Česká spořitelna

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Lol Phirae 22. 6. 2020 08:15

slavo963 píše:Jak zjistim jmeno a adresu majitele uctu


https://www.mesec.cz/clanky/jak-zjistit ... u-v-bance/
Chcete nějaký bonus? Kódy (Twisto 150 Kč, WorldRemit 500 Kč, Curve, Revolut, TransferWise, Xendpay...) viz můj profil.
Lol Phirae
Nadšenec

Odeslat příspěvekod slavo963 22. 6. 2020 08:27

Bohuzel CS bez zadosti nejde obejit...
ale nasel jsem na jejich strankach
https://www.csas.cz/cs/caste-dotazy/co- ... patny-ucet

v poslednim bodu je "žádostí o sdělení identifikačních údajů ",chapu spravne, ze mohl bych obejit prvni kroky a primo si vyzadat udaje?

Je tam mimo jine uvedeno "Vzhledem k tomu, že do dnešního dne nebyla výše uvedená úhrada vrácena, žádám Vás v souladu s § 38 ods. 6 Zákona o bankách o sdělení identifikačních údajů." Za tohle bych platit nemel, prepokladam...
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod Lol Phirae 22. 6. 2020 08:33

slavo963 píše:žádám Vás v souladu s § 38 ods. 6 Zákona o bankách o sdělení identifikačních údajů." Za tohle bych platit nemel, prepokladam...


Podle citovaného § poslední věta "[z]a podání informace náleží bance úhrada věcných nákladů." Tak si asi radši zjisti předem abys nebyl v mínusu ještě víc.
Chcete nějaký bonus? Kódy (Twisto 150 Kč, WorldRemit 500 Kč, Curve, Revolut, TransferWise, Xendpay...) viz můj profil.
Lol Phirae
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Klient ps 22. 6. 2020 10:31

slavo963 píše:Jak zjistim jmeno a adresu majitele uctu v CS?
Omylem jsem poslal 300 a 600 kc pocatkem cervna, resp. vcera(z Moneta banky), posilal jsem to na svuj ucet v CS, ale vynechal jsem druhou cislici v poradi a nanestesti to muselo byt platne cislo uctu. Ja jsi to uvedomil az vcera, kdyz posilal prave tech 600.- jako okamzitou platbu a opet neprisla(o tech 300.- psal i zde na foru v domeni, ze nefunguji okamzite platby...)

Moneta chce 500Kc za pozadani o navraceni kazde omylem zaslane platby(samozrejme bez zaruky), takze ve vysledku bych zustal -100.-, pri najhorsim -1900.-...

Poslal jsem i platbu 0,01Kc a do spravy pro prijemce napsal zadost o navraceni plateb, zatim bez odezvy.
Jeste uvazuji, ze poslu halerove polozky z jinych bank, a ktera bude mit zjisteni majitele uctu nejlevnejsi , udelam to prez ne...

Nebo nejake jine navrhy?


Do České siditelny bych přes datovku za 15 korun poslal dopis, který má banka předat majiteli účtu, kam jsi poslal těch 900,-, aby ti peníze vrátil. Víc bych to neřešil, bral bych to jako ponaučení za 900,-, že si nemám posilat mezi svými účty nesmyslné častky a kontrolovat si pořádně čú přijemce.
Jinak kdyby mě nějaký jouda otravoval 0,01 platbami, tak se na něj akorát vyseru. A na někoho kdo píše slovo zpráva se s bych nereagoval vůbec.
A myslel bych i na to, že v Šiditelně je docela dost klientů, co mají příchozí platbu za 6 korun.
Klient ps
Poslední varování

Odeslat příspěvekod GeneHawkins 22. 6. 2020 11:04

Proti chybě v jedné číslici by to mělo být blbuvzdorné, ne?
GeneHawkins
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ROlda78 22. 6. 2020 12:51

Třeba v Rajfce je formulář: cestne_prohlaseni_spatny_ucet_FO.pdf
"Vyplníš" PDF a pošleš bankéřce, ona zařídí (v době corony). Jinak se to vyplňuje na pobočce (předp. bez poplatku).
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod slavo963 22. 6. 2020 14:02

@klient ps
Kdyby ti prisly platby, ktere ti nenalezi, tak si je nechas? Jouda bude spise protistrana, ktera si necha penize, ktere ji nepatri. Tak prosime te nepis, ze nekoho otravuji 0,01Kc platbou.
A nejlepe by bylo, aby to mel za 6Kc. Budu mu posilat 0,01Kc platby, kde dane persone budu pripominat, ze podvody se nedelaji.

A gramaticke chyby neres, ve zprave bylo vsechno v poradku a s diakritikou. A ty mas ve svem postu take gramaticke a stylisticke chyby.

@GeneHawkins
vypada to tak, ze v CS maji 9- i 10-mistni ucty a trefil jsem se no.
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod minarjo 22. 6. 2020 14:36

@slavo963, zapomínáš na to, že typický klient ČS nepoužívá online bankovnictví buď vůbec, nebo jen málo (méně než jednou měsíčně při zadání nepravidelných plateb), vím to od svých rodičů :). Neboli o tvých platbách ještě ani vůbec takový klient nejspíš neví! Jsi tedy netrpělivý, to chce počkat minimálně měsíc, až se to dozví z výpisu (ať už papírového, nebo elektronického u pokročilých klientů). Bombardování klienta dalšími platbami 0,01 Kč dřív jak za měsíc, kdy o nich skutečně reálně nejspíš ani neví, je fakt zrůdnost, to ti zde psali ostatní dobře.
Navíc, pokud jsi se trefil do 9-místného čísla účtu, téměř jistě to patří klientovi, co si účet založil v 90. letech a dříve, jako můj táta.Já měl studentský účet u ČS pár let od roku cca 2001 a to už byl deseticiferný. Ty kratší čísla jsou starší (tátův založený někdy v roce 1990 začíná na 058, bez úvodní nuly tedy devítimístný na 5), což platí i po konverzi původní struktury (pobočkové číslo účtu se specifickým symbolem) na jedno číslo bez povinnosti specifického symbolu. Pak výše uvedené (dlouholetý a nejspíš starší klient) plně platí s tím, že starý důchodce nemusí důkladně číst ani papírový výpis, i když většina z nich je spořivých (nemají na rozhazování) a aspoň zběžně to pročtou.
Počkej tedy minimálně do 10.7., kdy by výpis za červen už měl klient v listinné poště mít (pokud má výpisy měsíčně, ČS je dřív pokud vím nabízela i čtvrtletně-ale teď vlastně v červnu končí i čtvrtletí, to je pro tebe dobrá zpráva, výpis do toho 10.7. dostane určitě).
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod slavo963 22. 6. 2020 15:08

Ale ja jsem poslal jenom jednu 0,01kc platbu , kde jsem pozadal o navraceni. To jenom klient ps zbytecne vyhrotil a ja mu skocil na spek. Pockam do cervence a pote to zacnu nejak aktivneji resit
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod suram 22. 6. 2020 16:48

Smůla, jestli to je účet v zahraniční měně a ještě k tomu nějaký firemní, se to převedlo s nevýhodným kurzem a vysokým poplatkem.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod slavo963 22. 6. 2020 17:40

jak te napadlo, ze je to ucet v cizi mene?
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod suram 22. 6. 2020 19:00

Co je to za číslo účtu?
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 23. 6. 2020 22:24

slavo963 píše:Jak zjistim jmeno a adresu majitele uctu v CS?
Omylem jsem poslal 300 a 600 kc pocatkem cervna, resp. vcera(z Moneta banky), posilal jsem to na svuj ucet v CS, ale vynechal jsem druhou cislici v poradi a nanestesti to muselo byt platne cislo uctu. Ja jsi to uvedomil az vcera, kdyz posilal prave tech 600.- jako okamzitou platbu a opet neprisla(o tech 300.- psal i zde na foru v domeni, ze nefunguji okamzite platby...)

Moneta chce 500Kc za pozadani o navraceni kazde omylem zaslane platby(samozrejme bez zaruky), takze ve vysledku bych zustal -100.-, pri najhorsim -1900.-...

Poslal jsem i platbu 0,01Kc a do spravy pro prijemce napsal zadost o navraceni plateb, zatim bez odezvy.
Jeste uvazuji, ze poslu halerove polozky z jinych bank, a ktera bude mit zjisteni majitele uctu nejlevnejsi , udelam to prez ne...

Nebo nejake jine navrhy?


Tak experimentovat muzes, ja bych penize vratil po odecteni mych casovych nakladu minimalne 500 Kc :-)

Uvedom si, ze na ten ucet ani nikdo nemusi roky chodit a ani si toho vsimnout. A parkrat jsem to resil jako prijemce, jednou to byl takovy mrtvz ucet a v cizi mene a roky na nem nekdo nebyl, a kdyz ten blbec, co tam posle par stokorun, zacne psat vulgarity, urcite mas chut s nim ztracet cas :-)

Normalni chybujici clovek to kvuli par stokorunam fakt resit nebude.
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drkarel 24. 6. 2020 06:35

vpe píše: ...ja bych penize vratil po odecteni mych casovych nakladu minimalne 500 Kc :-)... Normalni chybujici clovek to kvuli par stokorunam fakt resit nebude.


No, to je Tvůj pohled. Normální člověk to zkusí slušnou cestou a normální slušný člověk na druhé straně to nejpozději po upozornění vrátí.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod slavo963 24. 6. 2020 07:02

vpe, ja nikomu nenadaval, slusne jsem pozadal o navraceni plateb. A kdyby ti prisla omylem zaslana platba a ty si odectes 500kc naklad, tak si u mne clovek bez chrbtove kosti s pochybnou moralkou.

A mne se 900kc nezda mala polozka, abych se ji nepokusil ziskat zpet. Jde predse o princip, clovek uz nemuze chybovat a snazit se to napravit?
slavo963
Přeborník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků