Kreditní karta Citibank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 27. 12. 2013 07:39

Potvrzuji, že překročení kreditního rámce během období není sankcionováno, pokud je do dne generování výpisu vyrovnáno.

A ještě jedna drobnost - při překročení rámce je karta zablokována a nejdou ani čerpat prémie, kterými by šlo dluh snížit.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod hongmi 27. 12. 2013 16:42

Jak zablokovana? To s ni nejde platit, ani nefunguje SIPO i kdyz dluh vyrovnas?
hongmi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 27. 12. 2013 16:57

Ne, po vyrovnání dluhu samozřejmě opět fungovala. Odhaduji, že to funguje tak, že o půlnoci se "přešvihnutá" karta zablokuje a nejde s ní platit, nejde čerpat bonusy. Po splacení dluhu začne opět fungovat, ovšem až od další půlnoci následující po okamžiku splacení dluhu.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod hongmi 27. 12. 2013 17:03

Tak to jo.
hongmi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod myšpulín 27. 12. 2013 17:32

No zajímavé by bylo kdyby k té blokaci došlo zrovna v den kdy se strhává SIPO, to by nejspíš neprošlo. Po odblokování by se provedlo nebo by bylo potřeba jej platit jinak?
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod hongmi 27. 12. 2013 18:07

Me by zajimalo, jestli se strhne SIPO, kdyz se tim teprve presahne uverovy ramec? Predpokladam, ze take ne.
hongmi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 28. 12. 2013 01:31

Podle mého názoru záleží na tom o kolik. Už tady několikrát problesklo, že "limit tolerance" je několik set korun.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Aleš P. 28. 12. 2013 13:09

Ahoj, zdravím diskutující a místní guru rádce.

Měl bych otázku, byl bych rád za vaše zkušenosti.

Kvůli nabídce slevy 4000 Kč na telefon v rámci programu O2 Extra Výhody vážně uvažuju o základní O2 City kreditce. Jak kreditka funguje vím, už mám dvě, čili tuhle na placení nepotřebuji.

Ale za hlasový tarif platím 650 Kč měsíčně, tak jsem si spočítal, že i když si jednou v měsíci koupím balíček žvýkaček, dostanu slevu 10 %, čili 65 Kč. Měsíční poplatek za kartu je 50 Kč, tak proč to nevyužít... Úplně mi to tak stačí, nemám v úmyslu s tou kartou dělat žádné velké nákupy, jen tohle.

Chtěl jsem se zeptat, zda není něco na co si dát pozor? Čtu podmínky a nezdá se mi, že by v tom byla nějaká čertovina.

Díky předem za každou zkušenost.
externí redaktor e15.cz/finexpert a mobilmania.cz
Aleš P.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod franko_cz 28. 12. 2013 15:43

Je to jak píšeš.
Ideální je pro rodinu s O2 navázat na O2CIti kreditku splátku až 4 čísel / přípojek a využívat tu slevu jak to jen jde (to už pak je v řádech stokorun). Na vše ostatní používat jiné karty.
franko_cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod myšpulín 28. 12. 2013 20:25

Ona se tahle akce vyplatí i lidem co tu kreditku využívat nechtějí. Já do toho šel a tuto O2 výhodu využil na firemní číslo. Po uplatnění té 4000 slevy jsem tu kreditku nechal převést na bezpoplatkovou variantu, kterou nechám ležet v šuplíku. Mám totiž od Citi kreditku Life co vrací 2%.
A ještě jsem u toho kupovaného telefonu využil garanci nejnižší ceny, což bylo u Lumie 625 ještě 1005 Kč, které vrátí na číslo tchána, jelikož nikdo další z rodiny u O2 číslo nemá.

Aleši, víc o této akci najdeš také zde viewtopic.php?p=9840879#p9840879
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod slavo963 28. 12. 2013 20:50

ja o ni pozadal,ale nechapu proc mi ji online zamitli....na citilife mam kredit 100k...negat. zaznam v registru nemam, jenom same pozitivni....uvery vsechny splaceny...nadstandardni prijmy...
slavo963
Diskutér

Odeslat příspěvekod marvy 28. 12. 2013 22:20

myšpulín píše:Ona se tahle akce vyplatí i lidem co tu kreditku využívat nechtějí. Já do toho šel a tuto O2 výhodu využil na firemní číslo. Po uplatnění té 4000 slevy jsem tu kreditku nechal převést na bezpoplatkovou variantu, kterou nechám ležet v šuplíku. Mám totiž od Citi kreditku Life co vrací 2%.
A ještě jsem u toho kupovaného telefonu využil garanci nejnižší ceny, což bylo u Lumie 625 ještě 1005 Kč, které vrátí na číslo tchána, jelikož nikdo další z rodiny u O2 číslo nemá.

Jo dobrej WP mobil. Já bych si rád koupil Lumii 620 na tu O2 Citi. :-)) :hm škoda asi mě jí nedají.už mě nedávno nedali CITI Life. navíc bych musel říct doma o ten extra kod kuli tý žádosti. :oops:
Kod na založení Twista s bonusem 300Kč pro oba je k dispozici u mne v profilu.
marvy
Diskutér

Odeslat příspěvekod Vacek11 30. 12. 2013 08:38

Ahoj, už asi 14 dnů se nemohu dovolat na zákaznickou linku Citibank. Konkrétně na číslo mobilního operátora T-Mobile 605 692 222. Je na tom někdo podobně? Projevuje se to tak, že když to číslo vytočím, tak je obsazeno... Mobil mi hlásí "Síť je obsazena".

Na číslo 233 062 222 se běžně dovolám...

Ještě jeden dotaz: Už jste někdo měnil kartu z důvodů ztráty? Jak dlouho to může trvat než přijde nová karta k vám domů?
Vacek11
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hongmi 30. 12. 2013 08:45

Radeji ji zkus najit, vzpomen si, kdes ji naposledy pouzil. Ja jednou zapomnel Citi Life kreditku na pokladne v hypermarketu, zjistil jsem to az po par dnech, tak jsem tam zavolal a meli ji v trezoru pro pripad, ze se zakaznik ozve. Takze jsem si ji tam vyzvedl. Tehdy jsem to moc nestudoval, co by me stalo vydani nove a jak dlouho by to trvalo, ale pamatuji si, ze minimalne bych prisel o rocni vedeni kreditky zdarma, co jsem tehdy mel.
hongmi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Vacek11 30. 12. 2013 09:06

No zatím jsem ve fázi vzpomínání a hledání. Vím, že jsem ji nikde v obchodě nezapomněl. Jen jsem ji asi někde založil ve svých věcech a nemohu ji najít... Internetové bankovnictví nehlásí od 12.12.2013 žádné změny, tak zneužita snad nebude...
Vacek11
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka