Kreditní karta Citibank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod xls 25. 2. 2013 14:31

To "předběžný schválení" je jen 1. podvod. U ostatních firem se to nazývá automatické potvrzení přijetí mailu/odeslání dat.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod misaan 25. 2. 2013 15:08

gman píše:
misaan píše:Při žádosti přes internet bývá poskytnut jednorázový bonus pro první nákup nad 3000 Kč.

Chápu to dobře že stačí nakoupit za měsíc dohromady za 3000,- aby byl poskytnut bonus? Není to jeden nákup za 3000,- a více doufám. Účtovací období určuje banka a lze ho případně změnit?

Já měl bonus 1000 Kč, který se skládál z 750 Kč za jeden nákup nad 3000,-(to jsem dostal za online sjednání) a k tomu 250 Kč za nákup do 30 dnů(ten dostává každý). Momentálně žadný bonus za online sjednání není! Momentálně běží akce pouze 250 Kč za nákup do 30 dnů.

podmínky akcí jsou vypsány vždy zde: http://www.citibank.com/czech/gcb/perso ... itni-karty
misaan
Diskutér

Odeslat příspěvekod MirekM007 25. 2. 2013 15:36

Vám, co máte konec bezúročného období 28. a splácíte celou splátku inkasem z účtu 24., strhla se vám již splátka v tomto měsíci?
PS: nedělám ze sebe agenta 007, jen čekám na uvolnění aliasu MirekM ...
MirekM007
Diskutér

Odeslat příspěvekod LuiS_666 25. 2. 2013 16:03

Fascinujúce :D, tak buď si nastavím inkaso a neriešim čo kde kedy....

... alebo sa spolieham na seba a kontrolujem, pošlem toľko kolko vidím v IB ako zostatok

Či ?
LuiS_666
Diskutér

Odeslat příspěvekod MirekM007 25. 2. 2013 16:09

Nic na tom fascinující nevidím, je to druhá splátka na mé Citi life. Minulý měsíc si ji strhli skutečně 24.1. Tento měsíc vyšlo 24. na neděli a zatím nic nestrženo. Do 28. poslat splátku "ručně" již času moc není, zvláště, když splátka musí dojít do Citi nejpozději 27. aby ji připsali 28.

Nerad bych pak žhavil Zákaznickou linku, jen proto, že se inkaso někde zadrhlo i když jej mám povolené a peněz je na účtu dost a dohadoval se s operátorem na storno pokuty a naúčtovaných úroků.
MirekM007
Diskutér

Odeslat příspěvekod LuiS_666 25. 2. 2013 16:14

Inkaso by malo šetriť čas a odbremeniť klienta riešit pravidelné platby...

V tvojom prípade inkaso túto funkciu nespĺňa, asi je jednoduchšie si to tam poslať "troma klikmi myšou"
LuiS_666
Diskutér

Odeslat příspěvekod Franklin 25. 2. 2013 16:34

MirekM007:

Kdysi jsem měl datum splatnosti nastaveno na 28. Koukám do historie a inkaso mi z banky naposledy odešlo 26. Jinak stačí, pokud splátka dorazí do Citibank v den splatnosti (28.), nemusí to být den předem (27.)
Franklin
Diskutér

Odeslat příspěvekod MirekM007 25. 2. 2013 16:43

LuiS_666 píše:Inkaso by malo šetriť čas a odbremeniť klienta riešit pravidelné platby...

V tvojom prípade inkaso túto funkciu nespĺňa, asi je jednoduchšie si to tam poslať "troma klikmi myšou"

Pokud proběhne toto druhé inkaso včas a ještě se dozvím, kdy se strhlo inkaso přes vánoce (23.,24., 27.?) s koncem bezúročného období (datem splatnosti) k 28., přestávám inkaso hlídat.

to Franklin: dík.
MirekM007
Diskutér

Odeslat příspěvekod gman 25. 2. 2013 21:42

misaan píše:
gman píše:
misaan píše:Při žádosti přes internet bývá poskytnut jednorázový bonus pro první nákup nad 3000 Kč.

Chápu to dobře že stačí nakoupit za měsíc dohromady za 3000,- aby byl poskytnut bonus? Není to jeden nákup za 3000,- a více doufám. Účtovací období určuje banka a lze ho případně změnit?

Já měl bonus 1000 Kč, který se skládál z 750 Kč za jeden nákup nad 3000,-(to jsem dostal za online sjednání) a k tomu 250 Kč za nákup do 30 dnů(ten dostává každý). Momentálně žadný bonus za online sjednání není! Momentálně běží akce pouze 250 Kč za nákup do 30 dnů.

podmínky akcí jsou vypsány vždy zde: http://www.citibank.com/czech/gcb/perso ... itni-karty

Mě právě operátorka říkala o té útratě 3000,- a bonusu 750,- + 250,- Bylo to někdy předminulý týden. Jak je to s tím účtovacím obdobím? Nastavuje se na den podpisu smlouvy? To by mi moc nevyhovovalo, vzhledem k výplatě. Lze ho potom změnit na infolince? děkuji
gman
Diskutér

Odeslat příspěvekod Thom 25. 2. 2013 21:48

Je jich několik v měsíci dá případně změnit.
Thom
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 25. 2. 2013 21:49

Inkaso je spíš na přidělání problémů. Sice v jiné bance, ale on to asi velký rozdíl nebude: měli inkasovat myslím 28., pravidelně to dělali spíš okolo 23.. Jednou se na to vykašlali, provedli až 1. následujícího měsíce. No a protože bylo povoleno jen 1 inkaso na KK měsíčně, ke konci toho dalšího měsíce to už má banka zamítla. Od té doby konec, je mnohem jednodušší si po příchodu výpisu zadat příkaz se splatností 2 dny před termínem a je to vyřešené.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod Thom 25. 2. 2013 22:06

Něco podobného se mi taky stalo. Obvykle jsem v den, kdy si to jinak vždy strhli, poslal zbytek nad minimální splátku, kterou mi strhávali. Když se opozdili, tak jelikož jim už něco přišlo, inkaso nevydali a plná palba úroků byla naúčtována. Po hovoru s infolinkou mi sice úroky odpustili, ale stejně to raději zadám hned po výplatě a inkaso, tentokrát už plné částky, mám jen jako pojistku.
Thom
Diskutér

Odeslat příspěvekod MirekM007 26. 2. 2013 20:46

MirekM007 píše:
Pokud proběhne toto druhé inkaso včas a ještě se dozvím, kdy se strhlo inkaso přes vánoce (23.,24., 27.?) s koncem bezúročného období (datem splatnosti) k 28., přestávám inkaso hlídat.

Dle mFóristů extrémy pro 28. v měsíci: nejdříve 21. před letošními vánocemi a nejpozději 27. v měsíci. Dnes splátka stržena.

to LuiS_666: Tímto přestávám termín strhávání sledovat. :-)
MirekM007
Diskutér

Odeslat příspěvekod franko_cz 27. 2. 2013 08:23

Inkaso je v pohodě. Jestli tam někdo nemá v době stržení dost peněz, je to jeho boj.
franko_cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod joachym1 27. 2. 2013 20:06

Tam ale prece neslo o nedostatek penez na uctu, ale o transakcni mesicni limit.
joachym1
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka