Kreditní karta Citibank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod kecinzer 9. 11. 2012 07:58

Tak SIPO u Citi úspěšně nastaveno.
Akorát jsem teď trochu zmaten z O2. Volal jsem tam, abych si nastavil platby pevného internetu přes SIPO. Potom co jsem slečně nadiktoval spojovací číslo, mi ona nadiktovala jejich číslo účtu s tím, že si musím dojít na poštu a dát k tomuto účtu svolení. Přijde mi to trochu zvláštní, protože to po mně nikdo jiný nechtěl.
kecinzer
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Thom 9. 11. 2012 09:27

Neřeš. Mně taky. Na nic jsem ho nepotřeboval a platba O2 proběhla. Nevědí, která bije.
Thom
Diskutér

Odeslat příspěvekod marvy 9. 11. 2012 14:28

Ahoj,

jde získat prosím CITI Life bez dokazování příjmů.? :oops: 8-) :hm byl bych vám vděčnej , kdyby to někdo uměl a poradil. ;-) Děkuju.
Kod na založení Twista s bonusem 300Kč pro oba je k dispozici u mne v profilu.
marvy
Diskutér

Odeslat příspěvekod zbijeczka 9. 11. 2012 14:32

Já mám od CITI dvě kreditky, ČSA a Life, a ani u jedné nechtěli prokázat příjmy. Vždy se jen spolehli na informace, které jsem vyplnil do žádosti.
zbijeczka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 9. 11. 2012 14:49

Ja mam jen jednu a probehlo to stejne. Stacily jim jen udaje uvedene v zadosti, nijak si je neovrovali. Pokud tedy mas plus minus prumerny plat, neni co resit.
Pokud mas ale prijmy nizke, nebo zadne, rozhodne nedoporucuji uvadet nepravdive udaje - nejspis to projde, ale staci nejaky zadrhel (treba zpozdeni pri splaceni) a hned mas "na krku" uverovy podvod - psal jsem o tom i zde:
www.mesec.cz/clanky/kontokorent-hra-s-ohnem-srovnani/
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod radecekh 9. 11. 2012 21:14

Po mně také Citi nechtěla potvrzení příjmů. Podle mě daleko větší roli hrají jiné věci, než příjem. Podívají se do registru na úvěrovou historii, podívají se do katastru, jestli na nemovitosti, kterou jsem uvedl jako vlastní, není nějaké zástavní právo, podívají se na vzdělání, na věk, na rodinný stav a počet dětí a vyjde jim, že (v době kdy jsem žádal) 38 letý ženatý pán s 2 dětmi, s vlastním barákem, vysokoškolským vzděláním, zaměstnáním učitel, žádným škraloupem v registru, s jediným "úvěrem", což byl 100 tisícový kontokorent u ČS (nečerpaný), je to dostatečné k tomu, aby mu dali 60 tisícový limit, který po roce zvýšili na 72.
A když už sem píšu, tak se pochlubím, že za první rok jsem Citi podojil o 6,5 tisíce.
radecekh
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 9. 11. 2012 21:46

Opravdu ses presvedcen, ze tam takto nekoho lustruji? :mrgreen:
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod marvy 9. 11. 2012 21:49

:shock: :shock: tak to abych se bál, že mi za chvilku řeknou i číslo mejch bot., ou :oops:
Kod na založení Twista s bonusem 300Kč pro oba je k dispozici u mne v profilu.
marvy
Diskutér

Odeslat příspěvekod radecekh 9. 11. 2012 21:58

S474N píše:Opravdu ses presvedcen, ze tam takto nekoho lustruji? :mrgreen:

Vyplňovali jsme stejnou žádost? Už při vyplňování mi to o mně nabízelo věci, že jsem čučel. Hlavně mě právě zaujalo to, jak online vytáhli záznam z katastru, jak k jménu zaměstnavatele sami dohledali adresu včetně oboru "podnikání" atp. Ani bych se nedivil, kdyby byli provázáni třeba se zdravotní pojišťovnou a podle výše pojistného zjistili skutečné příjmy.
radecekh
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 9. 11. 2012 22:15

radecekh: a ty si jako myslis, ze zdravotni pojistna tyhle udaje muze sdilet se soukromym subjektem?

Jinak dohledani zamestnavatele, respektive adresy a ICO je to nejmensi.
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod radecekh 9. 11. 2012 22:28

Nemyslím si, že je sdílet může, ale jak píšu, ani bych se nedivil.
radecekh
Diskutér

Odeslat příspěvekod iura 10. 11. 2012 07:17

radecekh píše:
S474N píše:Opravdu ses presvedcen, ze tam takto nekoho lustruji? :mrgreen:

Vyplňovali jsme stejnou žádost? Už při vyplňování mi to o mně nabízelo věci, že jsem čučel. Hlavně mě právě zaujalo to, jak online vytáhli záznam z katastru, jak k jménu zaměstnavatele sami dohledali adresu včetně oboru "podnikání" atp. Ani bych se nedivil, kdyby byli provázáni třeba se zdravotní pojišťovnou a podle výše pojistného zjistili skutečné příjmy.

Tak takovou žádost jsem teda nevyplňoval, mě to takové info nenabízelo.
"vigilantibus iura scripta sunt"
iura
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod saabik 10. 11. 2012 10:04

radecekh píše:Po mně také Citi nechtěla potvrzení příjmů. Podle mě daleko větší roli hrají jiné věci, než příjem. Podívají se do registru na úvěrovou historii, podívají se do katastru, jestli na nemovitosti, kterou jsem uvedl jako vlastní, není nějaké zástavní právo, podívají se na vzdělání, na věk, na rodinný stav a počet dětí a vyjde jim, že (v době kdy jsem žádal) 38 letý ženatý pán s 2 dětmi, s vlastním barákem, vysokoškolským vzděláním, zaměstnáním učitel, žádným škraloupem v registru, s jediným "úvěrem", což byl 100 tisícový kontokorent u ČS (nečerpaný), je to dostatečné k tomu, aby mu dali 60 tisícový limit, který po roce zvýšili na 72.
A když už sem píšu, tak se pochlubím, že za první rok jsem Citi podojil o 6,5 tisíce.

no to tezko. ty jsi mozna podojil citi, ale ona podojila obchodniky. takze jedinej kdo trpi, by mel byt obchodnik. nicmene ten uz to podojeni zapocital do ceny, za kterou jsi nakoupil. vysledek? byl jsi podojen bankou :mrgreen:
saabik
Diskutér

Odeslat příspěvekod iura 10. 11. 2012 10:14

Podojeni byli spíše ti ostatní kupující, kteří platí hotově.
"vigilantibus iura scripta sunt"
iura
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod radecekh 10. 11. 2012 11:02

saabik píše:no to tezko. ty jsi mozna podojil citi, ale ona podojila obchodniky. takze jedinej kdo trpi, by mel byt obchodnik. nicmene ten uz to podojeni zapocital do ceny, za kterou jsi nakoupil. vysledek? byl jsi podojen bankou :mrgreen:

Obchodníci, alespoň velcí, zcela prokazatelně odvádí za platbu výrazně méně než 2 %. Třeba takový alfacomp, u kterého odhaduji platby kartou maximálně v řádu stamilionů ročně (ale spíše to bude o řád nižší), si za platbu kartou přiráží 1,2%, což jsou přesně transakční náklady, které mu banka účtuje. Kolik pak asi platí řetězce Kaufland, Tesco či Tank ONO, které mají obrat plateb kartou v miliardách?
A jestli obchodník cenu placení započítá do ceny neřeším. Buď se mi u něho vyplatí koupit kartou, nebo u jiného koupím v hotovosti, podle toho, co je pro mě levnější.
radecekh
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka