Česká spořitelna

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod evelista 17. 9. 2019 17:23

hlavne nikdy, nikdy nenutte sve rodice pro takovou pitomou zmenu jako jit od cs pryc, pokud chcete mit v rodine stale hezke vztahy a nebyt za blbecka.
Nejde to jinak, proto moje zájmy hledej přímo v mém profilu. Ano, uhodls, jsou tam pozvánkové kódy Richee (nově i pro SK občany), ING a Creditas. Miluju. :) Taky toto Září.
evelista
Diskutér

Odeslat příspěvekod Delitzsch 17. 9. 2019 19:21

To je přece velmi individuální, rozhodně nelze takto zevšeobecňovat. Je mnoho seniorů, kteří se změnou banky nemají problém.
ČS už dávno není k seniorům tak přátelská, jak bývala. Kromě důrazu na elektronické bankovnictví je to třeba i podoba poboček. Setkal jsem se s několika seniory, kteří si velmi těžko zvykají na nové uspořádání poboček (barová úprava, vyřizování záležitostí vestoje, široký otevřený prostor, neexistence pokladen)...
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod OnderCZ 17. 9. 2019 22:22

Dalo mi to spoustu práce, ale po letech soustavného přemlouvání, jak rodiče dostat ze spárů neustálých poplatků se to konečně povedlo. Ze společného účtu s pravidelnými poplatky je mamka u FIO už asi rok a půl a táta má tři měsíce běžný účet u Creditas. Vztahy v rodině se naopak ještě zlepšily (evelista ironie level up).

Ještě se povedlo s mamkou během půl roku nechat úročit její peníze na ING a nyní jedou i 2% na spořáku u Creditas. Máte vidět ty jejich šťastné obličeje, kdy místo pravidelného měsíčního vyúčtování, kde si mamka přečetla, že bylo strženo cca 100-200 Kč za vedení/platby a podobné hovadiny, které jsou jinde zdarma, tak najednou si čte, že za měsíc bylo připsáno tu a tam 500 - 1000 Kč.

Tak to prostě je. Jsem rád aspoň za tohle. Sám se svými financemi zacházím jinak, ale jsem moc rád, že aspoň tuhle změnu rodiče udělali a i když to není žádné terno, tak stále lepší, než spousta lidí v jejich věku, co vidím ve svém okolí.

No, jen prostě taková poznámka do diskuze, věřím, že banky mají spoustu lidí, co nic neřeší a každý měsíc ještě naopak platí. ;)
OnderCZ
Návštěvník

Odeslat příspěvekod xls 17. 9. 2019 23:59

Můžu potvrdit, že já s rodiči taky problém neměl a dávno je převedl do normální banky. Momentálně na běžné operace Fio + spořák Creditas. Nevím, že by se jim po spořce a poplatcích stýskalo.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ninaa 18. 9. 2019 08:02

evelista píše:hlavne nikdy, nikdy nenutte sve rodice pro takovou pitomou zmenu jako jit od cs pryc, pokud chcete mit v rodine stale hezke vztahy a nebyt za blbecka.

Základem vztahů je komunikace a empatie. Pokud budeš k něčemu "nutit" ať už své rodiče, své děti, nebo svého partnera, či naopak pokud jim vše kvůli svému klídku "odkýveš" nebo se o jejich osobní záležitosti a situaci nebudeš raději vůbec zajímat, tak se pak samozřejmě můžeš dostávat do situací, které se ti nebudou líbit či z nich budeš překvapený. Každý má takové vztahy, jaké si zaslouží :-)
Ninaa
Návštěvník

Odeslat příspěvekod evelista 18. 9. 2019 23:19

kluci holki transgederi, však ja vam to vsem mocinky moc preji at se mate ruzove v rodinem spolku, tolik radost z vam mam, ze to všechno klaplo a zadarilo se na ten twist z cs do nejaky low end komercni banky, za odmenu ma kazdej srdicko +1
Nejde to jinak, proto moje zájmy hledej přímo v mém profilu. Ano, uhodls, jsou tam pozvánkové kódy Richee (nově i pro SK občany), ING a Creditas. Miluju. :) Taky toto Září.
evelista
Diskutér

Odeslat příspěvekod redhaven 19. 9. 2019 07:14

Rodice nad cca 70 jahra z praktickych duvodu neprejdou z kamene pobocky PS k net bance, ktera ma nanejvyse pobocku v krajskem meste. Neumi a nechteji pristupovat k uctu pres net nebo mobil, vse z uctem vc. prevodu vyrizuji na poste, bankam pres net neveri, pry muzou zkrachovat a neumi net. Dokonce penize na penzijni sporeni vyberou z uctu na male poste a vkladaji na vetsi poste v hotovosti na ucet penzijniho fondu....
redhaven
Diskutér

Odeslat příspěvekod e.osobne 19. 9. 2019 07:32

Snad by meli mit pribuzne, kteri jim poradi, pomuzou.
e.osobne
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod redhaven 19. 9. 2019 07:38

Nekteri 70+ si poradit nenechaji a vsem tem internetum neveri a meli by je zakazat... A naopak jakykoliv problem z uctem pres net by pak zvelicili a otocili proti tomu kdo je do toho dostal, premluvil. Navic neumi sami obsluhovat pc ci smart.
redhaven
Diskutér

Odeslat příspěvekod Dandík 20. 9. 2019 08:54

Jsou tu lepší banky, ale nutno uznat, že ČS se do toho v poslední době docela opřela. Garmin a Fitbit Pay jsou tu. https://www.penize.cz/debetni-karty/409 ... -v-poketce
Dandík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 20. 9. 2019 18:43

Akorát jsem zkusil VISA Infinite kreditku a MC World Elite přidat do Fitbitu a jedou :)
Radek.Hulan
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 26. 9. 2019 22:16

tak, podařilo se :)
Přílohy
Vyjadreni Erste.png
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod čulibrk 26. 9. 2019 22:50

Co jsi vše uvedl za argumenty a fakta, aby ti Erste Premiér nechali? Nemusíš teď s nimi investovat nebo uložit u nich velikou sumu za směšný úrok?
čulibrk
Diskutér

Odeslat příspěvekod e.osobne 27. 9. 2019 02:02

Pohrozil financnim arbitrem.
e.osobne
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 27. 9. 2019 07:00

No, vlastně ČNB, ale to je stejné
PatrikChrz
Administrátor

Předchozí stránkaDalší stránka