Česká spořitelna

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod hgfdsa 12. 12. 2020 18:06

Přesně tak.
hgfdsa
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Lafayette16 13. 12. 2020 01:06

Ano.
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod qwertz375 16. 12. 2020 16:51

ČS má nový design debetní karet, a nově vydává kartu k úvěru "peníze na klik". Rozdíl oproti běžné kreditní kartě bude zřejmě absence bezúročného období.

https://www.csas.cz/cs/osobni-finance/u ... by-mobilem
qwertz375
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xls 16. 12. 2020 20:37

Nakonec spořka vymyslela inovativní produkt: kreditku bez bezúročného období. Se divím, že tou první nebyla "banka inspirovaná klienty", ta má podobný přístup k zákazníkům.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod fc70 16. 12. 2020 20:49

To už mají v nabídce delší dobu, stejně jako jiné banky (Moneta to měla už v dobách GE).

Nepřipadá mi to jako špatný produkt: Když už klient ví, že potřebuje nákupy na splátky, a je s tím smířený (můžeme debatovat o tom, jestli by takoví klienti měli existovat, ale oni mezitím objektivně existují), mít předschválený limit pro nákup čehokoli bez dalšího vyjednávání za sazbu kolem 12%, co se jinak na kreditce, kontokorentu ani splátkovém prodeji jen tak nenajde, je myslím slušná a férová nabídka.

A bance to navíc umožní oddělit klienty kreditek, kteří chtějí splácet postupně, a kde si banky konkurují úrokovou sazbou (tj. sazba má být a může být nižší), od klientů, kteří chtějí platit v bezúročném období, tj. úroková sazba je běžně nezajímá a když už platí úroky, je to asi průšvih a riziková situace (tj. sazba má být a může být vyšší).
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod evelista 17. 12. 2020 00:52

ja mam oboji
evelista
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod psovod78 31. 12. 2020 18:58

Jak je to s tim "poplatkem" 2 % za predcasne splaceni hypoteky? Posunulo se to nekam? Nebo jim to taky projde jako standardni pristup?
psovod78
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Prologer 8. 1. 2021 18:33

Mrkni do té jejich kalkulačky. Dole pod hvězdičkou tam mají napsáno, že poplatek je "dobrovolný". Že prý na něj nárok mají, ale jestli nechceš, tak jim ho platit nemusí.
Prologer
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petrmegac 25. 1. 2021 19:07

Tak mi dnes přišlo oznámaní do mobilu že MZF se mění na Plus účet.
https://www.csas.cz/cs/osobni-finance/ucty-karty/ucet-plus
petrmegac
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xls 25. 1. 2021 20:31

To jsou šmejdi: Cena s jednou odměnou, Cena s oběma odměnami, Odměňujeme klienty za to, že se starají o své peníze a myslí na zajištění sebe a své rodiny...

I Goebbels by blednul závistí.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod peliculiar 26. 1. 2021 01:19

Takže "inovace" MZF (účet Moje zdravé finance) zdarma neměla dlouhého trvání. Pobavilo ...

Edit: Tak asi mají náhradu - účet standard.
Naposledy upravil peliculiar dne 26. 1. 2021 01:21, celkově upraveno 1
Kdo má zájem o Twisto či Skip Pay a chce bonus 500 Kč mrkněte mi do zájmů v profilu. ;-)
peliculiar
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fc70 26. 1. 2021 01:20

Vždyť se vůbec nic nezměnilo, ne? Jen to MZF přejmenovali.

-- 26. 1. 2021 01:21 --

(… a pro úplnost, loni zavedený Standard účet, který je zdarma, se taky nezměnil a zůstává zdarma)
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod peliculiar 26. 1. 2021 01:23

Nejspíš. Nějak jsem žil v domění, že MZF byl první účet vedený zdarma od ČSAS. Moje chyba - omlouvám se všem.
Kdo má zájem o Twisto či Skip Pay a chce bonus 500 Kč mrkněte mi do zájmů v profilu. ;-)
peliculiar
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fc70 26. 1. 2021 02:03

Vlastně… Včera vstoupily v platnost různé změny ceníku, např. zvýšení poplatků za vklad a výběr hotovosti v cizí měně. Ale to je pro Plus vs. MZF nepodstatné.
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod hgfdsa 26. 1. 2021 02:11

fc70 píše:Vždyť se vůbec nic nezměnilo, ne?...

K lepšímu určitě ne. ;-)
hgfdsa
Trvalý BAN

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků