Kreditní karta Citibank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod scripta 24. 12. 2012 15:33

Nazval bych to "Zážitky jednoho paranoika při strachu z bezkontaktních plateb". :D
scripta
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Zdibrid 24. 12. 2012 16:02

Tak mě napadá - jestli je ten bezkontaktní obvod na jiném místě než klasický čip - nebylo by značně jednodušší použít kružítko s ostrým hrotem? ;-)
Zdibrid
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xls 24. 12. 2012 16:03

Konkrétně ty bezdotykové platby považuju za několik posledních let na nejlepší vychytávku, ale jinak uznávám, že přístup Citi je k nastavování a vůbec klientům odstrašující.

Jak to tak vypadá, tak taky budu mít s nima brzo jednu záležitost na reklamaci, která musí být jasná každýmu s IQ nad 60, ale u nich jsem na takovýho nenarazil.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod MirdaM 24. 12. 2012 22:26

PatrikChrz píše:Člověče, tak si říkám, že kdybys tu svojí anabázi sepsal, mohl by z toho být zajímavý článek a možná by se tím zaplatily aspoň ty náklady za telefon :). Nechceš to nějak sesumírovat? Určitě by to někdo rád zveřejnil - Měšec, Bankovnipoplatky.com, Finexpert

Pokud se Citi "akce" výhledově nepovede, anabázi sepíšu. Naštěstí jsem ještě nic neplatil, nejprve na anabázi praskly volné minuty na dvou Odepiších a ke konci, jak jsem již psal, volal na aktivační zelenou linku a z té mě přepojili na zákaznickou a nakonec na servisní linku.

-- 24. 12. 2012 22:33 --

scripta píše:Nazval bych to "Zážitky jednoho paranoika při strachu z bezkontaktních plateb". :D

osobne, jen nechci nosit s sebou kufr s pětistovkami, z kterého je možné sice vytáhnou pouze jednu, ale po její vytažení se objeví další připravená k opětovnému vytažení z kufru, dokud nějaká v kufru ještě je. :(

-- 24. 12. 2012 22:36 --

xls píše:Konkrétně ty bezdotykové platby považuju za několik posledních let na nejlepší vychytávku, ale jinak uznávám, že přístup Citi je k nastavování a vůbec klientům odstrašující.

Jako informatik jsem nadšený pro nové informační technologie, musí být ale dostatečně zabezpečeny. Na toto téma jsem se rozepsal před nějakým týdnem na mFóru a nechci se zde opakovat.
MirdaM

Odeslat příspěvekod S474N 25. 12. 2012 08:13

Proc kruzitko? Staci to RFID natvrdo fyzicky odpalit - STFG "RFID killer".

A k tomu kufru, ze ktereho tahas nekonecne mnozstvi petistovek - dostuduj si zakon o platebnim styku. I ten kufr ma sve limity v pripade neautorizovanych transakci.
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod MirdaM 25. 12. 2012 08:53

O jakých neautorizovaných transakcích u bezkontaktních plateb bez PINu do 500 Kč mluvíš?

V případě ztráty nebo krádeže karty, jakým způsobem budu dokazovat do zákazu karty, že operace do 500 Kč bez PINu nejsou mé?
MirdaM

Odeslat příspěvekod Ladislav_2 25. 12. 2012 13:01

K te deaktivaci bezkontaktnich plateb:
Podle me, at se bude banker snazit sebevic, tak budou fungovat offline bezkontaktni platby dokud se karte nepodari kontaktne+online spojit s bankou. Teprve tehdy si karta muze stahnout aktualizacni skript.

Ani v pripade online+bezkontaktni karty nedojde k aktualizaci karty - pocita se s tim, ze po autorizaci platby muze byt karta v kapse a ne u terminalu, tak se zadne aktualizacni skripty u bezkontaktnich plateb nepouzivaji.

Mechanickou "deaktivaci" moc nedoporucuju, kontaktni i bezkontaktni funkci obsluhuje u techto karet jeden cip, takze jeho uspesne poskozeni znamena, ze prestanou fungovat i kontaktni platby :-)
Ladislav_2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 25. 12. 2012 13:19

tak nejspíše by stačilo poškození antény, ne? Jen vědět, kde se přesně nachází :)
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod jandaxx 25. 12. 2012 17:23

Při pohledu proti sluníčku, nebo ještě lépe silné lampě, bývá anténa vidět. Alespoň u klasických ID karet.
jandaxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MirdaM 25. 12. 2012 18:55

Ladislav_2 píše:K te deaktivaci bezkontaktnich plateb:
Podle me, at se bude banker snazit sebevic, tak budou fungovat offline bezkontaktni platby dokud se karte nepodari kontaktne+online spojit s bankou. Teprve tehdy si karta muze stahnout aktualizacni skript.

Ani v pripade online+bezkontaktni karty nedojde k aktualizaci karty - pocita se s tim, ze po autorizaci platby muze byt karta v kapse a ne u terminalu, tak se zadne aktualizacni skripty u bezkontaktnich plateb nepouzivaji.

Má hlavní karta: po deaktivaci BP, vůbec první platba na kartě bezkontaktní do 500 Kč bez PINu v Alberu - zamítnuta, bezprostředně jsem kartou zaplatil přes čip a PIN. Druhý den ověřovací bezkontaktní platba v Lidlu do 500 Kč - zamítnuta.

Manželčina dodatková karta: po deaktivaci BP, taktéž vůbec první platba kartou v Lidlu přes čip a PIN OK, bezprostředně bezkontaktní platba do 500 Kč (druhá část nákupu) prošla. Druhá deaktivace, bezkontaktní platba do 500 Kč v Albertu prošla, po třetí deaktivaci BP bezkontaktní platba do 500 Kč v Lídlu prošla.

Tedy právě u manželčiny karty měl systém možnost u první kontaktní platby něco na kartě změnit na rozdíl od mé.

Netuším, jestli bezkontaktní funkci zakáže nějaký 1 bit na čipu změněný při on-line platbě přes čip nebo spíše vynucení všech plateb on-line a ověření povolení bezkontaktní funkce v autorizačním centru u každé bezkontaktní platby. Tuto informaci nám asi žádný kartař neposkytne, dalo by se z ní vylučovací metodou některé varianty problému vyloučit.

-- 25. 12. 2012 19:28 --

jandaxx píše:Při pohledu proti sluníčku, nebo ještě lépe silné lampě, bývá anténa vidět. Alespoň u klasických ID karet.

Dívajíce se na Citi life vidím čtyři části závitů anténní cívky na druhým čtyřčíslím i bez prosvícení (s prosvícením ještě lépe) a na druhé straně karty je pěkně i bez prosvícení vidět připojení anténní cívky na měděné pásky vycházející z čipu. Nechci řešit problém svépomocí nelegálně HW, ale legálně SW přes banku.
MirdaM

Odeslat příspěvekod dr._lukas 25. 12. 2012 20:19

S474N píše:dr._lukas: zalozky? Uz to nehul prosimte.

tak jistě jsem myslel záložny..každý to pochopil, jen onanista Fio banky ne :-D
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod MirdaM 25. 12. 2012 21:02

Ladislav_2 píše:K te deaktivaci bezkontaktnich plateb:

Zní to logicky a věrohodně (pracovník kolem karet?), na 100% mně to ale nesedí s těmi našimi kartami. Na druhou stranu musím říci, že také nevím, jestli Citi life karta vyžaduje před první bezkontaktní platbou platbu kontaktní (zamítnutí mé první BP), tak jak jsem na to narazil u bezkontaktní karty GEMB. Také nevím, jestli kontaktní platby na kartách v Lídlu a Albertu proběhly on-line.

Když si vybavuji můj hovor s operátorkou, která zvládla zakázat bezkontaktní platby na mé hlavní kartě napoprvé, pamětiv nutnosti použít tehdy on-line POS nebo výběr z bankomatu na nahraní PINu na karty mBank, ptal jsem se jí, jestli bude změna platit ihned a nebo budu muset někde provést on-line operaci přes čip. Bylo mně řečeno, že změna je platná ihned a další operátoři se o nutnosti provést on-line platbu přes čip nezmiňovali. :-S
MirdaM

Odeslat příspěvekod Ladislav_2 26. 12. 2012 10:17

Obecně banka BP může zablokovat buď v autorizačním centru (uplatní se jen u online plateb), nebo nastavením na kartě. V autorizačním centru se to projeví hned, na kartu se to musí nahrát skriptem kontaktně (jestli ty skripty citi vůbec používá).

Deaktivace BP pouze v autorizačním centru banky je krátká na offline BP.

Ještě pozor na to, že ty kontaktní platby v supermarketu taky mohou být offline. Ono se to těžko rozpozná.

Takže na závěr, nevím, co poradit :-) Jestli to ta paní nastavila v systému stejně, možná se jedna karta už dostala do stavu, že si řekne vždu o online autorizaci, zatímco ta druhá jede offline, ale to spekuluju.

Jinak pracuju pro firmu co tyhle čipy vyrábí, ale mám blíž k SIM kartám, než k bankovním kartám.
Ladislav_2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod scripta 30. 12. 2012 09:14

Když mám na Citi kreditce logo paypass, tak to mám také automaticky povolené ty bezkontaktní platby? Nemusím nic nikde aktivovat?
scripta
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 30. 12. 2012 09:36

Přesně tak. Naopak je problém je zakázat, jak již někteří zde uvedli :)
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Předchozí stránkaDalší stránka