Česká spořitelna

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Delitzsch 1. 10. 2018 18:51

PatrikChrz píše:Já používám banku kvůli produktům, IB většinou spíše přetrpím. Nejvíce mi vyhovuje Fio, aplikace nepoužívám u žádných bank.

Mně přijde konzervativní přístup sympatický. Nemusí být všichni ve všem free, cool a in. Osobně mám větší radost z příjemného rozhovoru s mojí bankéřkou než ze skvělé aplikace v mobilu.
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod audiobullys 1. 10. 2018 20:48

to je křáp ten web George - platba neprovedena - nemáte oprávnění mi to napíše. ještě mi budou zakazovat odesílat moje peníze z účtu.
tak jsem to zadal na druhej pokus tu stejnou částku a prošlo to.

aplikace v mobilu na dvě věci, smsky věčně nechoděj, na co to je smartbanking s potvrzením pinu když stejně musím čekat na sms 10 mi, u jiný banky zadám ve smartbankingu pin a platba odejde.
Daň ze samostatného myšlení nebyla dosud zavedena jen proto, že by to byl příjem pro stát zcela zanedbatelný.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod Kolem.jdouci 1. 10. 2018 22:07

Vyhulán přece říkal, že je to špička! Ale něco podobného vlastně kdysi žvatlal o Windows Phone :-)
Kolem.jdouci
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 1. 10. 2018 23:28

George je určitě špička, jen bohužel zobrazuje cca polovinu relevantních informací. A za posledních 9 měsíců se to nezměnilo. Takže možná za dalších pár měsíců...
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod lubik2 1. 10. 2018 23:54

Radek.Hulan píše:Z pohledu kvality, modernosti a funkcí jsou dnes top dva největší a kdysi nejpomalejší molochy - Spořitelna a ČSOB.

Nesouhlasím. Tedy kromě té pomalosti, tu si v moderním IB spořitelna zachovala.
1) Raiffeisenbank(RB) má něco podobného jako George, když to srovnám, tak IB od RB se mi jeví nejlepší(ale jen o trochu). Investice RB(=RBroker) jsou o trochu slabší.
2) Modernost a funkce snad, kvalita je otřesná. Za mě George nedotažené až katastrofické(pro programátory:hrubá beta), ČSOB o trochu lepší, ale taky nic moc.
Příklad:
George: už jsem objevil minimálně 30 chyb, nefunguje ani pohyb pomocí TAB v zadání nového příkazu k úhradě(zkuste zadat číslo účtu a pak TAB :grr: ). Nedotažený povinný název účtu (nepropisuje se ze šablon, nesmyslně se nutí i u jednorázových příkazů a podobně.
Historie karet nevidí cizoměnové platby atd atd.
Třídění transakcí do kategorií je nedotažené - neumí například kombinovat příjmy a výdaje do stejné kategorie (např. pro vratky).
Moje zdravé finance je po technické stránce katastrofa. Výběr nabídky v MZF trvá od několika vteřin po několik minut, vytíží se moje i7 skoro na 100%. Pokud by člověk chtěl projít všechny přehledy, je to 5 minut čtení a 25 minut čekání na odezvu.
ČSOB: splátku kreditní karty vždy hledám, kde vlastně je. Na kreditní kartu se totiž lze dostat několika způsoby a splátka je možná pouze z jednoho místa. (Například jdu do menu karty a tam není možné kartu splatit). U investic je v menu už cca 3/4 roku několik nefunkčních nabídek s poznámkou "připravujeme"
lubik2
Diskutér

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 2. 10. 2018 09:43

U Raifky je velmi otravný ten jejich 11místný kód z SMS. Přepisuje se pro přihlášení, pro autorizaci platby, u všeho. A mobilní aplikace chce sice jen PIN, ale zase neumí třeba scan čísla účtu, přepisuje se a dá se v tom snadno udělat chyba. No a neumí zaplatit mobilem.

Jasně, jinde se dají najít nedodělky, ale to výše jsou zásadní věci, co snižují použitelnost.
Radek.Hulan
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 2. 10. 2018 11:55

Jenže ty nepotřebuju pro přihlášení do IB. :-) A nic nemá na alfanumerický kódy od HB.
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod lubik2 2. 10. 2018 14:26

Radek.Hulan píše:U Raifky je velmi otravný ten jejich 11místný kód z SMS. Přepisuje se pro přihlášení, pro autorizaci platby, u všeho. A mobilní aplikace chce sice jen PIN, ale zase neumí třeba scan čísla účtu, přepisuje se a dá se v tom snadno udělat chyba. No a neumí zaplatit mobilem.
Já jsem psal o IB na počítači, mobilní bankovnictví je samozřejmě jiné.
A 11 místný kód u RB je opravdu otrava, ale u mobilní aplikace se to většinou dá vyřešit otiskem prstu.

-- 2. 10. 2018 14:29 --

nepoznan píše:Ty alfanumericky kody u CSOB jsou jeste horsi.
To je ale řešitelné s pomocí ČSOB Smart klíč, pak stačí krátký PIN nebo jen otisk prstu (a je to bezpečnější než SMS). V budoucnu to má vyřešené i spořitelna (George klíč), ale ten normálně nejde zprovoznit, zřejmě až s návštěvou pobočky a ukončením servis24.
lubik2
Diskutér

Odeslat příspěvekod Klient ps 2. 10. 2018 14:59

ČSOB Smart klíč neřeší 9místný alfanumerický 3D secure při platbě kartou.....
Klient ps
Diskutér

Odeslat příspěvekod tx999 2. 10. 2018 23:01

lubik2 píše:ČSOB: splátku kreditní karty vždy hledám, kde vlastně je. Na kreditní kartu se totiž lze dostat několika způsoby a splátka je možná pouze z jednoho místa. (Například jdu do menu karty a tam není možné kartu splatit). U investic je v menu už cca 3/4 roku několik nefunkčních nabídek s poznámkou "připravujeme"

Splatka kreditni karty je dostupna hned po prihlaseni ve SmartBankingu. Osobne v CSOB do IB uz temer nelezu (neni to hlavni banka) a vsechno resim pres SB, kde mi to prijde jednodussi - napriklad neni treba potvrzovat platby tim alfanumerickym jednorazovym kodem nebo pres smartklic, ale staci rovnou jenom pres pin.
tx999
Diskutér

Odeslat příspěvekod peter23p 3. 10. 2018 11:12

Ono v Georgovi je také jednoduší nově řešit vše přes smartbanking. Dříve jsem to řešil přes internetové bankovnictví ale od chvíle co zavedly dvoufázovou identifikaci pomocí SMS je otrava se přihlašovat.
300Kč a objednání karty zdarma při založení Revolut
---------------------------------------------------------------------
50 GBP na obchodní účet Revolut
-----------------
Více info SZ.
peter23p
Diskutér

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 3. 10. 2018 11:33

To řeší George klíč.
https://play.google.com/store/apps/deta ... klic&hl=cs

Akorát pro řadu lidí nutnost jít na pobočku, tam podepsat přechod na Bankovní IDentitu, a až pak to jde aktivovat.
Radek.Hulan
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 3. 10. 2018 12:56

Podle těch ohlasů pod stažením to asi moc funkční nebude, ostatně stejně jako celý George. Se divám na vysílají na ten přechod televizní reklamu místo toho, aby to odladili a odstranili základní chyby.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 3. 10. 2018 14:48

Jo, ty recenze nejsou dobré, byla to dlouho beta.
Já to aktivoval až pár dní dozadu a v pohodě. Ale musel jsem osobně na pobočku.

A pak, je to hodně IT / technická věc, moc si nedokážu představit, že to masově aktivuje a používá většina lidí ve Spořce, naštěstí pro ně ale klasické jméno / heslo a SMS zůstává v platnosti, pokud nechtějí změnu.

Však z 5 mil klientů to má zatím jen 10+ tisíc instalací.
Radek.Hulan
Diskutér

Odeslat příspěvekod lubik2 3. 10. 2018 17:09

10000+ instalací není totéž jako používání- těch bude ještě méně. Já jsem si to nainstaloval a nepoužívám to ( nejde to aktivovat bez návštěvy pobočky)
lubik2
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka