Česká spořitelna

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod GeneHawkins 1. 10. 2019 08:08

Ne. Normálně funguje přihlašování otiskem prstu.
GeneHawkins
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrhule 1. 10. 2019 08:23

sms+ heslo je při prvním přihlaseni. Pak je možné využít easy access.
Do velkého George pouze George klíč nebo heslo plus SMS
mrhule
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 1. 10. 2019 08:33

Výhoda je, že dříve se za dvoufaktor platilo (za ty SMS), s George Klíč ne..
Radek.Hulan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod retron 1. 10. 2019 09:15

mam zaple Face ID a presto při každém přihlášení musím zadat login, datum narozeni a george klíč
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jumpmans 1. 10. 2019 10:12

To mi udelalo po prechodu na bank identitu taky. Odinstalovat a nainstalovat zpatky pak to bude s touchId/FaceId chodit korektne. Ani upgrady aplikace pak nevadi...
jumpmans
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod retron 1. 10. 2019 11:20

díky, pomohlo!
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ab84 1. 10. 2019 11:40

Super, díky moc. Odinstaloval jsem a znovu nainstaloval George a konečně to funguje snadno. Používám pouze “oldschool” přihlašování pomocí PINu a jde to taky.
ab84
Nadšenec

Odeslat příspěvekod dockalacek 13. 10. 2019 10:22

Ahoj,

kamarádka mi před chvílí napsala, že jí George napsal, že od 19. října, tedy příští soboty, přestává podporovat Windows XP. Chápu, že už je to zastaralý systém, ale novější její DELL D830 nepodporuje, vlastně podporuje Visty, ale to není vážně posun. Rozumím, že banky můžou ukončit podporu některých starších prohlížečů, mně se třeba Chrome přestal aktualizovat na XP v dubnu 2016 a zůstal jsem v něm na verzi 49.0.2623.112. Letos v květnu jsem si pořídil PC s Windows 10 a mám verzi 77.0.3865.120.

Může ale (má právo?) banka zaříznout uživatele kvůli zastaralému operačnímu systému? Vykouklo to na ni po přihlášení z internetového bankovnictví, chápu, že stejně se v budoucnu koupi nového notebooku nevyhne, ale tohle zaskočilo i mně.

Vím, že podíl počítačů s Windows XP klesá, aktuálně je snad jen kolem 2 %, ale mezi domácími uživateli bude větší, máte někoho, kdo má George a XP, případně jak to bude řešit?

Díky moc za odpovědi.
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod libol 13. 10. 2019 10:46

Banka nezařízene uživatele kvůli zastaralému OS, ale kvůli obavám o bezpečnost (ač si o tom myslím své), takže právo má.
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod dockalacek 13. 10. 2019 11:01

Jasný, možná jsem to napsal moc expresivně, ale takových lidí určitě budou stovky či tisíce a kupovat si nové PC/notebook. Ano, jde to řešit tabletem/mobilem. Chápu, že je to vývoj, stejně jako set-top boxy pro DVB-T2, ale s tímhle jsem se setkal poprvé.
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 13. 10. 2019 11:02

A co do dualbootu dát třeba Linux? Případně jen kvůli IB bootovat z CD?
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fc70 13. 10. 2019 11:14

dockalacek píše:Může ale (má právo?) banka zaříznout uživatele kvůli zastaralému operačnímu systému? Vykouklo to na ni po přihlášení z internetového bankovnictví, chápu, že stejně se v budoucnu koupi nového notebooku nevyhne, ale tohle zaskočilo i mně.
Většina bank má v podmínkách, že v případě podezření na prozrazení autentizačních mechanismů (např. hesla nebo přístupu k mobilu) může on-line přístup rovnou zablokovat.

Vzhledem k tomu, že se pořád nacházejí další a další závažné bezpečnostní problémy, že dost často se na takové problémy i v praxi útočí, a že opravy už se pravidelně pro XP nevydávají pět let, byly by banky podle mě docela v právu nejen zamítnout přihlášení z Windows XP, ale při i jenom pokusu o takové přihlášení uživateli rovnou trvale zablokovat IB, a ať si jde pěkně na pobočku a povinně změní všechna hesla. (Tohle ale zatím žádná banka v ČR neudělala, to by bylo stížností.)

Bohužel je to tak, že programy jsou levné a rychle se zlepšují ve spoustě ohledů, ale s tou rychlostí a za tu cenu nejsou 100% kvalitní, takže je nutné je pořád opravovat – a uživatelé, kteří mají veskrze dobré programy veskrze levně, musí nějak platit za ty opravy (tj. nové verze Windows apod.) a za počítače, na kterých ty opravy mohou běžet.
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod beardie 13. 10. 2019 11:53

dockalacek píše:Ahoj,

kamarádka mi před chvílí napsala, že jí George napsal, že od 19. října, tedy příští soboty, přestává podporovat Windows XP. Chápu, že už je to zastaralý systém, ale novější její DELL D830 nepodporuje, vlastně podporuje Visty, ale to není vážně posun.
Dell D830 byl uveden na trh v roce 2007, ted je rok 2019, nejvyssi cas pro posun do tohoto desetileti
Naposledy upravil beardie dne 13. 10. 2019 15:15, celkově upraveno 1
beardie
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod xls 13. 10. 2019 12:11

Jestli má počítač dost RAM, tak by neměl být problém spustit ve virtuálním počítači počítač s jimým operačním systémem (7, Linux), případně nějakou live verzi nebo emulátor Androidu, Linuxu a jet dál. Taky mám jeden menší notebook z tohoto období a z hlediska funkčnosti nemá cenu přecházet na nový, pokud starý vyhovuje.

Nutit uživatele takhle přecházet z děravého XP na ještě děravější Android je pěkná blbost, kor jestli tím člověk přijde o nezávislý bezpečnostní kanál přes sms. Vzhledem k dalším avizovaným změnám, kdy chce ČS všechny donutit používat nejen George, ale povinně i autorizaci přes appku, bych zvážil spíš změnu banky než počítače.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod ROlda78 13. 10. 2019 13:00

proč bys na D830 nedostal win7 nebo win10?
https://www.driverscape.com/manufacture ... e-d830/139
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků