Kreditní karta Citibank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod TTT666 7. 6. 2013 07:22

filip893 píše:Další důkaz, že Citibank se s bezpečností moc nepáře. Taková GE je více paranoidní a bezkontaktně nelze zaplatit částky i přes potvrzení PINem i tisícové částky.
Tu bezpečnost považuji za relativní. Osobně považuji za bezpečnější, když běžné platby jdou bez PINu a je tak menší šance PIN potřebný na velké platby odpozorovat. (Ale chápu, že pokud limit na bezkontaktní platby je blízký limitu k použití karty s PINem, tak používání PINU každý den nevadí.)
TTT666
Návštěvník

Odeslat příspěvekod filip893 7. 6. 2013 07:23

TM: Už jsme to tu probírali. Citibank ti umožní zaplatit bezkontaktně s PINem tisícové částky, jiné banky nikoliv.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kecinzer 7. 6. 2013 08:23

Před chvílí mi přišla SMS, že mi zvedli kreditní limit na 144K. Přitom žádný dopis o tom, že mi ho budou zvedat mi nedošel.
kecinzer
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 7. 6. 2013 08:27

TTT666 píše:
PatrikChrz píše:A to není nic proti tomu, když jsem rozdělil nákup za cca 1300 Kč na pokladně Lidlu na 3 části a všechny zaplatil bezkontaktně bez PINu :)
To je snad v souladu s pravidly ne? Tak v čem je problém?
Mně osobně spíše vadí, že se o nemožnosti zaplatit větší částku bezkontakně s PINem dozvím až v prodejně a ne od banky (a nejednalo se desetitisíce, ale jen tisíce - nevím přesně, cca 4000).

Problém to vyloženě není, jen že někdo má osypky, že se dá zaplatit s ukradenou kartou bez PINu až 5 stovek, tak uvádím, že i mnohem víc, stačí pokladní požádat o rozdělení nákupu :)
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kecinzer 7. 6. 2013 09:26

Nemají náhodou ty bezkontaktní platby limit, že pokud s ní zaplatím 3x za sebou, tak po 4x už to po mě chce PIN ať platím jakoukoliv částku?
kecinzer
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod filip893 7. 6. 2013 09:45

Každá banka to má jinak. Jsem přesvědčen že jiná banka by tři transakce krátce po sobě vyhodnotila jako riziko a platba by se musela potvrdit PINem. Citibank na bezpečnost kašle, viz nemožnost blokace plateb MO/TO, internetových transakcí, benevolence bezkontaktních plateb.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod myšpulín 7. 6. 2013 09:54

PatrikChrz píše:A to není nic proti tomu, když jsem rozdělil nákup za cca 1300 Kč na pokladně Lidlu na 3 části a všechny zaplatil bezkontaktně bez PINu :)

filip893 píše:A tohle mělo co za smysl?

Včera jsem byl v Lidlu a pochopil jsem to. Ke každému nákupu teď dávají čokoládovou minci, tak proč nemít místo jedné tři? :D
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 7. 6. 2013 10:02

kecinzer píše:Nemají náhodou ty bezkontaktní platby limit, že pokud s ní zaplatím 3x za sebou, tak po 4x už to po mě chce PIN ať platím jakoukoliv částku?

Včera jsem platil 4 * za sebou v Intersparu (měli akci na fernety, ale prodávali jen 3 kusy na osobu) v rozdílu několika minut na 4 různých pokladnách a ani jednou nechtěli PIN.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod retron 7. 6. 2013 10:02

lze nastavit plne inkaso karty Citi Life z ING konta?
za jak dlouho vam prisel smskou PIN od prevzeti karty? mam ji od utery a zatim nic.
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 7. 6. 2013 10:03

myšpulín píše:
PatrikChrz píše:A to není nic proti tomu, když jsem rozdělil nákup za cca 1300 Kč na pokladně Lidlu na 3 části a všechny zaplatil bezkontaktně bez PINu :)

filip893 píše:A tohle mělo co za smysl?

Včera jsem byl v Lidlu a pochopil jsem to. Ke každému nákupu teď dávají čokoládovou minci, tak proč nemít místo jedné tři? :D

Tak to ani nevím, to je asi nějaká novinka. Já kupoval průmyslové zboží a chtěl jsem separatní účtenky kvůli záruce.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod myšpulín 7. 6. 2013 10:17

Slaví 10 let, proto ty čokolády.
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod Opletal 7. 6. 2013 10:24

retron píše:lze nastavit plne inkaso karty Citi Life z ING konta?
za jak dlouho vam prisel smskou PIN od prevzeti karty? mam ji od utery a zatim nic.


Plné inkaso z ING konta lze - funguje mi spolehlivě už léta.
Opletal
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dr._lukas 7. 6. 2013 11:07

Heavy71 píše:Nevidím důvod, proč se rozčilovat s někým na infolince, když výpis si můžeš v pohodě stáhnout z IB, takže víš kdykoliv, kolik dlužíš a kolik se připsalo bonusu. A 38 bonusových bodů těžko vybereš, když minimum je 500, nebo jak si to myslel?


Kdybych měl po zrušení ten přístup do IB, milerád to udělám.. Opět telefonát na infolinku, kde se dozvídám i dnes nesmyslně o přeplatku 50,-(možnost zaslání na můj b.ú.), údajně to je storno poplatku za vedení karty, kdy těch 50,- za kartu v měsíci rušení neúčtovali.. ovšem, kde se propadlo 55,70,-, které jim za 2 platby kartou dlužím nechápu
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LuiS_666 7. 6. 2013 11:50

kecinzer píše:Před chvílí mi přišla SMS, že mi zvedli kreditní limit na 144K. Přitom žádný dopis o tom, že mi ho budou zvedat mi nedošel.


Tak to ti poštárka tak 60 dní predtým nedoručila poštu, alebo ti ju niekto vybral :D
LuiS_666
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Heavy71 7. 6. 2013 20:40

dr._lukas píše:
Heavy71 píše:Nevidím důvod, proč se rozčilovat s někým na infolince, když výpis si můžeš v pohodě stáhnout z IB, takže víš kdykoliv, kolik dlužíš a kolik se připsalo bonusu. A 38 bonusových bodů těžko vybereš, když minimum je 500, nebo jak si to myslel?


Kdybych měl po zrušení ten přístup do IB, milerád to udělám.. Opět telefonát na infolinku, kde se dozvídám i dnes nesmyslně o přeplatku 50,-(možnost zaslání na můj b.ú.), údajně to je storno poplatku za vedení karty, kdy těch 50,- za kartu v měsíci rušení neúčtovali.. ovšem, kde se propadlo 55,70,-, které jim za 2 platby kartou dlužím nechápu


Aha, tak to jsem nevěděl, ale zas na druhou stranu se to dá pochopit. Jestli už je účet zrušenej, tak už ani nefunguje IB a ani výpisy na mail. A nějakej ten drobnej zůstatek asi banku netlačí. Takže fakt asi zbývá jen ta infolinka a když by mě tam řekli, že nic po mě nechtěj, asi bych to neřešil. A o zrušení účtu ti žádnej papír neposlali?
Heavy71
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků