Kreditní karta Citibank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod S474N 18. 9. 2012 11:07

jannk: pochybuji, ze by se nasla banka, ktera by svou kreditku umoznovala platit pres SIPO.

xtonda: ja si myslim, ze bezny clovek se v pohode dostane na 5-10 tisic/mesicne
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod misaan 18. 9. 2012 14:05

S474N píše:No u tech 2% bych rekl, ze to primarne plati obchodnici. A az potom je to dotovano z tech, kteri presvihnou bezurocne obdobi a plati uroky z pujcky.

No ja bych zase řekl, že obchodník bance neplatí nic. Ten má smluvní vztah s poštou a té platí za každy předpis cca 3Kč(u velkých firem se řeší paušálně). Takže tam ten prostor nevidím. Bance obchodník neplatí nic.

myšpulín píše:Tak asi mají spočítáno, že bude hodně lidí, co to SIPO bude postupně splácet s patřičným navýšením. Když vidím, kolik lidí je v okolí v dluzích, mají sotva na nájem, tak ti uvítají, že na nájem vždycky bude a ten úvěr nějak poplatí, když ne teď tak později... :)

úspěšnost výběru sipa je 97%. Vážně si myslíš, že se v těch 3% procentech najde někdo, kdo má kreditku city life(tedy splnil kriterium pro její přidělení) a je chronický neplatič? Tedy spíš najde dostatek klientů, kteří to zaplatí te platící většině? :-)

celé mi to přijde jako nedorozumění, oblbovaní klientů citibanky, kež bych se ale pletl ;-)
misaan
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod S474N 18. 9. 2012 14:22

misaan: nebavil jsem se o SIPO, ale o beznych platbach kartou.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod misaan 18. 9. 2012 15:08

Tam je mi to jasné, ty 2%(až 5% = dle povahy a obratu) dává obchodník bance za použití karty. Ale u SIPO to bude muset Citybank muset dotovat(třeba z vybraných poplatků za vedení karty, z obratu, promeškaných splátek..atd). Žádný užitek to pro city nemá, resp. ho nevidím. Proto se domnívám, že se jedná jen o mylnou interpretaci(u Citibank typické), ale třeba se pletu a už přístí měsíc se tu budete všichni plácat po ramenou a radovat za ušetřených 200 :D
misaan
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod S474N 18. 9. 2012 15:27

misaan: uzitek uz tu byl zminen vyse, staci nezaplatit v bezurocnem obdobi a hned jsou z toho pekna procenta.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Next9 18. 9. 2012 15:53

S474N píše:No u tech 2% bych rekl, ze to primarne plati obchodnici. A az potom je to dotovano z tech, kteri presvihnou bezurocne obdobi a plati uroky z pujcky.


misaan píše:Tam je mi to jasné, ty 2%(až 5% = dle povahy a obratu) dává obchodník bance za použití karty.


Panove, kdyz tak me opravte, ale marze, kterou plati obchodnik za zprostredkovani platby kartou se pohybuje do 3%. Velké hypermarkety plati okolo 0,5%, obchodnici se slusnym obratem
lehce pres 1%, pouze ti s nejnizsim obratem plati 2-3%. Je tedy zjevne ze z drtive vetsiny transakci je odveden poplatek okolo 0.5 - 1.5 %. Z toho vetsinu bere banka provozujici platebni terminal (mimo vlastniho provozu i za to, ze akceptuje karty konkurence), pouze zlomek jde bance vydavajici kartu a jeste mensi cast kareni asociaci.

Citibank vydava pouze platebni karty, terminaly v CR neprovozuje. Z toho vyplyva ze z transakci kartou nevydelaji 2%, muzou byt vubec radi za vynos v radu desetin procenta.

Proto se domnívám, že se jedná jen o mylnou interpretaci(u Citibank typické), ale třeba se pletu a už přístí měsíc se tu budete všichni plácat po ramenou a radovat za ušetřených 200 :D


Ano. To by nebylo nic prekvapiveho. Stejne tak neni problem pravidla hry menit podle potreby. Citibank v CR nikdy nemela dlouhodobou koncepci.
Next9
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod misaan 18. 9. 2012 18:44

next9: Ano, mas pravdu. Jen ty3% nejsou pravidlem. Pokud se nepletu jsou zde 4 banky poskytujici terminaly(CS, KB, Raifka, city(?)) a jsou tam kriteria jako rizikovost transakci, odvetvi, obrat.. myslim si, ze treba v zlatnictvi muze byt klidne 5%

S474n: u city funguje inkaso, to by nekdo musel byt fakt trotl..
Naposledy upravil misaan dne 18. 9. 2012 19:43, celkově upraveno 1
misaan
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Next9 18. 9. 2012 19:02

Platební terminály u nás poskytuje 5 bank: ČS, KB, ČSOB, RB, UCB. Citibank mezi nimi rozhodně není.

Je docela možné, že ve specifických případech je marže třeba 5%, ale to na celkovou bilanci nebude mít velký vliv. Největší obraty dělají hypermarkety a velké obchodní řetězce, kde je marže často i pod 1%. Na 1-2% bonus si z karetních transakcí podle mě nevydělají ani výše zmíněné banky vydávající terminály. Natož pak Citibank, která platební terminály nevydává, a logicky tak z karetních transakcí utrží mnohem méně.
Next9
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod S474N 18. 9. 2012 19:29

misaan: opravdu veris tomu, ze bezni klienti trotlove nejsou? :mrgreen:
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Havers 18. 9. 2012 19:36

Interchange fee - tento poplatek platí banka (acquirer), která má smlouvu o přijímání platebních karet s obchodníkem, vydavateli karty (issuer).

Acquirerské banky v ČR - ČS, ČSOB, KB, UCB a RB.

Interchange fees v ČR (VISA) - http://www.visaeurope.com/idoc.ashx?doc ... version=-1

Interchange fees v ČR (MasterCard) - http://www.mastercard.com/us/wce/PDF/Czech_Rep.pdf
Havers
Diskutér

Odeslat příspěvekod misaan 18. 9. 2012 19:39

S474N: věřit můžu :mrgreen:

netxt9: viz havers.. u mastercard world je base 2% pro citinu.. jinak teda zapomnel jsem na CSOB a koukam zamenil city za UCB..
misaan
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod NIXON 18. 9. 2012 20:35

Trochu z jiného soudku.

Už někdo měnil kreditku od CItibank ČSA... na Citibank Citi life? Jde mi o to, že na infolince mi bylo řečeno, že kdybych kr. čsa zrušil a následně založil kr. CitiLIFE, tak by mě nemuseli schválit, ačkoli mi schválili kr. ČSA.

Takže je lepší rovnou udělat přesun a oni to pouze" přejmenují" čsa na CitiLIFE i s výhody.

Já jen jestli má někdo s tímto zkušenosti a nešijí na mě boudu.

Chápu dobře, že 250 Extra Citi Life Prémie jsou peníze, které mi budou strženy z platby na kreditce?

Co si myslíte o tom, že při nákupu kreditkou v obchodě a při následném vrácení zboží mi vrátí hotovost? Je to v pořádku? Já si nestěžuji, ale nemůže na to banka přijít a potrestat mě apod?

Jestli máte s tímto nějaké info, tak prosín o jejich sdílení.

Děkuji
Intel 4790K;GELID Tranquillo Rev.3;3x AC F12 PWN;ASUS GTX 970 MB: MSI Z97 Gaming 3;CM Silencio 550 LCD: ASUS 27";CORSAIR vengeance 2x4 GB 2133 Mhz;Corsair CX750 750W;2x SEAGGATE 1TB;1x SSD Kingstone HyperX 3K 120 Gb;Windows 7 Profesional 64 legální
NIXON
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xls 18. 9. 2012 21:33

Měnit jednu na druhou není moc dobrý nápad, protože pak člověk přijde o ty vstupní výhody. Lepší je zažádat si paralelně o Life, pak třeba zavolají a když nebude stačit limit na schválení, tak nabídnou převod části limitu ze staré karty na novou (třeba 90 %). Teprve pak je lepší tu starou zrušit.

Extra Citi LIfe Prémie se z platby na kreditce nestrhávají, radši si to pořádně přečtěte.

Při vrácení zboží většinou vrátí peníze na kartu a žádnou hotovost.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod NIXON 18. 9. 2012 22:38

O jaký vstupní bonusy přesně mluvíš? Jestli se jedná o 250 b. , tak to mi bylo řečeno, že mi je dají. Ostatní bonusy snad nejsou, nebo se pletu?


Extra citi life premie se dají vybrat až, když budu mít 500 a ty převedu na 500 Kč. Je to tak ne?


Ale je to výhodnější, když mi dají hotovost. vlastně by to byl, jak výběr v bankomatu + 2 %.
Intel 4790K;GELID Tranquillo Rev.3;3x AC F12 PWN;ASUS GTX 970 MB: MSI Z97 Gaming 3;CM Silencio 550 LCD: ASUS 27";CORSAIR vengeance 2x4 GB 2133 Mhz;Corsair CX750 750W;2x SEAGGATE 1TB;1x SSD Kingstone HyperX 3K 120 Gb;Windows 7 Profesional 64 legální
NIXON
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod zbijeczka 19. 9. 2012 12:32

NIXON: Až do listopadu je na Citi Life tato akce:

Dalších až 500 Citi Life Prémií
Zažádejte online, zaplaťte kreditní kartou alespoň 3 000 Kč u obchodníků během 30 dní od schválení karty a získáte další Citi Life Prémie v hodnotě až 500 Kč.


Doporučuji nastudovat si přesné podmínky pro její získání.
http://www.citibank.com/czech/gcb/personal_banking/czech/creditcards/pdf/cc_life_premie.pdf
zbijeczka
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků