Česká spořitelna

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod fiasky 23. 12. 2019 20:26

Funguje u kreditky sporitelny kombinace dobírka a Curve? A máte limit na 35 tisíc nebo lze přebít? A jestli lze, lze zaplatit více než je kreditní ramec? U ČSOB to prý nelze, tak jsem o ní přestal uvažovat. Díky.
fiasky
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 23. 12. 2019 20:36

Funguje Revolut + dobírka, Curve jsem nezkoušel. Přebití funguje.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drkarel 24. 12. 2019 06:34

U transparentní KK ČS funguje Revolut i Curve. Dobírka samotná nikoliv, protože bonusy jsou jen za e-transakce. Patrik zřejmě hovoří o KK k Erste Premium (nebo jak se to jmenuje)
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 24. 12. 2019 07:44

Já to myslel jako dobít Revolut a ten vycucnout dobírkou. Transparentní KK lze přebít, mám limit 5000 kč, dobiju 30 tisíc navrch a vytáhnu 35.

-- 24. 12. 2019 07:45 --

KK Erste nemá smysl točit, nic nedává
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod filip893 24. 12. 2019 07:57

KK Erste navíc považuje dobití Revolut za HOTOVOSTNÍ transakcí s okamžitým úročením. Osobně vyzkoušeno. Nechápu jak v rámci jedné banky mohou být posuzovány stejné transakce u různých produktů různě, ale je to tak.
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mojmax 24. 12. 2019 09:56

Transparentní KK se ještě jako jedna z posledních dá dojit CK.
mojmax
Diskutér

Odeslat příspěvekod fc70 24. 12. 2019 10:04

Později navržené produkty mají jiné podmínky, starším produktům zůstaly zhruba původní podmínky z doby návrhu těch starších produktů. To mi v principu dává smysl – je to pro banku komplikovanější papírově udržovat než všechny podmínky, které se změní naráz pro všechny, ale míň práce pro klienty a banka nemusí přemýšlet, jestli změna podmínek zásadně neovlivní ziskovost toho produktu (což zrovna v tomto případě hrozí).
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod slavo963 25. 12. 2019 08:56

Proč vybrat z revolutu peníze dobírkou a ne přímo na účet?
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod drkarel 25. 12. 2019 09:08

Asi, že je to méně nápadné a rizikové - tváří se to jako platba kartou.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod bubocz 25. 12. 2019 12:25

filip893 píše:KK Erste navíc považuje dobití Revolut za HOTOVOSTNÍ transakcí s okamžitým úročením. Osobně vyzkoušeno. Nechápu jak v rámci jedné banky mohou být posuzovány stejné transakce u různých produktů různě, ale je to tak.


U KK k Erste premiér mi zatím nikdy dobíjení Revolutu nebylo bráno jako výběr a úročeno... To je nějaká novinka?
bubocz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod filip893 25. 12. 2019 13:55

Zkušenost z června, července.
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jenda_s 25. 12. 2019 16:17

moje zkušenost z června, července, srpna, září, října, listopadu i prosince že dobití revolutu je standardní platba kartou, tedy pokud je zaplaceno včas tak bez úroku... erste premier visa infinite
jenda_s
Nadšenec

Odeslat příspěvekod filip893 27. 12. 2019 14:49

Opravdu zvláštní. Znovu jsem prošel výpis, kde byl naúčtován řádný úrok. Všechno běžné nákupy v kamenných obchodech. Z minulého období úrok nemohl pocházet. U transakce Revolut byl popis platba kartou - specifická.
Přílohy
revolut.png
revolut.png (7.24 ) Zobrazeno 4175 krát
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jumpmans 27. 12. 2019 16:56

Reklamuj. Stalo se mi to taky. U platby revolutu a PPL.. Bez problemu vratili
jumpmans
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod minarjo 27. 12. 2019 17:06

@filip893:
Jako "platba kartou - specifická" ČS označuje v měsíčním PDF výpisu (u klasické transparentní kreditky, kterou mám) třeba i transakce vůči sázkovým kancelářím (Sazka, Tipsport...), přesto to zatím žádné úroky/poplatky neznamená. Nicméně ČS je připravena, že NĚKDY by tyto transakce u SK mohla začít zpoplatňovat, a to sazbou 20 Kč za jednu. Mají to i v sazebníku kreditky, ale s poznámkou pod čarou, že až do odvolání se neúčtuje - to už platí mnoho mnoho měsíců. S Revolut to možná je podobné: jejich systém je připraven ho filtrovat pro nějaké to zpoplatnění či úročení v budoucnu a u tebe jim to asi nějak "ujelo" a aktivovalo se to v tom červenci - možná ten den měli nějaké technické potíže, nebo tuto potenciální budoucí funkcionalitu testovali a dotklo se to i tvé transakce.
minarjo
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků