Kreditní karta Citibank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod fremantle 26. 3. 2014 12:31

Dle zkušeností některých diskutujících je právě u Citi častější případ zamítnutí při žádných úvěrech a stabilním příjmu. Sám jsem si v minulosti žádal o kreditky u GEMB a Citi a v obou institucích mi je zamítli (což v případě GEMB, která půjčuje i úplně zoufalým případům bylo celkem překvapením), zaměstnán jsem byl tou dobou přes 3 roky na dobu neurčitou, v registrech jsem musel mít záznamy o úplně doplaceném kontokorentu a kreditce (obojí jsem vypovídal, když jsem si bral hypotéku a tu jsem čerpal asi 1/2 rok před tím), nakonec jsem uspěl se žádostí o KK u UCB - u všech žádostí byly rozdíly řádově týdny. Citi začala později otravovat sama, zda nechci jejich KK (měl jsem už ale u nich běžný účet).

-- 26. 3. 2014 12:32 --

Drejkaa píše:Jak to? A co jsi jim řekl, když jsi neměl kód?

Citi má i aktivační linku pro karty, není třeba mluvit s operátorem, takže to vždy jde vyzkoušet tam.

-- 26. 3. 2014 12:34 --

Btw. dnes mi taky dorazila Mall KK, mají asi celkem plno, z mediaservisu volali už tak týden zpět a první možný termín doručení vycházel na dnes. V pátek zkusím kartu aktivovat, i když nepřijde zpráva.
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod Slawall 26. 3. 2014 12:51

Kdy jsi prosimte podaval zadost o kartu?
Slawall
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod slavo963 26. 3. 2014 13:06

Drejkaa píše:Jak to? A co jsi jim řekl, když jsi neměl kód?


Ja jsem aktivoval take bez potvrzujici sms, ktera mi prisal cca 5h po aktivaci KK odpoledne.
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod fremantle 26. 3. 2014 13:13

Slawall: O tu Mall KK jsem žádal v pátek 14. března odpoledne, pondělí ráno mi pak ale už volal osobní bankéř o rozdělení limitu ze stávající Citi Life a z mediaservisu pak minulou středu...

Pokud tě nekontaktují do nějakých 3 pracovních dnů od podání žádosti, tak ti to nejspíše zamítli, dopis o tom zašlou zpravidla tak do týdne.
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod ruff 26. 3. 2014 13:32

-- 26. 3. 2014 13:32 --

Slawall píše:Aha, takze muzu pocakt na voucher a pak ji prehodit na O2 Citi a muzu cerpat slevu 10% na pausal?


Může se někomu vyplatit O2 karta? Poplatek 50Kč za měsíc veškerou úsporu dost redukuje, nebo je první rok zdarma??
ruff
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Drejkaa 26. 3. 2014 13:35

Je zdarma, ale taky jak u koho, pokud si bude Mallciti převádět na O2 citi tak tam zcela jistě poplatek bude.
Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.
Drejkaa
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fremantle 26. 3. 2014 13:43

O2 Citi prvním rokem zdarma není! Jinak doporučuji prostudovat Program výhod pro Citi KK...

Citi O2 KK se může někomu vyplatit, maximální slevu 30 % (maximálně však 2000 Kč) poskytuje už při obratu 10.000 Kč a platit lze 4 různá čísla (pro zisk maximální slevy by to sice znamenalo u každého mít vyúčtování 1700 Kč, ale někomu při tom obratu udělá lepší službu než zisk u ekvivalentního obratu u např. Citi Life).
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod ruff 26. 3. 2014 13:56

Dle mého se nikomu nemůže vyplatit. Kdo dnes platí za číslo víc než 1000 Kč? To snad dříve, když paušály byly trochu někde jinde. Pokud budu mít na výběr Life x O2, volba je jasná. O2 kartu právě ještě znevýhodní ten poplatek. Chtěl jsem se zeptat, zda jsem nezapomněl na nějakou výhodu O2 karty, že bych třeba převedl nějakou KK právě na tento typ, ale dělat to tedy nebudu.
ruff
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fremantle 26. 3. 2014 14:14

Proč více než 1000 Kč na číslo? Citi Life při obratu 10.000 Kč vydělá 200 Kč, když uvážíme i první rok zdarma, tedy O2 Citi musí ušetřit více než 250 Kč, aby byla výhodnější, při 30 % slevě tedy musí být vyúčtování všech hrazených čísel 250/0.3 = 833 Kč, což už u rodiny, která může mít internet, 2-3 mobily, možná kabelovku nemusí být až takový problém... a pokud dělá na kartách obrat ještě větší než těch 10.000 Kč, tak mít prostě karty dvě (jak O2 Citi, tak i Citi Life). Je ovšem jasné, že to není pro každého.
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod Slawall 26. 3. 2014 14:18

ruff píše:Dle mého se nikomu nemůže vyplatit. Kdo dnes platí za číslo víc než 1000 Kč? To snad dříve, když paušály byly trochu někde jinde. Pokud budu mít na výběr Life x O2, volba je jasná. O2 kartu právě ještě znevýhodní ten poplatek. Chtěl jsem se zeptat, zda jsem nezapomněl na nějakou výhodu O2 karty, že bych třeba převedl nějakou KK právě na tento typ, ale dělat to tedy nebudu.

Jo uz se divam, poplatek tam je...tak tu MK asi kdyztak potom zrusim no. Kazdopadne Citi kartu muzes pridat na vice cisel, takze pak ti to nejakou kacku muze hodit.
Slawall
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod franko_cz 26. 3. 2014 14:52

ruff píše:Dle mého se nikomu nemůže vyplatit. Kdo dnes platí za číslo víc než 1000 Kč?

To se vyplácí určitě spoustě lidem, co mají od O2 balíček - krom mobilu (resp. mobilů v rodině) pevnou, ADSL, IPTV ... takových je.
franko_cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod slavo963 26. 3. 2014 15:11

no nevim, platit firme 02 10 litru za sluzby, to je na palici dotycneho IMHO. Defakto vyhozene penize za nic
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod fremantle 26. 3. 2014 15:24

Ale tu nikdo neříká nic o placení 10 tisíc O2 - v případě, že někdo utratí za měsíc za služby O2 cca. 830 Kč (což v případě nějakého triple play balíku v rodině nemusí být vůbec problém) a zároveň udělá na kreditce obrat 10 tisíc, tak má z vyúčtování lepší slevu, než by získal na Citi Life, nic více ani méně... Já si sice taky nedokážu představit platit takové vyúčtování, ale zas na druhé straně televizi nemám, takže IPTV nevyužiji, možnost ADSL nemám, ale počítám, že u O2 bude dražší než symetrický kabel 10 MBit za 400, který třeba mám (pokud nebude v nějaké akci) - nejlevnější balík dat na mobil s 200 MB FUP u O2 bez jakékoliv slevy stojí 152 Kč (což je sice pořád více po 30 % slevě než u Bonerixu, ale už to není takový rozdíl), tak se to jednoduše naskládá.
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod barnyss 26. 3. 2014 15:41

Už jsem to tady zmiňoval, já si KK O2 CITI ponechávám, protože je to jediná VISA, co mám. Poplatky za kartu (50,-/měs) se mi zaplatí (přeplatí) slevou z vyúčtování O2.
barnyss
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Slawall 26. 3. 2014 15:57

No jo, dyt ja uplne zapomel, ze mam jeste O2 VDSL za 404Kc a a mobilni net za 99Kc...
Slawall
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků