Česká spořitelna

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 30. 9. 2019 17:20

Platíte někdo Fitbit hodinkami?

Při placení na některých terminálech v Česku naskočí volba CZK nebo EUR, a obsluha netuší o co jde, a aniž se zeptá, kliká "EUR" a v tu chvíli mne banka či poskytovatel okrade o cca 3% na exchange rate.

V pozadí je přitom karta České spořitelny (VISA kreditka), s hlavní měnou CZK.

Když toto nastávalo při Revolut kartě, chápal jsem to, vydána v Británii, ale s ČS tomu moc nerozumím. Doufal jsem, že obsluhu budu moci přestat upozorňovat, ať volí CZK :)
Naposledy upravil Radek.Hulan dne 30. 9. 2019 17:24, celkově upraveno 1
Radek.Hulan
Diskutér

Odeslat příspěvekod jumpmans 30. 9. 2019 17:22

párkrát se mi to stalo u apple pay taky - tam tuším zase GBP .
jumpmans
Diskutér

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 30. 9. 2019 17:25

S Google Pay (+ Spořitelna karta) mi to nikdy nenastává, ten správně komunikuje CZK jako výchozí měnu.
Ale Fitbit Pay + Spořitelna problém někdy je.
Radek.Hulan
Diskutér

Odeslat příspěvekod retron 30. 9. 2019 18:50

to jako po zapnutí Bankovní identity se budu muset neustále logovat do mobilního George loginem + sms, pripadne mobilnim klíčem???
poslední varování, při příštím uvedení aff kódu trvalý BAN
retron
Diskutér

Odeslat příspěvekod mrhule 30. 9. 2019 19:09

Ano, buď George klíč nebo kombinace heslo plus sms
mrhule
Návštěvník

Odeslat příspěvekod GeneHawkins 1. 10. 2019 09:08

Ne. Normálně funguje přihlašování otiskem prstu.
GeneHawkins
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mrhule 1. 10. 2019 09:23

sms+ heslo je při prvním přihlaseni. Pak je možné využít easy access.
Do velkého George pouze George klíč nebo heslo plus SMS
mrhule
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 1. 10. 2019 09:33

Výhoda je, že dříve se za dvoufaktor platilo (za ty SMS), s George Klíč ne..
Radek.Hulan
Diskutér

Odeslat příspěvekod retron 1. 10. 2019 10:15

mam zaple Face ID a presto při každém přihlášení musím zadat login, datum narozeni a george klíč
retron
Diskutér

Odeslat příspěvekod jumpmans 1. 10. 2019 11:12

To mi udelalo po prechodu na bank identitu taky. Odinstalovat a nainstalovat zpatky pak to bude s touchId/FaceId chodit korektne. Ani upgrady aplikace pak nevadi...
jumpmans
Diskutér

Odeslat příspěvekod retron 1. 10. 2019 12:20

díky, pomohlo!
retron
Diskutér

Odeslat příspěvekod ab84 1. 10. 2019 12:40

Super, díky moc. Odinstaloval jsem a znovu nainstaloval George a konečně to funguje snadno. Používám pouze “oldschool” přihlašování pomocí PINu a jde to taky.
ab84
Diskutér

Odeslat příspěvekod dockalacek 13. 10. 2019 11:22

Ahoj,

kamarádka mi před chvílí napsala, že jí George napsal, že od 19. října, tedy příští soboty, přestává podporovat Windows XP. Chápu, že už je to zastaralý systém, ale novější její DELL D830 nepodporuje, vlastně podporuje Visty, ale to není vážně posun. Rozumím, že banky můžou ukončit podporu některých starších prohlížečů, mně se třeba Chrome přestal aktualizovat na XP v dubnu 2016 a zůstal jsem v něm na verzi 49.0.2623.112. Letos v květnu jsem si pořídil PC s Windows 10 a mám verzi 77.0.3865.120.

Může ale (má právo?) banka zaříznout uživatele kvůli zastaralému operačnímu systému? Vykouklo to na ni po přihlášení z internetového bankovnictví, chápu, že stejně se v budoucnu koupi nového notebooku nevyhne, ale tohle zaskočilo i mně.

Vím, že podíl počítačů s Windows XP klesá, aktuálně je snad jen kolem 2 %, ale mezi domácími uživateli bude větší, máte někoho, kdo má George a XP, případně jak to bude řešit?

Díky moc za odpovědi.
Jsem propiskovej magor:-) Fantastic Four - já, Shitman, KineCZek a soap mactravish:-) Mám Eurocase 350W a nestydím se za to!:-) Chceš mít mysl veselou? Snídej housku s nutellou! Nepiji, nekouřím, jsem hebký, přítulný a v nouzi mě lze použít jako mop:-)
dockalacek
Diskutér

Odeslat příspěvekod libol 13. 10. 2019 11:46

Banka nezařízene uživatele kvůli zastaralému OS, ale kvůli obavám o bezpečnost (ač si o tom myslím své), takže právo má.
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod dockalacek 13. 10. 2019 12:01

Jasný, možná jsem to napsal moc expresivně, ale takových lidí určitě budou stovky či tisíce a kupovat si nové PC/notebook. Ano, jde to řešit tabletem/mobilem. Chápu, že je to vývoj, stejně jako set-top boxy pro DVB-T2, ale s tímhle jsem se setkal poprvé.
Jsem propiskovej magor:-) Fantastic Four - já, Shitman, KineCZek a soap mactravish:-) Mám Eurocase 350W a nestydím se za to!:-) Chceš mít mysl veselou? Snídej housku s nutellou! Nepiji, nekouřím, jsem hebký, přítulný a v nouzi mě lze použít jako mop:-)
dockalacek
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka