Kreditní karta Citibank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod S474N 10. 11. 2012 11:40

iura: spise ti, kteri plati klasicokou kartou, ktera nevraci penize.
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod dr._lukas 12. 11. 2012 14:00

Provedl jsem nějaké transakce kartou, ale nechci, aby mě částka dělala bordel na běžném účtu..lze zaslat tyto peníze na karetní účet zpět do citibank, i když ještě nebylo vyúčtování? Předpokládám, že pokud ano, tak se zadávají stejné údaje, tzn. č.ú. i v.s. symbol stejný, jako u splátky KK
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod radecekh 12. 11. 2012 16:50

Ano, můžete si na účet posílat co chcete a kolik chcete, podle infolinky dokonce více, než je aktuální dluh. Ptal jsem se jich, jestli mohu poslat částku zaokrouhlenou nahoru na celé stovky či tisíce a bylo mi odpovězeno, že ano, a že mohu poslat i hodně peněz navíc a tím si zvýšit disponibilní limit na kartě. Tedy, když mám třeba 60 tisíc a pošlu tam 40 navíc, mohu ten měsíc utratit 100 tisíc.
radecekh
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 12. 11. 2012 18:11

Jo, "přebít" do plusu jde karta bez problémů, dostat ty peníze ale zpět jinak, než utrácením je složitější - přes infolinku a za poplatek
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod radecekh 12. 11. 2012 18:39

Za poplatek je stačí vybrat z bankomatu, ne? :-)
Jinak těžko někdo bude přebíjet kartu s tím, že to nebude chtít utratit. To leda, že bych se při měsíčním splácení spletl o desetinnou čárku a místo 40 tisíc tam poslal 400 tisíc. A to by se mi stát nemohlo, protože tolik peněz na běžném účtě nemám.
radecekh
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 12. 11. 2012 18:55

No, ten poplatek za výběr z bankomatu je taky dost mastnej. Jen jsem na to chtěl upozornit - napadlo mě např. že někdo "přebije" kartu a pak si nákup rozmyslí.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Franklin 12. 11. 2012 19:01

A pak se seznámí s někým, kdo organizuje protáčení peněz přes SIPO u Citibank. :mrgreen:
Franklin
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 12. 11. 2012 19:34

radecekh píše:Ano, můžete si na účet posílat co chcete a kolik chcete, podle infolinky dokonce více, než je aktuální dluh. Ptal jsem se jich, jestli mohu poslat částku zaokrouhlenou nahoru na celé stovky či tisíce a bylo mi odpovězeno, že ano, a že mohu poslat i hodně peněz navíc a tím si zvýšit disponibilní limit na kartě. Tedy, když mám třeba 60 tisíc a pošlu tam 40 navíc, mohu ten měsíc utratit 100 tisíc.

coz plati u teto banky (i kdyz limit take nastaven je, tusim 640KKc) ale u jine banky, treba GE tohle pravidlo neplati

z bankomatu ti navic plati hotéovostni limit a maloktery bankomat da vysokou sumu, viz limit bankovek na podavaci... Myslim ale ze vratit preplatek na kartu na slusnou zadost slusna banka zkratka vrati bez poplatku... Nevim, jak Citi :-D Zkus to a uvidis.

ps: splacet kreditku pred terminem a z ucelu jineho, nez prednabit na vetsi rano, je pouze nepochopeni principu teto karty, stejne tak zaokrouhlovat nahoru, to snad dojde kazdemu s IQ >100 po prvnich 2-3 mesicich pouzivani ...
vpe
Inventář

Odeslat příspěvekod radecekh 12. 11. 2012 19:59

To vpe: IQ větší než 100 mám a stejně splácím kreditku před termínem a zaokrouhleně nahoru. Tratím na tom v průměru úrok za 20 dní z částky 25 tisíc. Jelikož ty peníze mám na běžném účtu ve Fio, tak moje ztráta je asi 1 koruna a 40 haléřů měsíčně. Za to získávám čas na kontrolu. Prostě zaplatím částku dluhu a do konce jeho splatnosti se ještě podívám, jestli tam přišla.
Pokud moje kontrola odhalí chybu alespoň jednou za 40 let, tak se mi tato "investice" vyplatí. :-)
radecekh
Diskutér

Odeslat příspěvekod iura 12. 11. 2012 21:12

radecekh píše:Ano, můžete si na účet posílat co chcete a kolik chcete, podle infolinky dokonce více, než je aktuální dluh. Ptal jsem se jich, jestli mohu poslat částku zaokrouhlenou nahoru na celé stovky či tisíce a bylo mi odpovězeno, že ano, a že mohu poslat i hodně peněz navíc a tím si zvýšit disponibilní limit na kartě. Tedy, když mám třeba 60 tisíc a pošlu tam 40 navíc, mohu ten měsíc utratit 100 tisíc.

No a jde pak provést i jedna platba ve výši 100 000 Kč?
"vigilantibus iura scripta sunt"
iura
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod saabik 12. 11. 2012 23:27

jde, bez problemu. spousta lidi to takhle dela
saabik
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 13. 11. 2012 00:37

Radecek: msis mit uzasnou kontrolu, platit jine, nez vyuctovane sumy je pro tebe urcite velice prehledne... Smysl tohoto pocinani? Jedine pokud nevis jak to funguje, tak chces mit jistotu.

To co konas je asi jako kdyz na pocitadle kontrolujes kalkulacku, kterou kontrolujes pocitac. Radsi si kontroluj, zda ti banka neuctuje cos nenakoupil nez "jestli platba prisla vcas".
vpe
Inventář

Odeslat příspěvekod radecekh 13. 11. 2012 05:55

To vpe: Chápu, že pro tebe je přehlednější mít v elektronickém bankovnictví na výpise položku -23405,53. Pro mě je zase přehlednější tam mít -23500. Stejně to nejde použít do statistiky, protože skutečně utracená částka za říjen byla o 3500 vyšší (pokryté z čerpaných prémií).

Co se týče kontroly, tak samozřejmě dělám oboje, kontroluju zaplacené položky (zběžně, jestli tam není nějaká divná platba, pokud by zaplatil někdo svačinu v Tesku, kam jezdím párkrát do měsíce, tak bych si toho asi nevšiml) a kontroluju i sebe, jestli jsem tu splátku třeba neposlal omylem někam jinam. A kupodivu mi takováto kontrola nepřijde vůbec divná.
radecekh
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 13. 11. 2012 13:33

Byrokrate :-D
vpe
Inventář

Odeslat příspěvekod Gandalf007 13. 11. 2012 14:26

Tak co jsem potom já? :-)
Každý měsíc si po obdržení výpisu vezmu z přihrádky štos odkládaných účtů a jeden po druhém porovnám s výpisem... ale je pravda, že mám nastavené automatické 100% inkaso z mKonta, kam peníze převedu 2-3 dny před očekávaným inkasem ;-)
Gandalf007
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka