Česká spořitelna

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod xls 17. 9. 2019 22:59

Můžu potvrdit, že já s rodiči taky problém neměl a dávno je převedl do normální banky. Momentálně na běžné operace Fio + spořák Creditas. Nevím, že by se jim po spořce a poplatcích stýskalo.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod Ninaa 18. 9. 2019 07:02

evelista píše:hlavne nikdy, nikdy nenutte sve rodice pro takovou pitomou zmenu jako jit od cs pryc, pokud chcete mit v rodine stale hezke vztahy a nebyt za blbecka.

Základem vztahů je komunikace a empatie. Pokud budeš k něčemu "nutit" ať už své rodiče, své děti, nebo svého partnera, či naopak pokud jim vše kvůli svému klídku "odkýveš" nebo se o jejich osobní záležitosti a situaci nebudeš raději vůbec zajímat, tak se pak samozřejmě můžeš dostávat do situací, které se ti nebudou líbit či z nich budeš překvapený. Každý má takové vztahy, jaké si zaslouží :-)
Ninaa
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod evelista 18. 9. 2019 22:19

kluci holki transgederi, však ja vam to vsem mocinky moc preji at se mate ruzove v rodinem spolku, tolik radost z vam mam, ze to všechno klaplo a zadarilo se na ten twist z cs do nejaky low end komercni banky, za odmenu ma kazdej srdicko +1
evelista
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod redhaven 19. 9. 2019 06:14

Rodice nad cca 70 jahra z praktickych duvodu neprejdou z kamene pobocky PS k net bance, ktera ma nanejvyse pobocku v krajskem meste. Neumi a nechteji pristupovat k uctu pres net nebo mobil, vse z uctem vc. prevodu vyrizuji na poste, bankam pres net neveri, pry muzou zkrachovat a neumi net. Dokonce penize na penzijni sporeni vyberou z uctu na male poste a vkladaji na vetsi poste v hotovosti na ucet penzijniho fondu....
redhaven
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod redhaven 19. 9. 2019 06:38

Nekteri 70+ si poradit nenechaji a vsem tem internetum neveri a meli by je zakazat... A naopak jakykoliv problem z uctem pres net by pak zvelicili a otocili proti tomu kdo je do toho dostal, premluvil. Navic neumi sami obsluhovat pc ci smart.
redhaven
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Dandík 20. 9. 2019 07:54

Jsou tu lepší banky, ale nutno uznat, že ČS se do toho v poslední době docela opřela. Garmin a Fitbit Pay jsou tu. https://www.penize.cz/debetni-karty/409 ... -v-poketce
Dandík
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 20. 9. 2019 17:43

Akorát jsem zkusil VISA Infinite kreditku a MC World Elite přidat do Fitbitu a jedou :)
Radek.Hulan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 26. 9. 2019 21:16

tak, podařilo se :)
Přílohy
Vyjadreni Erste.png
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod čulibrk 26. 9. 2019 21:50

Co jsi vše uvedl za argumenty a fakta, aby ti Erste Premiér nechali? Nemusíš teď s nimi investovat nebo uložit u nich velikou sumu za směšný úrok?
čulibrk
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 27. 9. 2019 06:00

No, vlastně ČNB, ale to je stejné
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 30. 9. 2019 16:20

Platíte někdo Fitbit hodinkami?

Při placení na některých terminálech v Česku naskočí volba CZK nebo EUR, a obsluha netuší o co jde, a aniž se zeptá, kliká "EUR" a v tu chvíli mne banka či poskytovatel okrade o cca 3% na exchange rate.

V pozadí je přitom karta České spořitelny (VISA kreditka), s hlavní měnou CZK.

Když toto nastávalo při Revolut kartě, chápal jsem to, vydána v Británii, ale s ČS tomu moc nerozumím. Doufal jsem, že obsluhu budu moci přestat upozorňovat, ať volí CZK :)
Naposledy upravil Radek.Hulan dne 30. 9. 2019 16:24, celkově upraveno 1
Radek.Hulan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jumpmans 30. 9. 2019 16:22

párkrát se mi to stalo u apple pay taky - tam tuším zase GBP .
jumpmans
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 30. 9. 2019 16:25

S Google Pay (+ Spořitelna karta) mi to nikdy nenastává, ten správně komunikuje CZK jako výchozí měnu.
Ale Fitbit Pay + Spořitelna problém někdy je.
Radek.Hulan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod retron 30. 9. 2019 17:50

to jako po zapnutí Bankovní identity se budu muset neustále logovat do mobilního George loginem + sms, pripadne mobilnim klíčem???
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrhule 30. 9. 2019 18:09

Ano, buď George klíč nebo kombinace heslo plus sms
mrhule
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků