020 09:28

Mám bonus ok a to jsem Revolut dobíjel i víckrát než 2x. Opravdu máš obě dobití zaúčtována mezi 11.11. a 10.12., tedy nebylo třeba jedno dřív (do předchozího období)? Jinak já zásadně dobíjím přes Curve, je to výhodnější mimo jiné na zvýšení Curve obratu u obchodníků (pro možnost využít pak i bankomaty do 20% celkového Curve obratu, což dle mnohých vyjádření v Curve snáší nejsnáze) a navíc pak v Revolut není třeba mít více karet. I to zařazení Curve může mít vliv.
Naposledy upravil minarjo dne 11. 12. 2020 09:47, celkově upraveno 2
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod drkarel 11. 12. 2020 09:46

U karty, která má výpis k 10. jsem teď dobíjel Revolut 2x přímo a odměny normálně jsou. Jinak částečně dobíjím přes CRV (resp. na KK ČS GBiTuji) a za vše odměny zatím byly. Ale myslím, že už se to tu někdy objevilo (netuším v jakém vláknu) a ukázalo se to jako panika (chyba na straně uživatele).

-- 11. 12. 2020 09:48 --

Tak to bylo asi tohle, kde zaúřadovala vratka: viewtopic.php?f=316&t=302206&p=12693632&hilit=odm%C4%9Bna#p12693632
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod minarjo 11. 12. 2020 09:49

Teď už mají nějakou dobu všechny kreditky ČS jednotně účtovací období 11.-10. v měsíci (a to i když je v cestě víkend, narozdíl třeba od RB, která to při víkendu posouvá), proto jsem datum uvedl fixně.
Jinak ještě jedna možnost: neměl jsi tam nějakou vratku? Ty ČS důsledně do haléře z odměny odečítá, tak jako většina bank.

Koukám @drkarel stejná myšlenka :)
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod drkarel 11. 12. 2020 09:50

Ještě nemají, až od nového roku. :D Nebyla to myšlenka, jen jsem našel diskusi k podobnému podezření.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod minarjo 11. 12. 2020 09:53

Tak jsem pár dní napřed, no :D.
Ale buď se tedy s jedním z dobití jeho zaúčtováním trefil mimo účetní období, nebo mu odměnu ponížila vratka (klasická či z gbit), nic jiného mě teď nenapadá, zvlášť když ostatní to evidentně mají (zatím) ok.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod Lafayette16 11. 12. 2020 09:54

To jedno dobití bylo provedeno 10.11.,musim se podívat na datum zaúčtování, ale nezdá se mi, že by to stihli hned ten samý den i zauctovat. Díky za stopu.
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 11. 12. 2020 09:56

Furt žvaníš. :D
Tak chyba může nastat vždy, a to i na straně ČS. Pokud byla na straně uživatele, počítám, že zrovna Lafayette na ni nakonec přijde. U KK ČS dělám transakce vždy s předstihem, takže nevím, jak se chovají platby na hraně období. Ale myslel bych si, že buď nejsou zaúčtovány (tj. ve výpisu) a pak z nich odměny nejsou, nebo ve výpisu jsou a pak jsou i odměny.

-- 11. 12. 2020 09:57 --

No, vida a už je na stropě. :)
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod minarjo 11. 12. 2020 10:00

To bude ono! Fintechy typu Revolut či Curve jsou při zaúčtování plateb neskutečně rychlí, vždyť Curve dokáže tentýž den zaúčtovat i platby z pozdního odpoledne! Z vlastní zkušenosti (experiment z minulosti) vím, že platby realizované 10. (zvlášť dopoledne) šly proto u ČS odměnou fakt ještě do minulého (právě končícího) ÚO. Už teď nevím, jaké datum zaúčtování měly, ale platit na hraně (zde tedy moc brzy) je riziko obecně u všech kk s odměnou.
Tedy rada: pro odměnu příště vždy využívej ČS kreditku až toho 11. v měsíci, kdy nové ÚO začíná.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod Lafayette16 11. 12. 2020 11:26

Tak opravdu. Dobití provedené 10.11. v 11:26 našeho času bylo ještě zaúčtováno ten samý den a to je důvod, proč jsem nedostal bonus na výpise 10.12.
Opravdu to stihli hned. Můžu tedy potvrdit rychlost Revolutu.

Protože to nebyl jediný případ, kdy jsem kartou ČS dobijel Revolut právě 10.,dival jsem se kdy už to nestihnou zauctovat ten samý den.

Takže 11:26 ještě stihnou, 16:28 už ne. Někde mezi těmito časy bude ta hranice.
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 11. 12. 2020 22:06

Místo časově hranice (která nemusí být přesně pevná, zaúčtování každý obchodník nárokuje nějak dávkově a ne nutně vždy ve stejný čas) je lepší řešit jen datum. A když zkrátka nové účetní období ČS kreditky začíná 11. v měsíci, tak s dobíjením nešaškovat už desátého, vždyť to nedává smysl, předbíhat den :D. A to bez ohledu na kreditku (totéž u kreditek RB, Hello atd)
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod Zidy 12. 12. 2020 17:22

Dobrý den, jen takový menší offtopic - mohl by mi někdo stručně (klidně do soukromé zprávy) napsat jak funguje curve a kreditka ČS? Když si ČS kreditku dám do curve, tak funguje ten cashback 1% i v obchodech a ne jen při platbách na internetu? Děkuji!
Zidy
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků