Česká spořitelna

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod XRPD 14. 2. 2019 15:36

mareka píše:George má opravdu zajímavou funkčnost: 8. a 9. února jsem provedl platbu kartou i příchozí platbu na účet (splátku), které dosud v on-line historii nevidím. Ale ve výpisu za uplynulé období vystaveném k 10.2. už obě jsou uvedeny a zaúčtovány.

Nevidím platby KK 10-11.2. (nikde, ani v nezaúčtovaných transakcích). Celková dlužná částka ale sedí.
Tímto se GEORGE stává ještě horší než Hello Bank, kde jsou vidět transakce KK po 2 dnech...
XRPD
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod taylor729 14. 2. 2019 23:23

Platby kolem 10.2. i bonus uz se v historii objevil.
taylor729
Diskutér

Odeslat příspěvekod goropes 15. 2. 2019 11:05

máte někdo zkušenost, zda mezi klasickými korunovými účty dvou fyzických osob ČS-->ČS proběhne platba taky okamžitě v řádu vteřin, i pokud jde o částku kolem 2 milionů CZK?
Normální menší platby samozřejmě takto chodí bez problémů, není u větších nějaký risk engine, kontrola, apod?
Máte někdo vyzkoušeno?
goropes
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod slavo963 15. 2. 2019 12:54

posilal jsem mezi CS ucty cca 450k a castku zadrzeli. Zalezi jake se delaji obraty...
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod goropes 15. 2. 2019 13:00

a na jak dlouho? minuty? hodiny? dny? chtěli něco doložit?

případně poraďte jiný způsob, jak rychle a levně převést peníze. Jde o převod práv k družstevnímu bytu, kdy okamžikem podpisu v kanceláři družstva dojde k převodu práv. Chtěli jsme současně takto vypořádat platbu, aby to bylo hned na účtě.
Dá se to s ČS třeba nějak předdomluvit, že ta transakce proběhne, dopředu informovat, o co půjde a že s tím oba počítáme, aby to neblokovali?
goropes
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Zedna1 15. 2. 2019 15:54

Takovyto dotaz smeruj spis na infolinku dane banky ...
Zedňa
Zedna1
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drkarel 15. 2. 2019 16:22

goropes píše:...Dá se to s ČS třeba nějak předdomluvit, že ta transakce proběhne, dopředu informovat, o co půjde a že s tím oba počítáme, aby to neblokovali?


Jak píše Zedna1, zkus to s nima domluvit. Ale já jsem loni na podzim čekal cca 4 mega z vytěsnění, nechal jsem si to zaslat do Monety (z důvodu transakčních limitů, abych to mohl hned poslat dál), zkoušel jsem to s nima domluvit, aby to neblokli, a napsali mi, že to domluvit nejde, že jim to systém prostě buď vyhodí, nebo nevyhodí. Kupodivu nevyhodil, i když na tom účtu mám obrat řádově 20k/měsíc. Ale dost možná považovali za důvěryhodného odesílatele (Spořka), nebo pomohl popis transakce, nebo to čekali, protože takových plateb bylo více.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod alfas123 15. 2. 2019 18:50

Ja by som zvolil tiez vacsiu banku. Aj ked im to vyskoci, vybavis to rychlo. Mne Equa zadrzala 4000Eur a nemas to pomaly s kym riesit...
Sa divim, ze to ale sleduju. Co taky advokat, ktory robi uschovu pri predaji nehnutelnosti?...
alfas123
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Taki 15. 2. 2019 19:56

4.000€? Vzdyt to nic neni. To je ekv. 12.500,- Kcs pred '89.
Taki
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod slavo963 16. 2. 2019 11:25

Pordzali par hodin, jak jim zavolal. Stejne se mne stalo v Airbank, kde podrzeli podobnou castku(posilane airbank-airbank)

Jsem zvedavy, jak mi zadrzi nejblize penize vicero bank, posilal jsem pres revolut nekolit set tisic, ale radasi to rozdelil mezi vicero bank.
Revolut ma nejake spatne jmeno(zadrzovani penez jsem zazil predevcirem v prvnim kole, jak posilal do Revolutu z UK uctu...)
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod KoulK 16. 2. 2019 13:23

tx999 píše:Neni to nejakej starsi vstup? Typicky se zauctovavaj az po nekolika mesicich...


Je to tak. Byl to vstup jestě z minulého roku. Podal jsem reklamaci, 4 volné vstupy jsem loni nepřekročil, tak snad uznají.
KoulK
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jenda_s 18. 2. 2019 13:24

máte na kreditce VISA Infinite připsaný bonusy z poketky za leden? U mě v appce se to tváří jako ok vyplacené, ale na kartě nic nemám...

Díky za info
jenda_s
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Markil 18. 2. 2019 20:15

peter23p píše:Tohle jsem také řešil. Napřed vnucená bankovní identita a pak jsem zjistil že je při každém přihlášení nutné opsat SMS. Volal sem na infolinku a bylo mi sděleno že je to pro zvýšení bezpečnosti a zrušit to nejde, jen celou identitu ale pak se nedostanete do IB vůbec protože George bez identity už fungovat nebude.

Bez identity ne, ale bez SMS ano. Každý si může vybrat místo SMS ověřování přes apku George klíč. Já se tak přihlašuji a potvrzuji platby. Přijde mi to ideál. Sám jsem si o tu bankovní identitu požádal, protože jsem si nepamatoval přihlašovací klientské číslo a kdo má identitu, může si nastavit své vlastní přihlašovací jméno. Za mne je to tedy zlepšení. Je v ale pravda že pro george klíč je potřeba chytrý telefon, což někdo mít nemusí...
Markil
Nadšenec

Odeslat příspěvekod peter23p 18. 2. 2019 21:43

Zvláště starší lidé mají običejný tlačítkový telefon takže tahle varianta je nepoužitelná
peter23p
Diskutér

Odeslat příspěvekod MekliCZ 18. 2. 2019 23:08

Je celkem vtipné, jak místní osazenstvo vidí obrovské nebezpečí v Google Pay a podobných službách, protože peníze by přece mobilu nikdy nesvěřili, ale že by přidali další vrstvu zabezpečení k internetovému bankovnictví, to ne, to je zlo a musí se tomu bránit. :-D
MekliCZ
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků