Česká spořitelna

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Ondrasz 23. 9. 2011 09:23

Doublesix šiditelna si pořád účtuje za příchozí platbu 7Kč? :shock: Já myslel, že tenhle poplatek už dlouho žádná banka nemá. Hm, tak to je ještě mnohem větší hnůj, než jsme čekali... :D
Ondrasz
Nadšenec

Odeslat příspěvekod ultima__ratio 23. 9. 2011 09:25

Jestli to není jen 5 Kč za příchozí platbu + 2 kč za účetní položku? :-)
ultima__ratio
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod filip893 23. 9. 2011 09:47

Je to takhle: 5 Kč za příchozí platbu + 2 Kč poplatek za clearing ČNB.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér

Odeslat příspěvekod montie 23. 9. 2011 13:03

Může si ten "zdarma" účet založit i stávající klient ČS? Rodiče tam mají účet a platí nehorázné poplatky, nicméně nechtějí banku bez pobočky a v malém městě nic moc rozumného není.
montie
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 23. 9. 2011 13:50

Nevidim duvod, proc by to jit nemelo. Jen by museli zrusit stavajici ucet a sjednat si novy.
Nemuzou si udelat program vyhod a prelevanim mezi sporicim a beznym uctem vytvorit obrat 100 000?
http://www.mesec.cz/clanky/osobni-ucet- ... ost-slevy/
Vsechny sluzby si naklikat do pausalu a nna ten uplatnit 100 % slevu.
Takove ING konto by na sporak bylo jako delane, da se ovladat pres telefon.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod montie 23. 9. 2011 14:30

Teoreticky by to asi šlo (tak na hraně). Ten obrat stačí prostě jednou poslat tam a hned zpátky? Ale jim by stačilo i kdyby nemuseli platit ten nesmysl za vedení účtu a výběr z bankomatu zadarmo by se taky hodil, navíc kdoví jak dlouho budou tolerovat to přeposílání.
montie
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ultima__ratio 23. 9. 2011 14:58

Jestli jim jde jen o pobočku, tak ať přejdou k PS, pošta je snad v každé obci.
ultima__ratio
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xtonda 23. 9. 2011 15:00

Rušit účet, pak zakládat nový s jiným číslem online, na což je potřeba mít účet u jiné banky, být nějaký čas bez účtu, a za to získat slevu 69 Kč na rok, docela pakárna pro pár korun. Točit 100 000 taky.

Jaké tam jsou jiné banky? Pošta snad jo.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod montie 23. 9. 2011 15:14

Vidím to taky tak, ta PS bude asi nejlepší. Jinak je tu ČS, KB, ČSOB a GE Money Bank.
montie
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pan Jan 23. 9. 2011 18:53

xtonda píše:Rušit účet, pak zakládat nový s jiným číslem online, na což je potřeba mít účet u jiné banky, být nějaký čas bez účtu, a za to získat slevu 69 Kč na rok, docela pakárna pro pár korun.

Osobní účet ČS přijde na víc než stovku měsíčně, takže sleva za rok může být 1200 Kč ročně, žádných 69...
Pan Jan
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kalamancharo 23. 9. 2011 19:15

Z toho seznamu asi opravdu PS :)
kalamancharo

Odeslat příspěvekod xtonda 23. 9. 2011 19:29

Osobní účet ČS si můžeš nakonfigurovat od 29 Kč po několik stovek měsíčně, při větším množství a karet a pojištění k nim se dá dostat i na tisíce.

Při online založení jsou zdarma tři služby z pásma standard, což normálně stojí 69, takže sleva je 69.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod Bank_rider 5. 10. 2011 20:04

Přemýšlím jak racionalizovat své portfolio u ČS. Mám OÚ, PF a stavebko, zvažuju kreditku.

Osobní účet se mi nedaří nijak racionálně nakonfigurovat. Jednoduchý paušální produkt (bez dodatečných poplatků) se z toho racionálně sestavit nedá, zejména pokud chce mít člověk příchozí/odchozí transakce v paušálu. Ten produkt je prostě blbý, byť se tváří strašně výhodně :-D

Místo toho zvažuju novou kreditku navázanou na Penzijní fond ČS (ten patří k nejlepším na trhu). 2% z transakce na penzijko (max 300,- při útratě 15 tis). Pokud někdo utratí 5-30tis měsíčně, tak to může být (v porovnání s průměrem bonusu 1%) zajímavý produkt. Výhodou je, že jako známý klient mohu dostat velmi dobrý limit kreditní karty bez ptaní.

Po pozitivních zkušenostech s mBankou se mi jeví jako rozumné mKonto používat jako transakční účet. Otázkou je co s OÚ. Ponechat (3 služby), utlumit (1 služba = IB Servis 24) nebo zrušit? Nebo naopak využít variantu VISA Gold (pojištění P60 v ceně) + IB Servis 24 + transakce v ČR za 188,- a snažit se to snížit programem výhod?

Jednu výhodu pro mě spíše dražší ČS má. Vstřícný přístup, možnost se objednat individuálně k osobnímu poradci a non stop servis s rychlou reakční dobou.
Bank_rider
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 5. 10. 2011 20:27

Jsou dvě možnosti:
1) naklikat si vše potřebné do paušálu a pak tam protáčet 100 000 Kč a máš to "zadarmo" (ušlý úrok za těch pár dní, než dojdou peníze ze spořáku (u jiné banky!) a zase zpět, cca 10-30 Kč (podle toho s čím to budeme porovnávat a jak dlouho bude trvat převod)
2) účet zrušit a zařídit si nějaký bezplatný (FIO, mBank, Poštovka, Equa, Zuno a další - dle toho, co budeš potřebovat a využívat), viz např. můj článek http://www.mesec.cz/clanky/vyberte-si-b ... o-na-miru/ (Equa v tu dobu nebyla na trhu, tak tam není)

Pokud jsi jinak u ČS spokojený, tak bych volil 1. variantu
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Bank_rider 5. 10. 2011 20:48

Varianta 1 znamená vázaných 100 000,- (nebo jiný obnos) na externím spořicím účtu. Nemůžu je investovat jinak. To pro mě není racionální řešení.

Nepotřebuju účet za nula, když dostanu nějakou přidanou hodnotu. Ale variantu OÚ v kombinaci 1 nebo 3 služby standard + 2 služby Plus v ceně 188,-/228,- kč považuju za nesmysl úrovní služby neodpovídající ceně. A například při slevě 75% z programu výhod už to vyjde nastejno, jako když si ponechám OÚ ve variantě za 69,- bez užitku a transakční účet budu mí v mBank.

Proto uvažuju točit peníze na kreditce ČS, za kterou ještě navíc zaplatí banka mě - byť jen na penzijko a při splnění podmínek a účet utlumit nebo zrušit.
Bank_rider
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka