Kreditní karta Citibank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod drkarel 16. 2. 2016 14:01

No, to je jiná. Ale to tu neřeší. :-) Předpokládám, že když řeší takovéhle filuťárny, má to důležité vyřešeno. Ono totiž fakticky jsou to 2 nesouvisející věci - hypo a Citi (taky je otázka, zda ty karty dostane).
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 16. 2. 2016 14:08

Tak tady zase psal, že "Budu mít hypotéku od UCB", takže spíš bych si tipl, že nemá vyřešeno ani to... Ale to je stejně úplně fuk. Na to, že jde o úplně nesouvisející záležitosti jsem už ostatně prakticky už sám upozorňoval.

Kreditku od Citibank již nedostane, pokud ji nemá... Jestli je začne vydávat nové s úplně stejnými parametry banka inspirovaná klienty se asi budeme muset nechat překvapit.
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod Kačka91 16. 2. 2016 14:17

děkuji za připomínky a nápady. Equabank asi mohu vynechat. Na fóru o Č.poště jsem chybně zaměnila SIPO za složenku. Takže ano, řešit to jde buď dobírkou, nebo případně SIPO. Zlatý účet jsem zaměnila za Premium účet protože tam je tuším nabízená zlatá karta. A jak jsem psala, účet mít BUDU, takže ho ještě nemám a proto si nemusím pamatovat přesné názvy produktů. Jak píše drkarel hypotéku neřeším, tu už mám vyřešenou a samozřejmě bez toho jejich pojištění. Neříkám, že bych nedostala někde lepší,ale myslím, že mám slušné podmínky. KK už také oba máme, ale zatím je nedojíme, proto se o to teď zajímám. Nápad s placením hypotéky přes SIPO kartou je taky zajímavý. Díky.
Kačka91
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod drkarel 16. 2. 2016 15:01

Hypo přes SIPO je sice zajímavá, ale to musí umožňovat Hypobanka, což UCB, myslím, není, protože kvůli tomu, aby si mohli inkasovat splátky, byl u nich vždy nutný souběžně účet (v minulosti placený). Momentálně má UCB podmínky hypoték slušné. Pokud jsi dosáhla 1,69 % bez pojištění, pak je to, myslím, v zásadě maximum možného.

fremantle: Já s Tebou souhlasím, jen jsem do Kačky zcela mimořádně vložil větší důvěru (uznávám, že vzhledem k úvodnímu dotazu neopodstatněně). :-)
Naposledy upravil drkarel dne 16. 2. 2016 17:05, celkově upraveno 1
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod pokudos 16. 2. 2016 15:58

Kačka91: Platit hypo či cokoliv jiného SIPEm klidně můžete, ale 2 % vám to nehodí. Už je to hodně dlouho, co Citibank zrušila 2% bonus na SIPO platby, viz bod 6.2.3 v Programu výhod pro Citi kreditní karty.

http://www.citibank.cz/czech/gcb/person ... 201510.pdf
pokudos
Návštěvník

Odeslat příspěvekod retron 16. 2. 2016 16:39

při platbě papírového SIPO na poště kartou i hodí :D
retron
Diskutér

Odeslat příspěvekod davsopl 16. 2. 2016 23:00

fremantle píše:
Kreditku od Citibank již nedostane, pokud ji nemá... Jestli je začne vydávat nové s úplně stejnými parametry banka inspirovaná klienty se asi budeme muset nechat překvapit.

No jistě a callcentra, které obvolávaly lidi s Citi Life teď nabízejí houfně RB Style s 1000 Kč bonusem.
davsopl
Diskutér

Odeslat příspěvekod Gandalf007 17. 2. 2016 06:40

Třeba je to "vstupní test" a klienty, kteří si odčerpají bonus a kartu zruší, si hned dají na černou listinu :-D
Gandalf007
Diskutér

Odeslat příspěvekod Panzer.Dragon 17. 2. 2016 13:27

včera sem schválně dělal průzkum u reifky a nic moc, jak zruší podmínky co jsou teď u citi tak na ně kálím,

1) u reifky je bonus 2 procenta jen z nákupů nad 10 000Kč a zároveň ne z plateb onlina

2) u plateb do 10 000Kč je vratka jen 1 procento

3) měsíční poplatek u reifky je 59Kč

4) ptal jsem se oprerátora reifky proč nemaj i platby online a řikal že docházelo k masivnímu zneuřívání tak to zrušili

5) reifka má maximální bonus jen 500Kč měsíčně

jediný co zní líp u refiky je že maj kreditku zapojenou do elite programu letišních sálonků, jinak sem nenašel jediný pozitivum u reifky, jak se na mě blbě podívaj tak u nich končim
xbox1, x360, wii, 2x sega saturn, sega dreamcast, gp2x F200
Z-5450, LE40A786, Nikon 1j1, HP elitebook 8570w (250GB ssd), Nexus 7 2012 3G
Glory and Rock and Roll with Smart F2, 0,8 CDI & Fiat Punto 1.2 8V (2004)
Panzer.Dragon
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 17. 2. 2016 13:44

Jenže tohle lze označit již v tuto chvíli za staré podmínky, od 1. března (ač to zatím nikdo oficiálně ještě nepotvrdil) budou původní kreditky RB (tedy nikoliv převzaté po Citibank, ale KK Style a De Luxe) vracet už jen 1 %, ovšem taky se stropem už jen 129 Kč za měsíc (Style) a De Luxe 250 Kč za měsíc (De Luxe), přičemž poplatkování zůstává stejné (tedy Style zdarma k eKontu Komplet, jinak 59 Kč měsíčně a De Luxe 59 Kč měsíčně k eKontu Komplet, jinak 129 Kč měsíčně - pokud je nenabídnou nějak zvýhodněně v retenci)... Bez měsičního poplatku pak na 1 rok (a se vstupním bonusem 1000 Kč) by mělo jít obě získat přes aktuální kampaň v call centru (viz vlákno RB).
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod fiasky 17. 2. 2016 13:59

Ahoj, jsem tu na fóru nový. Používám zatím Citinu jen pro platby v Česku. Je platba v cizině také bez poplatků? (předpokládám, že ano, pro jistotu se ale ptám). A zkušenosti s placením? Vzali Vám ji všude nebo někde chtěli třeba jen Visu? Jedu do Finska. Díky moc.
fiasky
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Panzer.Dragon 17. 2. 2016 14:05

fremantle píše:Jenže tohle lze označit již v tuto chvíli za staré podmínky, od 1. března (ač to zatím nikdo oficiálně ještě nepotvrdil) budou původní kreditky RB (tedy nikoliv převzaté po Citibank, ale KK Style a De Luxe) vracet už jen 1 %, ovšem taky se stropem už jen 129 Kč za měsíc (Style) a De Luxe 250 Kč za měsíc (De Luxe), přičemž poplatkování zůstává stejné (tedy Style zdarma k eKontu Komplet, jinak 59 Kč měsíčně a De Luxe 59 Kč měsíčně k eKontu Komplet, jinak 129 Kč měsíčně - pokud je nenabídnou nějak zvýhodněně v retenci)... Bez měsičního poplatku pak na 1 rok (a se vstupním bonusem 1000 Kč) by mělo jít obě získat přes aktuální kampaň v call centru (viz vlákno RB).

má vůbec ještě smysl taková karta? kvůli pár stokorunám co to vydělá je to jen opruz
xbox1, x360, wii, 2x sega saturn, sega dreamcast, gp2x F200
Z-5450, LE40A786, Nikon 1j1, HP elitebook 8570w (250GB ssd), Nexus 7 2012 3G
Glory and Rock and Roll with Smart F2, 0,8 CDI & Fiat Punto 1.2 8V (2004)
Panzer.Dragon
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 17. 2. 2016 14:06

Platby jsou zdarma i v zahraničí (to snad platí obecně), ve Finsku jsem nebyl, v Norsku, Švédsku a Dánsku v obchodech bez problémů, jen mi zlobila v parkovacích automatech v Oslu (a možná ještě někde jinde) a na "automatické" pumpě bez obsluhy (někde v Norsku, nevím přesně).
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 17. 2. 2016 14:09

No... zdarma jako "zdarma"... u kreditek Citi to zaplatí v kurzovém rodílu. 2% vratka něco vykompenzuje, ale pořád jde ty prachy sehnat i levněji.

-- 17. 2. 2016 14:18 --

Panzer.Dragon píše:má vůbec ještě smysl taková karta? kvůli pár stokorunám co to vydělá je to jen opruz

Tak pro někoho, kdo má to eKonto Komplet jako hlavní účet a nemá vysoké útraty zase ta Style už nic nestojí (no, samozřejmě pokud uvážíme, že nepoužívá funkci splátky 100% inkasem, což si banka inspirovaná klienty nyní cení na "lidových" 29 Kč měsíčně (za jeden jediný převod, který navíc nedokáže automaticky vyhodnotit, zda již nějaká splátka proběhla a zinkasuje částka na výpisu bez ohledu na čerpání)... já taky docela přemýšlím, jestli si Style ponechám, ale na druhé straně karty s vratkou 2 % už jednoduše na trhu nebudou (RB stávající nabídku kreditek Citi tak jako tak za nějaký čas zařízne a prakticky jediná dostupná karta bude nyní už jen Cetelem a ta u nastavené odměny 2 % taky vrací jen 400 Kč měsíčně). Zřejmě pokud nějaká karta bude mít vratku 1 % a vracet více než 500 Kč měsíčně, půjde už asi o raritu.
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 17. 2. 2016 14:19

To jistě, ale některé drobnosti už třeba člověk nechce řešit. Ona v zásadě nevypadá pro zahraničí zle Tankovací karta - benzínky určitě a ostatní je taky téměř střed. Co mi vadí, že i kurz Cetelky (bez vratky)je trochu nepředvídatelný.
drkarel
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka