Česká spořitelna

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod SocPredator 28. 10. 2011 11:07

Já bych jí spíš doporučil změnit banku. Osobně mám mBank a kartou od nich taky neplatím, protože nemá žádné bonusy - i když proti ČS je bonus už to, že byla zadarmo. Měsíčně ušetřím, a můžu gratulovat ČS k 10mld. vejvaru na negramotech.
Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí
SocPredator
Diskutér

Odeslat příspěvekod xtonda 28. 10. 2011 11:39

Taky se mi nelíbí paušální odsuzování klientů ČS, pro některé to může smysluplná volba, uživatel s rádoby vtipnou přezdívkou to máš marný, se tu chová jak hovado.

Ale chodit vybírat do bankomatu a pak tou hotovostí platit v obchodech, kde berou karty mi přijde jako leccos, jen ne rozumné počínání.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod DoubleSix 28. 10. 2011 11:46

Spořka dává smysl snad jedině pokud máš tak velké měsíční obraty nebo depozita, že máš Osobní účet úplně zdarma.
V každém jiném případě tě asi mBank při správném využívání (platit kartou a mít 3 výběry z bankomatu zdarma) vyjde levněji.
DoubleSix
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 28. 10. 2011 11:46

xtonda: smysluplna volba? Osobne neznam ani jednu vyhodu, proc si drzet ucet u CSpor. Asi stejne jako mit jako zdravotni pojistovnu VZP?
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod jandaxx 28. 10. 2011 12:39

Tomáš Marný píše:Ztráta času, mohlo by se ti taky něco stát. Radši ten čas věnuj na to, abys máti naučil kartou platit, zvládnou to i malá děcka. Ale hlavně ať, proboha, neodchází od spořky, nebo nám Rakousko vyhlásí válku: http://ekonomika.idnes.cz/ceska-sporite ... oakcie_fih

Klidně mi tu adresu napiš do SZ, já se nebojím. Víš, ono je dost těžké někoho, kdo je v pokročilém věku učit nové věci. Tohle není problém mojí maminky, ale problém starších lidí obecně. To, co se naučíš ve třiceti za týden, může starému člověku připadat jako napsání diplomové práce o osmdesáti stranách. Jenomže člověk, kterému je 30, se dost těžko vcítí do situace osmdesátiletého. Třeba to v tomhle věku poznáš sám. Poznámka o dětech je docela zbytečná. Děti jsou v těhle věcech mnohem pružnější, než staří lidé. Jde jen o to, že než něco napíšu, tak si promyslet co vlastně píšu a jestli se tím někoho zbytečně nedotknu. Ne, mě osobně se to nedotklo. Jen si myslím, že ta poznámka o kravce třeba v kontextu s určitým věkem je jaxi mimo mísu. Je to ale jen můj subjektivní názor, tak ho tak ber.
jandaxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 28. 10. 2011 13:14

Takže vrazit kartu do bankomatu, vyťukat PIN a vyndat peníze se naučila, vrazit kartu pokladní do ruky a vyťukat PIN se nenaučí?
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář

Odeslat příspěvekod S474N 28. 10. 2011 13:16

jandaxx: a jak teda tva matka ty penize ziskava? Kdyz neumi fungovat s kartou?

Mimochodem, tobe je 60, kdyz tve matce je 80?

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod jandaxx 28. 10. 2011 13:41

Tomáš Marný píše:Takže vrazit kartu do bankomatu, vyťukat PIN a vyndat peníze se naučila, vrazit kartu pokladní do ruky a vyťukat PIN se nenaučí?

To neřeš. Prostě kartou platit nechce. Jednou za měsíc se z účtu vybere tolik, kolik stačí na měsíční provoz domácnosti a hotovo. Jestliže se člověk chová jinak, než podle vzorce, který je pro Tebe správný, neznammená to, že by měl být terčem nadávek.
jandaxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod S474N 28. 10. 2011 13:43

jandaxx: a jaky by byl rozdil, kdyby si vybrala treba z bankomatu FIO/CSOB? Nebo si to rovnou vybrala zadarmo na pobocce?

Jinak si to nemuzes brat osobne, ale pokud se nekdo chova jako idiot, tak se nediv, ze si ostatni o nem mysli, ze idiotem je :wink:

S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod jandaxx 28. 10. 2011 13:46

S474N píše:jandaxx: a jak teda tva matka ty penize ziskava? Kdyz neumi fungovat s kartou?

Mimochodem, tobe je 60, kdyz tve matce je 80?

Ne, není mi 60 a ani mámě není 80. Ber ten věk jen jako příklad. Každý člověk je individualita. Někdo je odkecaný v šedesáti, jiný ještě v devadesáti pracuje s počítačem a studuje univerzitu třetího věku. Já sám nevím, do kolika mi to bude myslet a Ty to také nevíš. V pětašedesáti chytneš alzhaimra(nebo já) a pak si nebudeš pamatovat ani kam jsi si dal ráno zuby, natož abys byl schopen zacházet s platební kartou. Vždycky se pokus se na určitou situaci podívat očima toho druhého. Pak třeba změníš názor, nebo ho aspoň budeš trochu korigovat :-)

-- 28. 10. 2011 14:48 --

S474N píše:jandaxx: a jaky by byl rozdil, kdyby si vybrala treba z bankomatu FIO/CSOB? Nebo si to rovnou vybrala zadarmo na pobocce?

Jinak si to nemuzes brat osobne, ale pokud se nekdo chova jako idiot, tak se nediv, ze si ostatni o nem mysli, ze idiotem je :wink:

Ona si právě peníze vždy vybere na pobočce. Já si to osobně neberu. Jen je vždy potřeba konkrétní situaci posuzovat z více pohledů, ne jen z toho svého. Viz, co už jsem napsal.
jandaxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod S474N 28. 10. 2011 15:08

jandaxx: a jaky je rozdil pro cloveka s Alzheimerem chodi to CSpor nebo do FIO?

Ano, pokud si je vybere na pobocce, tak proc zrovna pobocka CS, kde urcite neni vyber zdarma?

S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod jandaxx 28. 10. 2011 15:43

Třeba z toho důvodu, že pobočka ČS je u nosu a člověk má zdravotní problémy/hůře se mu chodí?
Pak je asi lepší zajít jednou za měsíc vybrat peníze na pobočku i za cenu poplatku, než se někam táhnout MHD. Někdy nejsou uspořené peníze tím hlavním kriteriem pro zvolení určité služby. Člověk nemusí být hlupák, když za určitou službu zaplatí nějakou částku, která se třeba někomu může zdát vydřidušská. Jen má ten dotyčný jiné priority. Snad je moje vysvětlení aspoň trošku pochopitelné.
Já neobhajuji spořku stůj co stůj. Jen se snažím nastínit variantu, kdy uspořených pár desetikorun za měsíc není tím rozhodujícím kritériem pro zvolení jiné banky.
jandaxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod S474N 28. 10. 2011 17:18

Ja bych rekl, ze nejenom zde plati ono okridlene:
Kdo chce, hleda zpusoby,
kdo nechce, hleda duvody.

S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod audiobullys 28. 10. 2011 19:31

mam 80 letyho dedu, celou dobu ma ucty vsude mozne jen ne zadarmo, do banky - sporky si chodi ukladat na vkladni knizku, i nakej ucet tam ma. kartu nikdy nedrzel v ruce a ani nechtel.
zalozil jsem mu ucet ve fio, je stastnej jak blecha ze si tam muze pres to platit sipo a dalsi platby treba PF, ukladat svoje drobny a vybirat. a nejednou kyvnul i na platebni kartu ze ji bude mit zdarma a vybirat ve dvou hypermarketech kam nejcastejc chodi, kdyby nahodou potreboval. transakce ma zabezpeceny smskou na jeho mobil, takze je v klidu.
tchyni jsme taky odnaucili chodit do sporky a vybirat si tam zadraho u prepazky prachy a vkladat si tam penize na inkasa.
takze to neni o veku ale schopnosti presvedcit pohodlny lidi,ktery si jsou schopny zapamatovat 4 cisla jako pin na karte.
Daň ze samostatného myšlení nebyla dosud zavedena jen proto, že by to byl příjem pro stát zcela zanedbatelný.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod ultima__ratio 30. 10. 2011 08:07

ultima__ratio
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka