Česká spořitelna

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod memorix 14. 4. 2011 11:01

Volksbank je mala asi tak jako S474N je ostrostrelec s tou svoji devitkou. A jestli radu, tak pak jedine od intelektualu z reklam FIIIIo/RB/KB.
memorix
Nadšenec

Odeslat příspěvekod DoubleSix 14. 4. 2011 11:20

memorix : ano, Volksbank je malá, bilanční suma v ČR je 49 miliard, Volksbank celkově 48 miliard EUR, takže malá banka, cca 4x menší jak Erste a 18x menší jak ČS :-). Menší už je v ČR jen LBBW, mBank, Fio a Banco Popolare :-)

Ad Fio, to je hodne prihlouplá reklama, ta už se vyrovná reklamám na prací prostředky a dámské vložky :mrgreen:
Hodně do reklam se nyní pouší i GE, především pro podnikatele a firmy. Taky super :-) .
Ještě že už nedávají ty reklamy ČSOB v rámci Česko-Slovensko má talent, to bylo taky něco. Za to bych někoho pověsil za... do průvanu.
DoubleSix
Diskutér

Odeslat příspěvekod Bank_rider 14. 4. 2011 15:34

Memorixi, skutečně si myslíš, že většina zákazníků ČS jsou nadšení fanoučci jejich produktů a mramorových poboček? ;-)
Bank_rider
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Noclaf 14. 4. 2011 16:21

I ja jsem stastny byvaly klient CS. :)
SI ALTERUM SIT OPTANDUM, MALIM EQUIDEM INDISERTAM PRUDENTIAM QUAM STULTITIAM LOQUACEM
Merida AM 3000D 2008 + Sigma Sport Mirage EVO X;
Noclaf
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod iguka 14. 4. 2011 16:47

Tak to se ti nedivím, dneska jsem se matce díval do výpisu u ČS, je u nich s účtem tak 20 let. Zaplatila za minulý měsíc za poplatky 190,- Kč, v tom ještě teda měla zrušení trvalého příkazu za 55,- Kč. No nic, jakmile bude mít net, tak přejde na Fio.
iguka
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Bank_rider 14. 4. 2011 17:04

A to ještě aby člověk seděl nad výpisem se sazebníkem a půl hodiny v tom nepřehledném chlívku luštil, který poplatek za co vlastně zaplatil ;-)
Naposledy upravil Bank_rider dne 14. 4. 2011 17:05, celkově upraveno 1
Bank_rider
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dede 14. 4. 2011 17:04

DoubleSix píše:Tak to si zrovna nemyslím. Že jsou Češi tupé stádo, je myslím více než jasné (a nejenom v rámci bankovních produktů).
U ČS je hodně lidí z donucení, protože na jejich vesnicích ani žádná jiná pobočka či bankomat není, takže jsou u ČS ;-)

Gold karta - to byl dost nepovwedený pokus o levný produkt. Jak tu bylo zmíněno, gold je jen barva, nic víc, takže zadarmo je to drahé :-)

Problém je v tom, že u malé banky vyjdou daleko více klientovi vstříc, než u molochu typu ČS, ČSOB, KB. Ty mají miliony klientů a kvůli jednomu nebudou přeci něco měnit.

Jestli to také není tím, že všechny banky mimo ČS zvysoka kašlali na nějaké budování sítě bankomatů a spoléhali nato, že až jí bude mít ČS hotovou, tak jí donutí ke slevě na výběry....
dede
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 14. 4. 2011 17:06

iguka: jestli je z Prahy, Brna nebo Ostravy, co zkusit Unibon? Vedení zdarma a všechny úkony může dělat zdarma na přepážce (vklady, výběry, převody). Ideální záložna pro staré lidi :)

-- 14. 4. 2011 18:12 --

dede píše:Jestli to také není tím, že všechny banky mimo ČS zvysoka kašlali na nějaké budování sítě bankomatů a spoléhali nato, že až jí bude mít ČS hotovou, tak jí donutí ke slevě na výběry....

Spíše se jim ty bankomaty v malých obcích nevyplatí. Obrat tam není takový, aby se zaplatily náklady - nemají tam dost klientů, kteří by z jejich bankomatu vybírali a cizí kvůli poplatkům vybírat nebudou. Naproti tomu ČS dosáhne "limitního počtu" klientů i tam, kde by ho jiné banky nedosáhly, částečně i díky tomu, že na rozdíl od ostatních bank většina klientů za výběr z vlastního bankomatu platí (pokud si nezaplatí příslušný paušál - a i pak se vyplatí).
Je to takové "slepice nebo vejce". Lidé jsou u ČS, protože má širokou síť bankomatů a ta si může dovolit živit je, protože má dost klientů.
Naproti tomu na frekventovaných místech je vidět, že se tam může těch bankomatů uživit několik. Např. na letišti Ruzyně jsem jen na jednom místě v Terminálu 2 vedle sebe viděl asi 6 bankomatů. Kolikrát má 1 banka více bankomatů v jediném obchodním centru (FIO má na Floře hned tři, i když když jsem tam minulý týden byl vybrat, nefungoval ani jeden :( ).
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod gogospk 14. 4. 2011 17:25

iguka píše:Tak to se ti nedivím, dneska jsem se matce díval do výpisu u ČS, je u nich s účtem tak 20 let. Zaplatila za minulý měsíc za poplatky 190,- Kč, v tom ještě teda měla zrušení trvalého příkazu za 55,- Kč. No nic, jakmile bude mít net, tak přejde na Fio.

Spíše se zeptej své matky , proč ruší trvalák na pobočce za 55Kč, když to má v IB zadarmo ....
S Fiem si v tomto případě moc nepomůže, tam je zrušení TP na pobočce "jen" za 30Kč :-D
gogospk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod iguka 14. 4. 2011 17:30

nemá IB, PC ani net (zatím)
iguka
Nadšenec

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 14. 4. 2011 17:49

Kdyby se jí nehodil ten Unibon, nebylo by lepší, kdyby si zřídila vkladní knížku (ať u PS - výběr na každé poště nebo u ČS)?
Běžné platby bys jí obhospodařoval ty a ona by si jen vybírala z knížky?
Např. by to šlo udělat tak, že výplata by jí přišla na účet (např. u FIO) a z něj by šla část převodem na vkladní knížku a část by se rozeslala trvaláky. Kdyby s penězi na vkladní knížce nevyšla, tak by ti jednoduše řekla a ty bys jí poslal další "dávku".
No a nebo, jestli má blízko mKiosek nebo mFinanční centrum, tak tam je vždy minimálně 1 "počítač", na kterém si může operace dělat.
Počítač pro klienty je i na některých pobočkách FIO - např. na Senovážném náměstí.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod iguka 14. 4. 2011 20:20

Myslím, že se nakonec spokojí s Fio a výběrem z bankomatu ČSOB za 6,- Kč. Ty její dva výběry za měsíc, to jistě snese. S ostatní obsluhou účtu přes net, jí poradím.
iguka
Nadšenec

Odeslat příspěvekod vpe 14. 4. 2011 22:56

meir píše:
vpe píše:... kolik ti dali % na ty "bezne" ucty?

tak jim to tam vecer poslu a kdyz potrebuji tak mi po ranu poslou penize zpet. Vse je bez poplatku. Urok je 1,75 procenta p.a.

v CS se "vecer" po 20h daji preposilat penize?

co z toho maji? Za 1,75% to pujcuje CNB Overnight myslim (marginální zápůjční facilita - lombardní sazba)

na mensi zustatky si to muzes nechat na fio konte, pojisteno na 100KEur, za 1,25% bez preposilani, anebo to zadat v 23:59h a v 0:00h zpet (pravda, s 0,5% zhodnocenim).
vpe
Inventář

Odeslat příspěvekod meir 15. 4. 2011 06:06

Poslat se to musi do 20 hodiny. Pojisteno je to bez omezeni vyse. Navic u toho nemam srazkovou dan. V ostatnim problem pro mne neni. FIO konto mi nechteli otevrit z duvodu ze nemam trvaly pobyt v CR.
meir
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vpe 16. 4. 2011 00:08

Ano, na firemnich uctech srazkova dan neni. Dani se ale nevyhnes - musis zisk zahrnout do prijmu...

Pojisteni bez omezeni neni asi zakonne pojisteni a je otazka, co to je a zda to vubec je... Imho to nejde zakonne pojistit, to slysim prvne. Navic ze sberneho uctu bys v pripade krachu nedostal vubec nic - stejna situace, jako kdyz posles penize na ucet devizove spolecnosti, smenarne a ona krachne.
vpe
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka