Kreditní karta Citibank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 30. 3. 2009 16:48

Tomáš Marný: jenže tam nejde o poslání peněz "na kartu", ale "na účet" (spojený s kartou) a za zahraniční platbu by si ČS zcela jistě naúčtovala poplatek dle sazebníku, pokud by platbu ze zahraničí přímo neodmítla.

Jak je to u Citi nevím, docela by bylo zajímavé zjistit, co by se stalo.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dalich 1. 4. 2009 00:14

Hlava píše:Takový možná zbytečný dotaz (neb předpokládám, že to nejde), ale je možné nějak přijmout peníze ze zahraničí na kreditní kartu Citibank? Nemám u nich účet, jen kreditní kartu. Vím o možnosti převodu PayPalem, ale to nechci, přímo nějak na kreditku, třeba nějak přes jejich nějaký sběrný účet ... ?

Jde to a je to zadarmo. Do zprávy pro příjemce je nutné uvést variabilní symbol kreditní karty a jako číslo účtu je jejich sběrný účet pro kreditky. Totéž umí i UniCredit Bank, také zadarmo. Umí to i ČSOB, ale už za prachy :-) A ČS platbu vrátí s plnou parádou (a s poplatky).
dalich
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod dalich 1. 4. 2009 00:17

Mr.Z píše:U Citi přeplatky sankcionovány nejsou (zatím). Já z něj mám například i kladný úrok :-) Mimochodem u Citi je to cesta k dočasnému zvýšení limitu (sečte se kreditní limit+vložená částka).

Citi je jedna z mála bank, které přeplacená kreditka nevadí, naopak. A doslova je jí to fuk. Když máš její dobrou kreditku, která je přeplacená, tak se ti jednak přeplatek kladně úročí (2 % p.a.) a můžeš vybírat z libovolného bankomatu kdekoli na světě a v ČR za 15 Kč. Taková předplacenka s možností úvěru :-) Úročení a poplatek je jen pro některé její kreditky, přeplacení naopak pro všechny.
dalich
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 1. 4. 2009 07:24

Dalich: tak to je dobrý :D Kdyby neměli tak blbý kurzy při platbě kartou, tak bych snad uvažoval o tom si jí zřídit.

Dneska koukám v E15 je článek, že nová kreditka od Citi bude poskytovat slevy na některé druhy zboží (např. potraviny) bez ohledu na prodejce -strana 10 dole.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SocPredator 1. 4. 2009 07:59

No ještě aby jim vadil přeplatek na kartě, když ho nemusí úročit!?
To je zase výmysl velkých bank, které hledaly jak někoho pořádně oškubat. Každej kdo ztratil přehled nebo výpis, tak nevěděl kolik poslat, a když poslal o kábli navíc, tak kilo sankce, když míň - úrok z úvěru.

Pravěk :-)
Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí
SocPredator
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ondrasz 1. 4. 2009 10:39

Tak u nich píšou, že prvních několik měsíců by měli připisovat 10% z utracené částky zpět na kreditku kromě té slevy.
To je reakce k Patrikovu příspěvku.
Ondrasz
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SocPredator 1. 4. 2009 10:59

https://www.citibank.com/czech/consumer ... iti-vn.htm

Docela dobrý nápad, ale za 600 ročně - zatím nemám zájem
Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí
SocPredator
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 1. 4. 2009 11:08

Teda ty jejich podmínky aby jeden hledal. Kde tam je uvedená ta částka za vedení? Je někde nějaký rozpis kolik je sleva na jaký druh zboží.

I když pokud je placená, tak mě taky nezajímá.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SocPredator 1. 4. 2009 11:24

Jo sorry, jmenuje se to Kreditní karta Výhodný nákup a je to v sazebníku. První 3 měsíce je vše gratis, ale to mě jako budoucího klienta opravdu moc nezajímá tyhle akce, když pak budu cálovat. Nechápu, že je to ještě baví takhle kamuflovat. UPC to dělá taky.

Tu slevu jsem pochopil tak, že je to na zboží uvedené v prvním odkazu. Jen jediná sleva - potraviny, sport, hospody, bary a ještě něco. Benzín ne, na ten maj ještě dražší Shell kartu. Ale těch 50 /měsíc to stejně posílá do kopru. Holt slevu nedaj zadarmo :-)

http://www.citibank.cz/czech/consumer-b ... citivn.pdf
Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí
SocPredator
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 1. 4. 2009 11:38

Koukám do toho jejich sazebníku - bod 3 - co to je zač? Jako další příplatek za větší slevu nebo co? A nebo je to nyní poplatek 50 Kč měsíčně a až skončí promo akce tak to bude třeba 200 Kč měsíčně?
Koukám, že šahat po kartě od Citi je něco jako dávat ruku do mixéru :shock:

1. Sleva za použití kreditní karty 2%
2. Extra sleva – promo akce 8%
3. Poplatek – promo akce 50 Kč
4. Maximální sleva ve zúčtovacím období 1 000 Kč
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SocPredator 1. 4. 2009 11:45

Bod 3 znamená jen to, že v promo akci je karta bez poplatku 50/měs.
V sazebníku je to napsané jako "Slevy", tak si před tím představ znaménko - (poplatek bude odpuštěn, stejně tak v promo bude sleva 2+8 %, posychrován stropem, takže útrata nad 10k pak bez slevy) - je to k prdu, končím diskusi ;-)
Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí
SocPredator
Diskutér

Odeslat příspěvekod dalich 1. 4. 2009 12:18

SocPredator píše:Bod 3 znamená jen to, že v promo akci je karta bez poplatku 50/měs.
V sazebníku je to napsané jako "Slevy", tak si před tím představ znaménko - (poplatek bude odpuštěn, stejně tak v promo bude sleva 2+8 %, posychrován stropem, takže útrata nad 10k pak bez slevy) - je to k prdu, končím diskusi ;-)

Ty jo, to mě nenapadlo, že bod 3 je sleva na poplatek, já myslel, že je to nějaký poplatek za slevu u partnera :mrgreen:
dalich
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod dalich 1. 4. 2009 12:21

Jinak to, že kreditka s výhodami je zpoplatněná, je podle mě úplně v pořádku. Pro ty, co s ní hodně utrácejí, se vyplatí. Jen ty kurzy v zahraničí jsou na h...no, horší je už jen mBank.
dalich
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Ruprecht001 24. 4. 2009 11:29

Může mi někdo pomoci dekódovat následující SMS, co jsem dostal? (mám Benefit kartu od O2)

OSCiti: Volejte Citiphone 233062222 a rozlozte si transakci 2000 Kc do vyhodnych mesicnich splatek jednoduse a z pohodli domova. Vase Citibank (OS zrus 800122228).

Vůbec nechápu jaké 2000 Kč bych jim měl splácet a za co.
Ruprecht001
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dalich 24. 4. 2009 12:01

Ruprecht001 píše:Může mi někdo pomoci dekódovat následující SMS, co jsem dostal? (mám Benefit kartu od O2)

OSCiti: Volejte Citiphone 233062222 a rozlozte si transakci 2000 Kc do vyhodnych mesicnich splatek jednoduse a z pohodli domova. Vase Citibank (OS zrus 800122228).

Vůbec nechápu jaké 2000 Kč bych jim měl splácet a za co.

No, že těch 2000 Kč (není to spíše 20 000 ?) si můžeš rozložit na splátky za úrok bratru 17 % p.a. :-)
dalich
VIP uživatel

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků