Česká spořitelna

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 13. 7. 2014 06:43

myšpulín: jsem na tom naprosto stejně, já si na bankovní poplatky rozhodně nemůžu stěžovat, to málo, co zaplatím, dostanu několikanásobně zpět :)
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod myšpulín 13. 7. 2014 07:06

Jenže tomu prostě spousta lidí nevěří a budou raději žít "v jistotě" a platit.
Je pravda, že kombinace různých produktů vyžaduje trochu pozornosti, stačí kreditkou vybírat z bankomatu, opozdit se se splácením kreditky nebo zaplatit pouze tu zvýrazněnou minimální splátku a výhodnost takového produktu je ta tam.
Pak může být lepší pravidelný poplatek, jediná karta se kterou vybírám v tom stejném bankomatu a přepážka kde mi vše zkontrolují.
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod Terminator3 13. 7. 2014 07:28

2 WolfN: Nedokážu si představit, že bych ještě za takto základní služby bance platil 1000 - 2000 Kč ročně. A to mohu vybirat zdarma ze všech bankomatu (i těch Spořitelních). A bance neplatím na poplatcích ani korunu. Ale tak hlavně že víte, ta co platíte :-)
Terminator3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod WolfN 13. 7. 2014 07:59

Tak ja se prechodu k jine bance nebranim ale k tem nizkonakladovym zkratka nemam tolik duvery, nejlip se mi jevi jiz zminena FIO pro zajimavost jakou banku pouzivate vy? ;)
WolfN
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod malejarda 13. 7. 2014 08:07

My pouzivame vetsinou kolem 5 - 10 bank. ;-)
malejarda
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Terminator3 13. 7. 2014 08:20

2 WolfN: mBank, už 7 let a bez jakéhokoliv problému... :tleskani
Škoda Fabia II Combi 4x2 R3 12V
Terminator3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod WolfN 13. 7. 2014 08:21

Myspulin zminil Era Online ucet u CSOB https://www.erasvet.cz/Informace-k-prod ... nline_ucet jevi se dobre mel bych dotaz, vyber zdarma se tyka vsech bankomatu CSOB jejich sit je vic nez velka podobne jako u CS je mozne u nich penize na ucet i vkladat?

Pokud jde o internetove bankovnictvi, to u FIO Banky je hodnoceno kladne a je propracovane, Era Online jej ma na podobne urovni?
WolfN
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod myšpulín 13. 7. 2014 08:33

ČSOB má někde i vkladomaty jinak výběry zdarma mají ve všech bankomatech ČSOB. Podmínka je držet na účtu v průměru min. 15000 a pozor na dražší poplatky za služby na pobočce a výběr z cizího bankomatu.
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod WolfN 13. 7. 2014 08:39

Jo v pripade online uctu - "Online účet (platí pro karty Debit MasterCard / Maxkarta) zdarma" je vyber zdarma jinak 5kc z CSOB nebo 39 z bankomatu jine tuzemske banky https://www.erasvet.cz/Informace-k-prod ... dukt=karty
O tom minimalnim zustatku 15000 vim

V pripade ze bych CS prece jen opustil (to planovane srpnove zdrazeni se mi nelibi) tak bych se spise priklonil k Era Online u CSOB mj. i kvuli rozsahlejsi siti CSOB bankomatu ktera je srovnatelna s tou u CS.
Jeste je tu moznost se na pobocce zminit ze bych po xx letech odesel a uvidim s cim slecna u prepazky vyrukuje viz. kometar tady: http://finexpert.e15.cz/sporka-rusi-lev ... owforum=1&
WolfN
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rodsten 13. 7. 2014 09:40

ČS má balíček odchozich plateb za 29,- vyplatí se tedy pro 6 a více převodu.
Rodsten
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tx999 13. 7. 2014 09:52

myšpulín píše:Jenže tomu prostě spousta lidí nevěří a budou raději žít "v jistotě" a platit.
Je pravda, že kombinace různých produktů vyžaduje trochu pozornosti, stačí kreditkou vybírat z bankomatu, opozdit se se splácením kreditky nebo zaplatit pouze tu zvýrazněnou minimální splátku a výhodnost takového produktu je ta tam.
Pak může být lepší pravidelný poplatek, jediná karta se kterou vybírám v tom stejném bankomatu a přepážka kde mi vše zkontrolují.

Tak jedina karta resp. bankovni produkt, za ktery platim je DC, a tu mam predevsim kvuli pojisteni spolucestujici osoby (a sve, I kdyz sebe bych si dokazal podobne pojistit levneji). Jinak jako hlavni ucet vyuzivam CS proste proto, ze v porovnani s ostatnimi ucty nabizi nejvice. Pro vybery v zahranici a kreditky mam Citi. Na spirak Air. Ostatni ucty mi vetsinou spi (CSOB jeste vyuzivam pro platby na poste).
A rozhodne si nemyslim, ze bych byl "ovce", jak jsou tady souhrnne klienti CS (resp. Velke bankovni trojky) nazyvani. Obcas stoji za to se na tu jejich nabidku podivat a ne to automaticky odsuzovat...
tx999
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod stepano 13. 7. 2014 11:09

WolfN píše:Tak ja se prechodu k jine bance nebranim ale k tem nizkonakladovym zkratka nemam tolik duvery, nejlip se mi jevi jiz zminena FIO pro zajimavost jakou banku pouzivate vy? ;)

Já používám FIO, mBank + Wuestenrot A spořák + CITI kreditka .Ale jako hlavní banku mám FIO. Naprostá spokojenost, za 3 roky co jsem u nich jsem na poplatcích zaplatil 0kč (slovy NULA korun), včetně výběrů z jejich i cizích bankomatů. Ne nadarmo vyhrávají každý rok Nejvstřícnější banka roku a Zlatou korunu. A navíc je to opravdu česká banka, což pro mě jako vlastence je příjemný bonus. Pokud se rozhoduješ kam utéct od ČS (nejvyšší čas!), tak zvol FIO.
stepano
Nadšenec

Odeslat příspěvekod xtonda 13. 7. 2014 11:45

Nejvstřícnější banka je blbost viz http://finance.idnes.cz/nejvstricnejsi- ... 8_bank_zuk třetinu hodnocení tvoří prostě ceník a třetinu internetové hlasování, takže celkem logicky se dobře umístí levná banka s velkou fanouškovskou základnou, taky druhá je AirBank a to velmi těsně, v Zlaté koruně je Air rovněž druhá, tam není zveřejněno skóre.

FIO trvale propadá v kvalitě obsluhy na pobočkách v mystery shopping testu:
http://finexpert.e15.cz/mystery-shoppin ... e-hypoteku
http://finance.idnes.cz/pruzkum-jak-se- ... 0_bank_zuk
http://www.investujeme.cz/kvalita-obslu ... azne-lisi/

Čili nízkonákladové banky nelze idealizovat a pro správné rozhodnutí je dobře znát všechny informace.

P.S. Já mám Equa a Air, zakládal sem si je kvůli spořákům a když jsem prchal z Raifky, tak sem si říkal proč zakládat další účet, zatím mi vyhovují.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod stepano 13. 7. 2014 12:08

Kvalitu obsluhy na pobočce v poslední době nemohu posoudit, nebyl jsem tam už 2 roky. Ale co si pamatuju tak FIO pobočka v HK má vstřícný personál. A nízkonákladové banky si netřeba idealizovat, ve srovnání s velkými molochy jsou opravdu ideální.
stepano
Nadšenec

Odeslat příspěvekod xtonda 13. 7. 2014 12:10

WolfN píše:Tak ja se prechodu k jine bance nebranim ale k tem nizkonakladovym zkratka nemam tolik duvery, nejlip se mi jevi jiz zminena FIO pro zajimavost jakou banku pouzivate vy? ;)

Nemáš důvěru v co konkrétně? Jaká konkrétní rizika tam vidíš? Nikdo tě nenutí mít tam celoživotní úspory, jde jen o to neplatit kilo měsíčně za elementární služby jako je vedení účtu, převody, inkasa a platební karta.

A při splnění obratových podmínek lze mít zadarmo i účet u větších bank jako je UCB nebo GE

-- 13. 7. 2014 13:13 --

stepano píše:Kvalitu obsluhy na pobočce v poslední době nemohu posoudit, nebyl jsem tam už 2 roky. Ale co si pamatuju tak FIO pobočka v HK má vstřícný personál. A nízkonákladové banky si netřeba idealizovat, ve srovnání s velkými molochy jsou opravdu ideální.

Sám levné banky využívám, ale takováto zaslepená adorace levných bank a bagatelizace jejich nevýhod a problémů je velmi hloupá.
xtonda
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků