Kreditní karta Citibank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 7. 11. 2012 07:21

Úložka nebo splátka, hodinky nebo holinky, některým lidem je vsjo ravno ;-).
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář

Odeslat příspěvekod kecinzer 7. 11. 2012 08:10

Tak to mě mrzí, že se tu rozpoutala taková hádka kvůli mně.
Psal jsem dotaz na inkaso@cmss.cz, ale zatím mi odpoveď nepřišla.
kecinzer
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod S474N 7. 11. 2012 08:20

Havers: vsak jsem nikde nepsal, ze je to tento formular, vsimni si, co jsem odpovidal. Ten formular jsem dal jenom proto, ze na nem je take jasne patrno, ze SIPO podporuji. V kazdem pripade staci napsat na CMSS email nebo se zastavit na pobocce.

Tomáš Marný: dovedes se nekdy alespon pokusit pochopit jineho? Zajimave, ze me bylo naprosto presne jasne, co dotycny chce.

kecinzer: nemusis psat dotaz,rovnou napis pozadavek emailem, ze to chces zavest na to a to SIPO cislo.
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod ČMSS 7. 11. 2012 17:11

kecinzer píše:Tak to mě mrzí, že se tu rozpoutala taková hádka kvůli mně.
Psal jsem dotaz na inkaso@cmss.cz, ale zatím mi odpoveď nepřišla.

Platby řádného úvěru je u ČMSS možné hradit prostřednictvím SIPO. Pokud se ale jedná o překlenovací úvěr, je zpravidla nutné zavedení Inkasa. V případě že v úvěrové smlouvě nebude toto uvedeno jako jedna z podmínek pro čerpání, může si klient SIPO zřídit.
Pro více informací se můžete obrátit telefonicky (225 225 225) nebo na Centrum klientské péče ČMSS.
ČMSS
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod S474N 7. 11. 2012 17:46

Teeeda, jak se ty firmy zacinaji snazit, co? :mrgreen:

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod vpe 7. 11. 2012 17:54

xls píše:Ona se vůbec Citi snaží vnutit věci, které by člověk třeba vůbec nechtěl, za poslední dobu namátkou zvednutí limitu karty o 50 %, nebo zvednutí limitu pro hotovostní transakce z 50 na 100 % limitu karty.
Chápu, že nic netrvá věčně a nějaké způsoby (např. koupení a vracení zboží s vrácením na jinou kreditku) nebo třeba ty EUR někomu občas párkrát vyjdou. Většinou jsou tam 2 problémy: relativně malá částka a z ní ještě relativně malý užitek. Ale uvidíme, jak dlouho zafunguje něco propracovanějšího.

Melo by stacit si zakazat prijem marketingovych informaci a limit ti navysovat automaticky nebudou, ale to jiste vis :-D

S vracenim - no mnohdy ti to vrati i na ucet a ne na kreditku, kdyz je pozadas az po urcite dobe (14 dnech) navic na to doplati obchodnik a ne banka.
vpe
Inventář

Odeslat příspěvekod xls 7. 11. 2012 19:06

O možnosti zakázat ty marketingové informace vím. Kvůli "rozštěpení" limitu na 2 KK jsem ho tentokrát potřeboval zvýšit, tak jsem si to na pár měsíců povolil. To nicméně nic nemění na tom, že slušná firma by se nejdřív slušně zeptala a necpala by to natvrdo s tím, že je možné to dost složitě odmítnout. S tím souvisí i další "user friendly" vlastnost Citiny, že když člověk potřebuje ten limit sám navýšit, tak to ani za boha.
No nic, Citi je opravdu banka, o kterou bych si dobrovolně neopřel ani kolo, ale ještě to chvíli vydržím.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod kecinzer 7. 11. 2012 19:26

ČMSS:
Děkuji za odpověď.

Tak bohužel v podmínkách ve smlouvě:
Podmínky pro čerpání:
- oznámení o povolení inkasa pro splácení úroků z meziúvěru dle čl. II Smlouvy
kecinzer
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod saabik 7. 11. 2012 19:59

xls píše:O možnosti zakázat ty marketingové informace vím. Kvůli "rozštěpení" limitu na 2 KK jsem ho tentokrát potřeboval zvýšit, tak jsem si to na pár měsíců povolil. To nicméně nic nemění na tom, že slušná firma by se nejdřív slušně zeptala a necpala by to natvrdo s tím, že je možné to dost složitě odmítnout. S tím souvisí i další "user friendly" vlastnost Citiny, že když člověk potřebuje ten limit sám navýšit, tak to ani za boha.
No nic, Citi je opravdu banka, o kterou bych si dobrovolně neopřel ani kolo, ale ještě to chvíli vydržím.

mne prijde celkem v poradku, ze pokud chci zvysit uverovej ramec na kreditce (jinymi slovy navysit bezhotovostni pujcku) musi mi to schvalit banka. kdybys pracoval jako riskar v bance, tyhle veci ti prijdou naprosto normalni ;-)
saabik
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 7. 11. 2012 21:40

Ty u nich nepracujes, protoze jsi nepochopil, obtezuji s navysovanim, ty ho nechces a pak kdyz chces za 2 mesice, tak nechteji oni, zrejme americka politika nasirani svepravnych
vpe
Inventář

Odeslat příspěvekod S474N 7. 11. 2012 22:02

kecinzer: a co kdybys napsal emailem pozadavek na zavedeni na SIPO a az potom to pripadne resil? Stahujes kalhoty a brod je hodne daleko.

S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 7. 11. 2012 22:05

Asi tak... Bez prokázání příjmu mně dali kreditku na 100 klacků. Kvůli tomu, že jsem chtěl refinancovat meziúvěr od Lišky vychcané hypotékou, jsem si ho nechal snížit na 50. Refinanc se nekonal, protože Liška vychcaná předčasné splacení meziúvěru znemožnila.

Požádal jsem o zvýšení limitu na kreditce na 75 a ejhle, ono to nejde, musím podat poníženou supliku a doložit příjem... Poslal jsem je do zadní části těla a ejhle, již po 6 měsících mně sami zvýšili limit na 60 bez dokládání čehokoli...
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář

Odeslat příspěvekod marvy 7. 11. 2012 23:44

Tomáš Marný píše:Asi tak... Bez prokázání příjmu mně dali kreditku na 100 klacků. Kvůli tomu, že jsem chtěl refinancovat meziúvěr od Lišky vychcané hypotékou, jsem si ho nechal snížit na 50. Refinanc se nekonal, protože Liška vychcaná předčasné splacení meziúvěru znemožnila.

Požádal jsem o zvýšení limitu na kreditce na 75 a ejhle, ono to nejde, musím podat poníženou supliku a doložit příjem... Poslal jsem je do zadní části těla a ejhle, již po 6 měsících mně sami zvýšili limit na 60 bez dokládání čehokoli...

Bez dokazování příjmů?..jak si to dokázal?.potřebuju KK Citi Life ,stačil by mě limit 60 000 kč. :D
Kod na založení Twista s bonusem 300Kč pro oba je k dispozici u mne v profilu.
marvy
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 8. 11. 2012 04:19

vpe píše:Ty u nich nepracujes, protoze jsi nepochopil, obtezuji s navysovanim, ty ho nechces a pak kdyz chces za 2 mesice, tak nechteji oni, zrejme americka politika nasirani svepravnych

Naprosto přesně, s risk managementem to nemá nic společnýho. Prostě jen zákazníkovi dají sežrat, že tady se hraje podle jejich not. Kdyby nebyli svi*ě, tak nabíšou do IB nebo do výpisu něco ve smyslu "Nabízíme vám zvýšení limitu o x desítek tisíc. Pokud o to máte zájem, tak volejte ...".

S tím souvisí i mimořádná nevstřícnost Citi v oblasti bezpečnosti. Člověk třeba chce jet do nějaký díry a nechce mít v kapse KK s limitem 150 koliků bez jakékoli ochrany. Kdyby si ho ale snížil, tak ho pak zase nikdy bez dokládání nezvýší ani na původní úroveň. No prostě jejich přístup k zákazníkům je i na českém trhu uníkátní, o čemž svědčí pozice Citi v různých výzkumech.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod iura 8. 11. 2012 05:34

Tyhle "nebezpečné" kreditky jsou v americe standardem, Citi sem jen přenesla americký standard, tam žádné transakční limity neznají a i kreditní limit se dá překročit. Já jsem si třeba nechal z bezpečnostních důvodů na kreditce Citi Life limit pro výběr hotovosti snížit na nulu, protože hotovost stejně vybírat kreditkou nebudu a kdyby mi kreditku někdo odcizil a znal PIN, tak půjde hlavně po hotovosti, ale stejně si myslím, že jsem udělal blbost, z bankomatu pravděpodobně přesto půjde vybrat hotovost, protože i ten hotovostní limit se dá překročit. Bohužel v Citi Bank vůbec neznají pojem "transakční limit".
:hm

Viz čl. 4.5 Produktových podmínek pro kreditní karty
Banka může provést Kartovou transakci, která povede k tomu, že Aktuální zůstatek nebo zůstatek
Účtu splátek překročí Limit. O této skutečnosti není Banka povinna Klienta předem informovat.

čl. 11 Produktových podmínek pro kreditní karty
• Limit znamená Kreditní limit, Zvláštní limit nebo Hotovostní limit.

http://www.citibank.cz/czech/gcb/personal_banking/czech/static/pdf/obpcitibank.pdf
"vigilantibus iura scripta sunt"
iura
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka