Kreditní karta Citibank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod dr._lukas 29. 3. 2013 21:51

nevim co je nelogickeho na tom zrusit kartu..kdyz by me dalsi rok vydelala cca..2000-2500 za rok..a z toho bych petikilo vratil bance..
RB me udela vcetne programu sphere to stejne..a nestoji me nic..
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mr.TTTom 7. 4. 2013 15:04

Jak se tu nedávno řešilo to schvalování, tak rovněž mám negativní zkušenost.
Asi před 2 měsíci jsem žádal o Citi O2 KK a žádost rovněž zamítnuta. Přitom mám PP na neurčito (déle jak půl roku), čistého kolem 21 tis. Kč. Mám 1 půjčku se splátkou 3,5 tis./měs., ale tu řádně splácím. Tak nevím, co by ještě chtěli... :-l
Mr.TTTom
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod x-hunter 7. 4. 2013 15:42

A zamítnutí bylo hned po odeslání žádosti, nebo předběžné schválení a následné zamítnutí?
x-hunter
Návštěvník

Odeslat příspěvekod LuiS_666 7. 4. 2013 16:01

Možno čistý záznam v registroch..

//inak negativna skúsenosť, na kartu neexistuje nárok ;-)

Do skoringu sa počítajú aj iné veci ako príjem, napr. vzdelanie, bývanie, dlžka zamestnania, partnerský stav..
LuiS_666
Diskutér

Odeslat příspěvekod PetrAsch 7. 4. 2013 16:46

Přesně tak, před pár lety jsem měl možnost pracovně vidět scoringový model nejmenované finanční instituce.
Banka hledala společné vlastnosti neplatičů a ty se pak snažila scoringovým modelem vyloučit - sledovala tedy vzdělání, dobu bydlení na současné adrese, typ bydlení, dobu v posledním zaměstnání, děti, stav atd. atd. Plat byl jen jednou z položek s vahou pod 10%.

Pokud byste se tedy např. před pár měsíci přestěhoval a k tomu změnil práci (byť za výrazně lépe placenou), Vaše šance získat úvěr by šla výrazně dolů.
PetrAsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mr.TTTom 7. 4. 2013 19:37

Nabídku jsem dostal přes zákaznickou linku O2, s kurýrem jsem sepsal žádost a po cca 14 dnech přišel dopis, že žádosti nelze vyhovět.

V současné práci jsem přes 3 roky, vzdělání VŠ, bydlím sám v nájmu skoro 2 roky. Že na kartu není nárok je mi jasné, jen mě to zamítnutí překvapilo (a zároveň zamrzelo, v mém případě by se s kartou dalo ušetřit na vyúčtování od O2 zhruba 300 Kč měsíčně, což už je celkem dost).
Mr.TTTom
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Thom 7. 4. 2013 19:57

Svobodný, bezdětný, v nájmu ... to jsou vlastnosti, které člověku při scoringu dost přitěžují. Opak bývá posuzován kladněji.
Thom
Diskutér

Odeslat příspěvekod LuiS_666 7. 4. 2013 20:29

Nerobil by som z toho vedu, skrátka to nie je len o peniazoch...
Napr. ja viem o majiteľovi jedného z najvačších obchodov s PC technikou v ČR (s názvom národnosti v názve spoločnosti), ktorému tiež neschválili KK od CITI...
LuiS_666
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 7. 4. 2013 20:40

Thom píše:Svobodný, bezdětný, v nájmu ... to jsou vlastnosti, které člověku při scoringu dost přitěžují. Opak bývá posuzován kladněji.

Jako že ženatej cikán s 8 dětma, ve vlastním baráku, na kterej dostal peníze díky nějaký sbírce, nemá se získáním karty Citi žádný problém?
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod LuiS_666 7. 4. 2013 20:48

Ešte by musel pracovať na dobu neurčitú a nebyť v skúšobnej dobe, a nemať záznam v SOLUSe... :D
LuiS_666
Diskutér

Odeslat příspěvekod Thom 7. 4. 2013 22:24

Klidně nech jen první čtyři slova... ;-)
Thom
Diskutér

Odeslat příspěvekod bufalobil 8. 4. 2013 08:44

už někomu odešla platba na SIPO? měla by mi odejít poprvé ale zatím nic
bufalobil
Diskutér

Odeslat příspěvekod misaan 8. 4. 2013 09:43

Odchází kolem 10. Jsi nějaký nedočkavý, ne? :-)
misaan
Diskutér

Odeslat příspěvekod mobilman 8. 4. 2013 11:30

Sice uz leta nejsem klientem Citi ale dnes me znamy informoval ze se rozhodl kreditku zrusit a po zavolani na citiphone mu z cca. 25%pa snizili jen tak na zavolani urok na 19,9%. To je nyni bezna praxe ze staci zavolat s ukoncenim a hned urok snizi? Zkuste si taky zavolat o slevu a dejte vedet jak jste dopadli.
mobilman
Diskutér

Odeslat příspěvekod myšpulín 8. 4. 2013 11:35

Nevím k čemu by mi byl jiný úrok, pokud kreditku používám jen jako kartu která mi přináší slevu.
myšpulín
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka