Kreditní karta Citibank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod iguka 5. 11. 2012 20:13

mám SIPO nastavené taky, ale mně se nic zatím nestrhlo.
iguka
Nadšenec

Odeslat příspěvekod iura 5. 11. 2012 20:14

A jaké máš účtovací období?
"vigilantibus iura scripta sunt"
iura
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod iguka 6. 11. 2012 08:25

dnes mám sipo strženo a je tam napsáno SIPO a spojové číslo
iguka
Nadšenec

Odeslat příspěvekod kecinzer 6. 11. 2012 08:29

To je fajn, že jste tady začali řešit SIPO. Při posledním hovoru s CitiPhone mi to nabízeli. Aktuálně ale SIPO vůbec nemám. Mám několik inkas a trvalých plateb, které dávají celkem cca. 16 tisíc. Proto mě to začalo celkem zajímat - ty 2% na tom by mohly být zajímavé.
Myslel jsem, že je SIPO nějak zpoplatněno, ale pak jsem se dočetl, že když si člověk nastaví zasálání výpisů emailem a platbu inkasem, tak je to zdarma.
Mohu se zeptat, jak to tedy je a co musím udělat? Když si to půjdu na poštu zřídit, musím tam uvést nějaké číslo CitiBank, nebo jak to funguje. Jak zařídím aby si to sami strhávali inkasem?
Je mi jasné, že pak budu muset oběhnout všechny instituce kam posílám trvaláky nebo mám povolené inkaso a říct jím, že to budu platit SIPEM?
Jsem v tomhle úplný nováček, omlouvám se za případné zbytečné dotazy.
kecinzer
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod iura 6. 11. 2012 08:45

Dojdeš na poštu, že chceš zřídit na sebe nové SIPO a rozpis (nikoliv výpis) že chceš nechávat zasílat na svoji emailovou adresu. To vše je zdarma. Výpis nechtěj vůbec, je zpoplatněn. Přidělí ti tam desetimístné číslo SIPO, tzv. "spojovací číslo". Pak zavoláš na CitiPhone a řekneš jim, že chceš provádět platbu SIPO ze své kreditní karty a nahlásíš jim tam své číslo SIPO (spojovací číslo) a zvolíš nějaký limit vyšší než je předpokládaná platba, tedy u tebe víc než je těch 16000 Kč. To vše je zdarma. Pak musíš oběhat nebo obtelefonovat své dodavatele energií a jiných služeb, u kterých chceš, aby jsi jim platil přes SIPO a nahlásit jim změnu způsobu platby, nahlásit jim své číslo SIPO (spojovací číslo). To je vše a je to vše zdarma. Žádné inkaso do toho nepleť, SIPO je samo o sobě zvláštní druh inkasa. Ne všichni dodavatelé služeb ale platby přes SIPO přijímají, ti hlavní ale jo.

iguka píše:dnes mám sipo strženo a je tam napsáno SIPO a spojové číslo

Já také, ale se včerejším datem transakce.
iura
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kecinzer 6. 11. 2012 09:05

iura:
Děkuji za vyčerpávající info. To mi stačí. Jen mi nejsou jasné ty rozpisy/výpisy. Jaký je v tom rozdíl. Na webu české pošty je toto:

Zaslání Výpisu plateb SIPO elektronicky na e-mailovou adresu - v ceně služby
Zaslání Rozpisu bezhotovostní platby SIPO elektronicky na e-mailovou adresu - v ceně služby
kecinzer
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod iura 6. 11. 2012 09:08

Rozpisem zasílá pošta to, co máš zaplatit, výpis je až to, co jsi skutečně zaplatil. Defakto nepotřebuješ ani jedno z toho, ale rozpis je zatím emailem zdarma, možná ho časem také zpoplatní. Je to dobré leda pro kontrolu, že budeš vědět, kolik si od tebe která firma bere a za co.
http://finance.idnes.cz/jak-neplatit-za-rozpis-sipo-dp1-/viteze.aspx?c=A120629_111126_viteze_zuk
Rozpis SIPO vypadá nějak takto:
Obrázek
Naposledy upravil iura dne 6. 11. 2012 09:27, celkově upraveno 2
iura
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod myšpulín 6. 11. 2012 09:13

iura píše:.... V kolik hodin přesně to SIPO probíhá? To vždy proběhne už pátý den v měsíci? Nebo to záleží na účtovacím období? Mám účtovací období od třetího dne v měsíci.

CitiAlert přišel včera v 19:02. Bylo to u mne poprvé, takže nevím jestli je to vždy 5.
Účtovací období mám 12.
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod iura 6. 11. 2012 09:22

Hmmm, tak to bude asi pro všechny účtovací období stejné. Citi tedy strhne SIPO ještě dřív než dorazí emailem rozpis SIPO od pošty, protože rozpis mi emailem přišel vždy šestý den v měsíci kolem 14:30 hod.
iura
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod S474N 6. 11. 2012 09:43

Tak se pridavam s informaci, ze SIPO bylo strzeno.

Jinak ja pri zarizovani jsem si dal i ctvrtletni vypis. Je to par korun a jenom pro jistotu. Nicmene posta mi neposlala ani rozpis, ktery ma byt zdarma. Pripadne kdy ma chodit?
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod iura 6. 11. 2012 09:50

Možná sis tam ten rozpis ve smlouvě nezatrhl. Automaticky ho asi neposílaj. Jinak rozpis chodí každý měsíc, pokud platíš SIPO každý měsíc.
iura
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kecinzer 6. 11. 2012 10:08

Ok, díky moc za info, hned vím co zaškrtnout.
Ještě bych měl dotaz ohledně placení. Když si tedy nastavím SIPO od prosince, během kterého si budou ústavy strhávat ze SIPO peníze (elektrika, plyn, kabelovka atd.), tak kdy si pošta strhne peníze za tyto poplatky až na konci prosince? Jde mi o to, z čeho vezme peníze na to zaplacení, když si to strhne až později.
Opravdu to je celé zdarma? Co z toho ta pošta má?
kecinzer
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod S474N 6. 11. 2012 10:14

iura: ale zatrhl a dokonce uz jednou i na poste reklamoval, protoze mezitim dosel jeden rozpis postou. V systemu to maji nastaveno, mam to nastaveno i na tom papiru pri zrizovani sluzby.

kecinzer: posta z toho ma penize od tech poskytovatelu sluzeb. Oni zas maji "vetsi jistotu", ze ta platba probehne - protoze spousta lidi neni inteligencne tak na vysi, ze by si dovedli sami provest prikaz nebo nastavit klasicke inkaso.
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod kecinzer 6. 11. 2012 10:20

Tak ještě jestli mi ČMSS povolí na úvěr místo inkasa SIPO a půjdu si ho zařídit.
kecinzer
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 6. 11. 2012 10:38

Marně hledám jediný důvod, proč by to ČMSS dělala...
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka