Kreditní karta Citibank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod xls 9. 5. 2016 12:34

Uvidíme, vzhledem k tomu, že to je Rb, tak očekávám nějakou směs paskvilů, nucení bú, to "kreditní karty online" asi tak moc použitelné nebude.

Ještě bych si tipnul, že jak roky slibovali zprovoznění internetového bankovnictví pro karty, tak to asi definitivně odpískali a radši se budou každému snažit vnutit plnotučný účet.

Při znalosti Rb není otázkou "jestli rušit", ale jen "kdy rušit". A to zatím vypadá, že v okamžiku, kdy zaříznou vratku.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod drkarel 9. 5. 2016 12:38

Tak jistě, vratka je to jediné, na co ty karty jsou. Tedy pravda, teď jsem kreditkou nanášel spárovačku. :-)
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod xls 9. 5. 2016 12:48

Ano, na spárovačku a námrazu si budete muset najít něco jiného.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod Paul Atreides 9. 5. 2016 13:25

Tak ty podmínky zatím nevypadají špatně, i když asi dlouho nevydrží. Slib zněl "do konce roku". No už jsem vyměnil mbankVISA kreditku za MasterCard kreditku eshop, takže přinejhorším CB/RB zruším a začnu víc používat mbank kreditku.

Není tam i informace, jak (a jestli) převedou dodatkové karty?
Paul Atreides
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fremantle 9. 5. 2016 13:29

Stejně jako hlavní karta - je tam tato věta:

Jsou-li k Vaší kreditní kartě vydány též dodatkové karty nebo bezkontaktní platební nálepky, budou převedeny do Raiffeisenbank stejným způsobem jako Vaše hlavní karta. Prosím, informujte o této skutečnosti držitele dodatkových karet. Tento dopis je zasílán pouze Vám, držiteli hlavní karty.
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod Paul Atreides 9. 5. 2016 13:44

Díky, takže kompletní přechod RB snad zvládne. Moje citi karta má platnost do prosince, tak předpokládám, že mě převedou asi až v té podzimní vlně.
Paul Atreides
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Korzaik 9. 5. 2016 15:32

Takže ve zkratce vše při starém, až na IB, které se zdá, že nějakým způsobem došmoulí svoje, ale v betaverzi, která bude umět jen zobrazovat, ale nebude například umět čerpat prémie.
No mohlo být i hůř.
Korzaik
Nadšenec

Odeslat příspěvekod jasno1 9. 5. 2016 15:44

Jsem zvědav zda mi dále kartu povedou bez poplatku v rámci C@W
jasno1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fremantle 9. 5. 2016 15:47

Moc to neočekávám, ale uvidíme.

Ono stejně v dalším roce nebude moc co vést, protože ta karta bude po zrušení vratek nejspíš stejně nepoužitelná...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod slazz 9. 5. 2016 15:49

No jako pri starem to rozhodne neni:
- budete muset telefonovat aby vam prevedli odmeny na akrtu
- pokud jste si z IB exportovali transakce v nejakem rozumnem formatu tak na to zapomente
- neni tam zmineno jestli se bude nebo nebude (tipuju ze bude) platit 29 Kc za inkaso.
slazz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fremantle 9. 5. 2016 15:51

slazz píše:neni tam zmineno jestli se bude nebo nebude (tipuju ze bude) platit 29 Kc za inkaso.

V ceníku to zmíněno je.
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod Franklin 9. 5. 2016 16:05

A jak už bylo řečeno dříve:

Po zmigrování Citi kreditek k RB bude poplatek 29 Kč účtován nejen za realizaci inkasa, ale i za povolenou příslušnou službu, tj. za možnost inkasa. :mrgreen:
Franklin
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 9. 5. 2016 16:10

Jo a u RB je ta služba poskytována i ve snížené kvalitě - inkasuje se vždy částka na výpisu bez ohledu na to, zda již byla splacena před datem splatnosti (a tedy nedokáže ani propočítat rozdíl mezi částkou k inkasu a splacenou částkou po ukončení zúčtovacího období).
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod Korzaik 9. 5. 2016 17:14

slazz píše:No jako pri starem to rozhodne neni:
- budete muset telefonovat aby vam prevedli odmeny na akrtu.

Hmm, co jsem napsal? Ty telefonáty mě osobně dost štvou, ale na druhou stranu, mám asi 10 bank a IB od City je bezkonkurenčně nejhorší. I mBank je proti tomu dar z nebes.
Korzaik
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Vasekpasek 9. 5. 2016 20:29

IB od City je opravdu strašné a především nepřehledné. Proč tam k jedné kartě vidím asi 10 účtů, z nichž jeden se jmenuje mým jménem, druhý číslem, třetí názvem karty, ..., to jsem doteď nepochopil. Vždycky musím hledat ten "správný", aby mi to zobrazilo informace.
No, ale volat "připište mi, prosím, pětikilo na účet, to bude slušně trapné a opruzující...
No nic, dávám bolševikovi do konce roku, pak stejně osekají (zruší) vratky a budu volat naposledy...
Vasekpasek
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků