Kreditní karta Citibank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod fremantle 25. 5. 2016 11:23

jasno1 píše:
drkarel píše:Jakože se výběr nezačne hned úročit?

ano, nezačne

No... tohle by asi bylo lepší uvést na pravou míru - úročit se "začne", ale v případě úplného splácení do konce zúčtovacího období se daný úrok vůbec nenaúčtuje.

Mikka1 píše:Ufff. Pokud si nechám vystavit Alza kartu na limit třeba 5 000, před odjezdem na ní pošlu 30 000 s tím, že očekávám, že výběry i platby mi nepřekročí 20 000 a 10 000 tam nechám jako rezervu, tak mi nic nebudou úročit ani to nebude nikomu vadit, nebo se pletu?

Správně - úročit se to nebude, v případě přednabití si z obliga...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod houghs 25. 5. 2016 11:59

V případě častějších cest by bylo lepší se zamyslet nad jiným účtem a debetní kartou, stačilo by U-konto od UCB, kde jsou v ceně dva běžné účty a jeden z nich je euroúčet. Debetní kartu pak navázat na oba účty a výběry v zahraničí jsou všechny zdarma a počítané na vrub euroúčtu kurzem karetní asociace (pokud by byl jen korunový účet, tak je tam kurz deviza prodej). Peníze na euroúčet je pak nejlépe poslat přes nějakou devizovku, která má u UCB účet, zmiňoval se tady Roklen. Karta se pak hodí i pro nákup letenek u nízkonákladových aerolinek. Kurzy vychází pak dokonce lépe, než nejlepší kreditky.
houghs
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jasno1 25. 5. 2016 12:40

fremantle píše:
jasno1 píše:
drkarel píše:Jakože se výběr nezačne hned úročit?

ano, nezačne

No... tohle by asi bylo lepší uvést na pravou míru - úročit se "začne", ale v případě úplného splácení do konce zúčtovacího období se daný úrok vůbec nenaúčtuje.

Tu podmínku splacení do konce měsíce (tedy do konce zúčtovacího období) jsem v minulém příspěvku uvedl. Ale je pravda, že mezitím přibylo dost příspěvků a samotná odpověď mohla být zavádějící
jasno1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Mikka1 25. 5. 2016 13:15

houghs píše:V případě častějších cest by bylo lepší se zamyslet nad jiným účtem a debetní kartou, stačilo by U-konto od UCB, kde jsou v ceně dva běžné účty a jeden z nich je euroúčet. Debetní kartu pak navázat na oba účty a výběry v zahraničí jsou všechny zdarma a počítané na vrub euroúčtu kurzem karetní asociace (pokud by byl jen korunový účet, tak je tam kurz deviza prodej). Peníze na euroúčet je pak nejlépe poslat přes nějakou devizovku, která má u UCB účet, zmiňoval se tady Roklen. Karta se pak hodí i pro nákup letenek u nízkonákladových aerolinek. Kurzy vychází pak dokonce lépe, než nejlepší kreditky.

Aha, tak to by bylo asi lepší než kreditka Cetelem.
Jsem schopná pochopit, co udělat, abych tam ta € dostala? S devizovkama nemám žádné zkušenosti.
Je to tedy ten účet s podmínkou 12 000 - a snad by nevadil přesun z mého jiného účtu (který by byl i jistější :-) ).
Děkuji.
Mikka1
Nadšenec

Odeslat příspěvekod houghs 25. 5. 2016 13:28

Ano to je ten účet, UCB jich až tolik v nabídce nemá. S devizovkou je nutné uzavřít smlouvu o obchodování. Jakmile je podepsána, telefonicky se dá uzavřít obchod, koruny se pošlou devizovce a ta po jejich obdržení pošle protihodnotu v eurech.

Je nutné pamatovat na to, aby na euroúčtu bylo dostatečné krytí, pokud není, z korunového účtu v ciziněpeníze vzít neumí. Většinu korun bych proto držel na účtu u jiné banky, a v případě nouze bych v cizině použil tu druhou kartu.

Výhodou je, že i méně obchodované měny se dají pořídit ze velmi dobrý kurz, jak v hotovosti, tak při platbách. A jako debetka nemá příplatek u aerolinek. Eura a dolary se dají dobře koupit i ve směnárně, ale u jiných měn je to dražší nebo nemožné. Navíc se dá vybrat malá částka a potom zase. Je to velký komfort, fantastická výhoda.
houghs
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod avathar 25. 5. 2016 13:34

V Maďarsku, stejně jako v Polsku a dalších východních zemích, kde neplatí euro a lidi ze západu posílají rodinám valuty, jsou směnárny na každém rohu. Ztrátám na kurzu se jde vyhnout jednoduše, mít co nejnižší nominal a měnit male částky podle okamžité potřeby. Já si tam vezl 500 HUF kvůli metru v Budapešti, zbytek jsem měnil na místě/ vybral kartou.
avathar
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 25. 5. 2016 13:34

Obrat 12 tisíc Kč je nutno plnit na hlavním korunovém účtu, nastavit trvalý příkaz z účtu v jiné bance a pak třeba hned zpět stačí.

Eura na účet u UCB lze dostat bez poplatku jen dvěma způsoby - buďto (1) vnitrobankovním převodem, je tedy nutno využít devizovou společnost, která má eurový účet u UCB, což splňuje jak už bylo zmíněno RoklenFx anebo P2P směnárna Valuto anebo (2) příchozí SEPA platbou ze slovenské pobočky UCB (ale kdo už má účet u slovenské UCB, tak už prakticky není důvod si sjednávat na slovensku, jelikož za obrat 400 € měsíčně dostane to samé (výběry z bankomatů po celém světě s kurzy karetní asociace)). Takže si stačí prakticky jen uzavřít smlouvu s RoklenFx (v online platformě umožňují směnovat jen obraty nad 1000 €, pro nižší bude třeba vhodné použít Valuto) a odsud nakoupit eura za koruny a převádět na eurový účet u UCB.

Anebo počkat třeba na Number26 až začne nabízet služby i zákazníkům v ČR (resp. poskytuje, akorát zatím neumí poslat platební karty na korespondenční adresy v ČR), což bude taky vesměs to samé, akorát bez podmínek...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod houghs 25. 5. 2016 13:59

avathar píše:V Maďarsku, stejně jako v Polsku a dalších východních zemích, kde neplatí euro a lidi ze západu posílají rodinám valuty, jsou směnárny na každém rohu. Ztrátám na kurzu se jde vyhnout jednoduše, mít co nejnižší nominal a měnit male částky podle okamžité potřeby. Já si tam vezl 500 HUF kvůli metru v Budapešti, zbytek jsem měnil na místě/ vybral kartou.

Je to dobrá, ale horší varianta. Jednodušší je eura nakoupit po telefonu a platit převodem. Takto je nutné jít ještě do směnárny tady a ne každý má dobrou směnárnu za rohem, v menších městech a na venkově to bývá problém. A s těma směnárnama v cizině to bývá velmi ošidné. V Maďarsku nebo Polsku mohou být dobré směrnárny, ale ve Švýcarsku nebo Anglii to je horší. A směnárny, co tam jsou, tak mají šílené kurzy. V USA nebo Kanadě jsem také žádné dobré směrnárny neviděl.
houghs
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xmaster 25. 5. 2016 14:15

Jak to má rajfka? Taky použije kurz mastercard v případě EUR a CZK účtu, když budu platit např USD nebo jede vždy přes CZK?
xmaster
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fremantle 25. 5. 2016 14:27

V tomto vlákně jsme už hodně off-topic...

Nicméně, když je o Citibank, tak po odchodu Citibank z retailu už kromě UCB neumí asi žádná další banka napojit kartu na cizoměnový účet tak, aby byl použitý pro platby ve třetích měnách kurz karetní asociace (dle obchodních podmínek sice prý KB u účtu v EUR, ale u ní nelze získat v rámci žádného balíčku kartu v ceně)... RB konkrétně umí "jen" multiměnový účet (a pokud nemá dostatečné krytí jedna měna, tuším dle podmínek umožňuje zúčtovat platbu z dalších účtů, akorát přes deviza-nákup/deviza-prodej, takže hodně draze).
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod Mikka1 25. 5. 2016 18:32

Děkuji. Nevíte, jak je to s tou akcí za doporučení? Píše se, žádost je přitom potřeba podat do 31. května a smlouvu podepsat do konce července. Stačí ta žádost přes net? Nevím, jestli se do konce května dostanu na pobočku.
Mikka1
Nadšenec

Odeslat příspěvekod fremantle 25. 5. 2016 18:43

Účet u UCB si lze založit i online na unicreditshop.cz, bližší informace o doporučení viz https://www.unicreditbank.cz/cs/ostatni ... cihovyuzit - ale pozor, mám tušení, že si při online žádosti nelze současně otevřít i eurový účet a debetku na něj připojit. A tato změna je u U konta později zase zpoplatněna.

EDIT: V podmínkách se píše tohle: "Aby stávající i nový klient měli nárok na odměnu, musí být nový účet založen během trvání Kampaně." - takže žádost o účet zřejmě nepůjde předvyplnit na internetu a podepsat až v červnu... :-(

Pokud budeš mít zájem, tak ti promo kód rád pošlu, 300 Kč získám tím pádem i já... ;-)
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod blackwork 25. 5. 2016 20:01

Dnes podruhé (jednou už jsem ji vlastnil a zrušil) zažádáno o Mall, čekám jak to dopadne ... :-]
blackwork
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Mikka1 25. 5. 2016 21:14

Online žádost jsem proklikala a nevím, zda to jde, ale asi by se to stejně nestihlo - mají dva dny na otevření. Max. jim můžu napsat zítra na online chat.
Jestli máš nějaký ten kód navíc, tak mi ho pošli a uvidíme, jestli to stihnu. Já to nevím, protože jsme nemocní. Děkuji.
Mikka1
Nadšenec

Odeslat příspěvekod fremantle 25. 5. 2016 21:33

Máš to v SZ... ;-) Vždyť uvidíš, třeba se to povede.
fremantle
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka