Česká spořitelna

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod malejjara 24. 3. 2015 18:51

Staci snad reklamovat emailem ne?
Naposledy upravil malejjara dne 25. 3. 2015 05:32, celkově upraveno 1
malejjara
Diskutér

Odeslat příspěvekod finex5 24. 3. 2015 19:05

Je zvláštní, že místo logického dotazu přímo v ČS (např. emailem) se ptáte zde na fóru, kde stejně žádnou odpověď nedostanete.
finex5
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 24. 3. 2015 21:44

To je normálka, Uďo... Jak na tomto fóru, tak na Měšci je spousta trotlů, kteří položí naprosto konkrétní dotaz ke svému účtu (půjčce, hypotéce) v domnění, že jim nějaký vlastník křišťálové koule odpoví. Průměrně inteligentní šimpanz by se zeptal přímo ve své bance.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod Akciový Klokan 25. 3. 2015 09:44

Tomáš Marný píše:Průměrně inteligentní šimpanz by se zeptal přímo ve své bance.

Jasně, ale zase se nedostaneš k termínu "Olympyjské konto" :D
Nevěřte lidem nad 30 let. Mohli by mít znalosti a zkušenosti ! :-)))
Akciový Klokan
Diskutér

Odeslat příspěvekod Suky. 25. 3. 2015 10:41

Něco jiného může být informace z banky, kde mají pracovníci určitou motivaci, a zde na fóru, kde je motivace (a často i znalosti a zkušenosti) jiná...
Suky.
Diskutér

Odeslat příspěvekod fikyyCZ 25. 3. 2015 15:04

problém je, ze to musim vyresit pouze na pobočce, volal jsem na infolajnu a nyní se tam nedostanu, tak by me zajímalo, jestli se tim někdo třeba jiz setkal

zase ale kvůli 69 kc se me nechce hodinu cekat ve fronte 8-S
Drive jsem tu byl pod nickem Fikyyy
fikyyCZ
Diskutér

Odeslat příspěvekod astrapa 26. 3. 2015 21:25

Netušíte, jestli už je u ČS v IB historie transakcí nekonečná, jako třeba u Fia, nebo je stále omezena rokem?
astrapa
Diskutér

Odeslat příspěvekod Thom 26. 3. 2015 21:26

Nemáte pls náhodou ještě někdo možnost doporučit mi Blue s těmi 2500 Kč?
Thom
Diskutér

Odeslat příspěvekod paty07 27. 3. 2015 00:43

Zkusil jsem vyštrachat historii z 2011 a dostal jsem odpověď "Transakční historii pro sporožirové účty je možné vyhledávat pouze za období posledních 13 měsíců."
paty07
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 27. 3. 2015 08:45

astrapa píše:Netušíte, jestli už je u ČS v IB historie transakcí nekonečná, jako třeba u Fia, nebo je stále omezena rokem?

Bohužel nikoliv, stejně jako v ČSOB (tam jde pouze aktuální a minulý rok). Tohle ostatně považuji za největší nedostatek,
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod peter23p 27. 3. 2015 13:02

Zjistil jsem zajímavý rozdíl v bezkontaktních platbách. Mám od ČS bezkontaktní kreditku a k ní dodatkovou nálepku. Když ve stejný den zaplatím ve stejném obchodě na stejné pokladně, jednou nálepkou a za několik hodin bezkontaktně kartou. Tak platba nálepkou se ihned objeví v nezaúčtovaných transakcích kdežto platba kartou se objeví až za několik dnů rovnou v zaúčtovaných transakcích. Takže buď přímo terminál a nebo banka rozlišuje bezkontaktní platbu kartou od bezkontaktní nálepky.
peter23p
Diskutér

Odeslat příspěvekod finex5 28. 3. 2015 19:40

ČS snižuje úrok na spořicím účtu od 1. června za 0.7% na 0.4%. V souvislosti s tím bude od dubna do června možno investovat do otevřených podílových fondů bez vstupního poplatku.

http://finparada.cz/2660-Ceska-sporiten ... ctech.aspx
http://www.csas.cz/banka/content/inet/i ... e_2384.xml
finex5
Diskutér

Odeslat příspěvekod dr._lukas 28. 3. 2015 21:03

zcela určitě bych nakupoval akcie společnosti, která je výnosná v ČR a doma a na východních trzích tak v pohodě není :-)
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod gogospk 29. 3. 2015 13:04

peter23p píše:Zjistil jsem zajímavý rozdíl v bezkontaktních platbách. Mám od ČS bezkontaktní kreditku a k ní dodatkovou nálepku. Když ve stejný den zaplatím ve stejném obchodě na stejné pokladně, jednou nálepkou a za několik hodin bezkontaktně kartou. Tak platba nálepkou se ihned objeví v nezaúčtovaných transakcích kdežto platba kartou se objeví až za několik dnů rovnou v zaúčtovaných transakcích. Takže buď přímo terminál a nebo banka rozlišuje bezkontaktní platbu kartou od bezkontaktní nálepky.

Tato vlastnost je volitelná a záleží jen na bance, která kartu vydává, jaký způsob ověřování plateb si vybere. Jedna z možností je volba " povinné on-line ověření", jak to má nastavena napřiklad KB u kreditní "A"karty, tam prostě nejde udělat ofline transakci. Používám ji třetí rok , několik plateb denně ( už to jsou tisíce transakcí, za ty tři roky používání ) a vždy je platba ověřena proti stavu účtu a provedena online blokace.
ČS si pravděpodobně na kreditní "nálepce" nechala nastavit u své karetní asociace z důvodu většího zabezpečení stejný prametr.
gogospk
Diskutér

Odeslat příspěvekod Havers 29. 3. 2015 14:32

dr._lukas píše:zcela určitě bych nakupoval akcie společnosti, která je výnosná v ČR a doma a na východních trzích tak v pohodě není :-)

Však "finex5" vůbec nic takového nedoporučuje.
Havers
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka