Česká spořitelna

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Kolem.jdouci 8. 1. 2020 09:18

Však to taky nikdo nezmínil, psal o Monetě...
Kolem.jdouci
Nadšenec

Odeslat příspěvekod suram 8. 1. 2020 09:23

Tak to píše ve špatném vlákně.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod Kolem.jdouci 8. 1. 2020 09:33

A kam to měl napsat, když reagoval na toto?
jan23 píše:Ahoj,
dnes jsem zjistil, že Csas mi naúčtovala poplatek za příchozí eur platbu z Revolutu.

Jaké máte zkušenosti vy? U jaké banky máte kartu pro výběr z eur účtu a eur platby zdarma? Děkuji jan23
Kolem.jdouci
Nadšenec

Odeslat příspěvekod slavo963 8. 1. 2020 09:39

sry, prehledl jsem to
slavo963
Diskutér

Odeslat příspěvekod evelista 8. 1. 2020 22:13

spořitelna by mela platbu v rezimu v D+0 prijmout do 13:20h, dneska jsem to z nich vydolova a uspesne testnul
(pisu to jen z duvodu, ze ty bankovoni testy na netu rikaj ze je to o méně, ale není)
evelista
Nadšenec

Odeslat příspěvekod A1rh- 9. 1. 2020 20:46

právě bojuju s přidáním KK ČS do Curve. Při ověření se objeví v app okno pro zadání 3D Secure kódu, musím se přepnout do SMS a když se vrátím je tam jen bílý displej a vytuhlá Curve. Ok, přehodil jsem ověřovací SIM do jiného telefonu a kód byl schopen zadat. Teď hledám v platbě v Georgeovi ten CRV kód. V mobilní aplikaci v blokacích je to nějaký rozsypaný a jsou tam nesmysly, prý Original amount -2,21 GBP, blokovaná částka je -31,70 Kč.
V Georgeovi v počítači vůbec nemůžu blokace najít, prostě tam nejsou. Povedlo se vám to bez komplikací?
V profilu kódy AliExpress US $19, Twisto 300, Curve 5 GBP, Tipli, ExpoBank, ING .. (příp. SZ)
A1rh-
Nadšenec

Odeslat příspěvekod drkarel 9. 1. 2020 21:16

Mně úplně bez komplikací a nedávno jsem měl obnovu karet a nepamatuju se, že by byl problém.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod A1rh- 9. 1. 2020 21:41

na infolince mi tvrdí, že na PC v prohlížeči bych měl pod zobrazenou kartou vidět i transakce vč. rezervací. Prý je to určitě Firefoxem, tak jsem zkusil vypnout uBlock, jiný prohlížeč - IE, Edge a furt to tam kupodivu není.
V mobilní aplikaci George je v Adrese obchodníka (!!) text:
CRV*Card verification, , London, WC1A 2TH GB
Tak co z toho použít jako kód? Zkusil jsem WC1A, WC1A2TH a další kombinace.
Už jsem překročil limit pokusů, tak že vygenerují nový kód / novou platbu. Jenže ono se to asi pořád háže do té samé jedné rezervace, už tam vidím že Původní částka je -2,80 liber a částka v korunách 32,29 Kč. Něco hodně nefunguje, ale zatím netuším kde :-(

Chrome nainstalován a je to samozřejmě pořád stejné.
V profilu kódy AliExpress US $19, Twisto 300, Curve 5 GBP, Tipli, ExpoBank, ING .. (příp. SZ)
A1rh-
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Schwarzie 9. 1. 2020 21:48

Dnes jsem overoval novou KK Hello a ten kod je hned za textem CRV*C- a ten kod.
Schwarzie
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod 1jorgos 9. 1. 2020 21:50

v prosinci jsem pridaval monetu a byl kod v tomto tvaru CRV*C-SN79DP
zadaval jsem 6 znaku za pomlckou
nez jsem to dopsal tak Schwarzie byl rychlejsi
1jorgos
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod A1rh- 9. 1. 2020 22:57

Kreditku jsem teprve dnes večer dostal a aktivoval, tak možná není ještě všechno všude propsané a funkční a já jen moc spěchám. Kód jsem získal až telefonátem na infolinku přes George klíč. Vůbec nevidím blokace ve velkém Georgeovi, v malém v mobilu se všechny pokusy s ověřením CRV sypou do jedné blokace, kde nebyl kód. Infolinka ty pokusy viděla samostatně a kód už mám. Teď spíš nějak blbne Curve ale to zas do jiného vlákna.
A1rh-
Nadšenec

Odeslat příspěvekod minarjo 9. 1. 2020 23:06

Curve vytvoří blokace při přidávání karty zpravidla dvě. Jednu "Card verification" ve výši 1GBP, tou ověřuje "živost" karty a metodu, jakou půjde přidat (tuto blokaci Curve většinou hned uvolní, proto ji většina klientů ani nezaznamená, když trvá jen pár vteřin). Pak (když zjistí u většiny nejen CZ karet možnost verifikace C- kódem) vytvoří druhou blokaci v řádu několika málo GBpenny (náhodné číslo, pokaždé jiné), tedy v Kč jde o desetníky až jednotky Kč. A právě tato blokace má kód CRV*C-xxxx a to xxxx se zadává. Problém by fakt být neměl, ty blokace jsem tehdy viděl i v mobilním Georgi v pohodě. Jediný "problém" u ČS byl, že ta větší blokace (1GBP) byla uvolněna až za 14 dní, ne hned po verifikaci karty, ale to je už detail.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod A1rh- 10. 1. 2020 07:25

mám v Crv 12 karet, průběh znám. První zádrhel byl, když při verifikaci CRV zobrazila stránku pro zadání 3D Secure. Po přepnutí do SMS a zpět do CRV byla stránka prázdná a nebylo možné kód zadat. To jsem zkusil asi 3x. Pak jsem dal SIM do jiného telefonu abych se nemusel přepínat a stránka zůstala viditelná, tím jsem tento krok vyřešil. Potud to šlo mimo ČS. Pak jsem narazil, když z George nešlo žádným způsobem vytáhnout ten kód.
A teď se mi v mé CRV nezobrazuje pro CRV Send uzivatel, na kterého jsem již jednou posílal. Netuším proč. Jeho aplikaci mám jako Duální taky ve svém telefonu.
Ještě jsem včera zkusil pro Send vybrat sám sebe, ale to mi řeklo, že nelze, možná někdy v budoucnu. Každopádně Send mi nešel odeslat žádným způsobem, ani opačně z druhého uživatele na mne.
A1rh-
Nadšenec

Odeslat příspěvekod minarjo 10. 1. 2020 07:48

Ano ten požadavek na 3DS ověření ČS karty přímo v Curve aplikaci je zvláštní, s tím jsem se ještě nesetkal, ať už u ČS či u jiné karty. Jinak skutečně může u ČS pomoci počkat přes noc a nedělat přidání do Curve jako první operaci nově obdržené karty (já první udělal změnu PIN v jejich bankomatu a malou drobnou platbu v obchodě, až pak vše online). Ono některé hromadné operace dělá jejich systém v noci (třeba třídění předchozí den zaúčtovaných plateb do kategorií dle MCC, jak jsem vypozoroval - nejprve je tam kategorie třeba Nezatříděné výdaje, druhý den už je určená). Možná tedy i plnou aktivaci po prvním použití dokončí zcela až přes noc, to se vyplatí počkat.

Zbytek příspěvku viz vlákno Curve (netýká se jen ČS).
Naposledy upravil minarjo dne 10. 1. 2020 14:10, celkově upraveno 1
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod Honk 10. 1. 2020 09:53

Já na ten CRV C-kód čekal asi 3 dny než se objevil v George, takže stačí nepanikařit a počkat..
Honk
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka