Kreditní karta Citibank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod jannk 22. 4. 2014 21:17

ja nejsem z Citi linky, ja jen zprostredkovavam co mi rekli :)
ale je dulezity datum zuctovani transakce, ne datum nakupu - nemohl byt v den zuctovani transakce jiny kurz? Pripadne nespadly ty 0,034% do haleroveho zaokrouhleni? (nechce se mi to pocitat)
jannk
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 22. 4. 2014 22:30

A proč si myslíš, že Citi-střed = kurz ČNB?
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod Taki 23. 4. 2014 07:30

slavo963 píše:Jak jsem psal , ze mi propadlo 11 premii, ale nakonec je to 0,11 Nevim, jak je to mozne, ale je

:'( :'( :'(
Gratulace! :mrgreen:

refedr píše:No vidíš to, Gandalfe, a mně dneska taky. Ve čtvrtek požádám o OnaDnes,
tak dej taky, jako já, jak jsi dopadl.Ve středu mi končí výpovědní doba na KK O2, tak radši posečkám, abych tam neměl moc aktivních.

Tak se připojuji. Rovněž jsem jí našel včera ve schránce (to jsou náhody). Za chvíli zažádám o SheToday. Jsem zvědav, jak dopadneme...
Každopádně už nemůže přijít dopis, kde by se psalo, že důvodem zamítnutí karty je to, že máme již jednu stejného typu.
Taki
Diskutér

Odeslat příspěvekod Drejkaa 23. 4. 2014 07:41

Karty se už nevozí, byl to prý zdlouhavý proces. A pokud v předvyplněný žádosti není žádná chyba, kurýr může udělat opis a nemusí fotit když nechcete.
Drejkaa
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomason87 23. 4. 2014 08:06

Žil jsem v mylném domněním, že má Citibank kurz docela v pohodě, takto je to ale ještě horší než mBank. Cashback to sice mírní, ale to je přeci jen bonus, který by tam nemusel být takhle okatě zakalkulován.
Tomason87
Diskutér

Odeslat příspěvekod powery 23. 4. 2014 08:28

Zdravím,

měl bych několik začátečnických dotazů.
- jaký je rozdíl mezi City Life a City MALL? Jen v tom bonusu při zřízení?
- je při zřízení karty automaticky zřízen přístup do IB?
- lze přes IB nastavit 100% platbu inkasem nebo to lze pouze přes linku?
- lze navázat přes kartu platby libovolných trvalých příkazů automaticky? Jak?

Dík
powery
Diskutér

Odeslat příspěvekod slavo963 23. 4. 2014 08:29

s mbank to nemuzes srovnavat ani omylem....
bonus se zapocita vzdy, tak co resit(jedine, ze mas obrat vetsi 50k)

kdyz zapocitas bonus jsi na 1% nad stredem, to je jeden z top kurzu. Pred ni jsou jenom karty s kurzy asociace, tech moc neni(2-3?) a RB style se zapocitanim 2% vratky(ale nelze na internetu)

Nekorunovany kral je Cetelem, tam ma kurz asociace + 2% vratka

-- 23. 4. 2014 08:33 --

powery píše:Zdravím,

měl bych několik začátečnických dotazů.
- jaký je rozdíl mezi City Life a City MALL? Jen v tom bonusu při zřízení?
- je při zřízení karty automaticky zřízen přístup do IB?
- lze přes IB nastavit 100% platbu inkasem nebo to lze pouze přes linku?
- lze navázat přes kartu platby libovolných trvalých příkazů automaticky? Jak?

Dík

Podobne karty, obe vraceji 2%, i Life mas vstupni bonus 3000.- u Mall 2000.- certifikat na nakup v Mall.

Pristup je automaticky, ale musis si vytvorit profil a priradit kartu

Inkaso lze, ale zatim jenom telefonicky

Trvalaky samozrejme nelze, to neni ucet, ale KK
slavo963
Diskutér

Odeslat příspěvekod Joezbrna 23. 4. 2014 08:36

Tomason87 píše:Žil jsem v mylném domněním, že má Citibank kurz docela v pohodě, takto je to ale ještě horší než mBank. Cashback to sice mírní, ale to je přeci jen bonus, který by tam nemusel být takhle okatě zakalkulován.

Jak ten cashback mírní kurz, jako že v zahraničí vybíráš cashback za nějaký dobrý kurz nebo ušetříš na poplatkách? A vůbec, KK Citibanky umí cashback?
Joezbrna
Diskutér

Odeslat příspěvekod avathar 23. 4. 2014 09:08

Cashback = bonus 2% z transakce. Jinak strejda gůgl a test zahraničních kurzů karet
avathar
Diskutér

Odeslat příspěvekod Joezbrna 23. 4. 2014 09:38

Bonus je ovšem něco jiného než cashback. Pokud se bavíme o terminologii karetních operací, osobně preferuji terminologii zavedenou vydavatelem karty před nahodilým googlením.
http://www.mastercard.com/cz/osobni-kar ... pojmu.html
http://www.visa.cz/osobni-karty/visa-cash-back/

EDIT: Pro snadnější pochopení zvýrazněna podstata sdělení. Howgh.
Naposledy upravil Joezbrna dne 23. 4. 2014 11:52, celkově upraveno 3
Joezbrna
Diskutér

Odeslat příspěvekod slavo963 23. 4. 2014 09:40

ja to taky pochopil je cashbackem mysli 2% vratku...ale ano, meli bychom pouzivat spravne pojmy, nahodne lidi to muze mylit
slavo963
Diskutér

Odeslat příspěvekod avathar 23. 4. 2014 09:46

Joezbrna píše:Pokud se bavíme o terminologii karetních operací, osobně preferuji terminologii zavedenou vydavatelem karty před nahodilým googlením

Hm... zjevně máš problém s chápáním psaného textu, já se tě snažil navest na článek na serveru mesec.cz kde jsou žebříčky karet a kurzů zahraničních měn.
avathar
Diskutér

Odeslat příspěvekod filip893 23. 4. 2014 09:50

Termín Cashback ve světě má skutečně oba výše zmíněné významy, vycházelo se vždy z toho, zda je karta debetní, či kreditní.

http://en.wikipedia.org/wiki/Debit_card_cashback

http://en.wikipedia.org/wiki/Cashback_reward_program

V ČR je zaveden termín cashback pro debetní karty, obzvláště když výběr peněz při nákupu umožňují i kreditní karty. Pojem cashback pro kreditní karty bude lepší nepoužívat a mluvit vždy o bonusech či vratkách.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér

Odeslat příspěvekod Gandalf007 23. 4. 2014 11:49

Tak v Citi s sebou pěkně mrskli. Včera dorazil Classic, aktivace, dnes ráno žádost o OD-CL a po obědě domluva na zítřejšího kurýra ;-) Citi má mou poklonu :-)
Gandalf007
Diskutér

Odeslat příspěvekod ruff 23. 4. 2014 12:11

Jen aby připisovali ty bonusy. Dnes je 15. den od aktivace a zatím stále nic. Četl jsem tu jednu reakci, že to posílají poslední možný den, což je právě ten 15.den. Dám vědět.
ruff
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka