Kreditní karta Citibank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod scripta 30. 12. 2012 10:36

To je problém paranoiků a ne můj. :D Jsem ani 3 měsíce nevěděl, že tam tu funkci mám a to už jsem stačil tu kartu zapomenout na pokladně v Albertu a zjistil jsem to až po pár dnech. Naštěstí mi ji zaměstnanci Albertu v pořádku vrátili. 8-) Tohle se stát nějakému paranoikovi, tak ho skolí infarkt. :-P
scripta
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 30. 12. 2012 11:52

Já kdysi zapomněl kartu v tzv. samoobslužné zóně (něco jako bankomat, jen místo vydávání prachů tam šly zadávat příkazy - bylo to ještě v Živnobance). Přišel jsem na to až druhý den - karta byla k vyzvednutí na pobočce. Tehdy ještě ne moc poučen jsem jí dál používal až do konce platnosti (neměla žádnou možnost zablokování internetových plateb ! ). Dneska bych si to už nedovolil.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod S474N 30. 12. 2012 11:58

PatrikChrz: a stalo se neco? Nestalo. Ja to rikam porad, ze nejhorsi smrt je z vydeseni.
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod scripta 30. 12. 2012 12:18

Já ji také budu používat dál a nic blokovat nebudu. Nesmíte kolem sebe vidět jen zločince, většina lidí jsou poctivci.
scripta
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod LGA 30. 12. 2012 12:25

Ladislav_2 píše:Obecně banka BP může zablokovat buď v autorizačním centru (uplatní se jen u online plateb), nebo nastavením na kartě. V autorizačním centru se to projeví hned, na kartu se to musí nahrát skriptem kontaktně (jestli ty skripty citi vůbec používá).

Deaktivace BP pouze v autorizačním centru banky je krátká na offline BP.

Ještě pozor na to, že ty kontaktní platby v supermarketu taky mohou být offline. Ono se to těžko rozpozná.

...

To se mě teď dvakrát stalo u karty konkurence (KK mBank) při nákupu v Kauflandu a Tescu. Přitom platby v jiných obchodech ve stejný den, byly online.

Bezkontaktní karta se mně líbí za podmínky mnohem menšího limitu - do 100 Kč.
LGA
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MirdaM 30. 12. 2012 17:32

Anabáze úspěšně skončila, obě karty mají vratně zablokované bezkontaktní platby.

Jen jednoznačně nevím, jestli blokace BP proběhla na základě platby snad on-line na klasickém terminálu v Kauflandu 26.12. přehráním skriptu jak psal Ladislav_2, neboť 27.12. kolem poledne v Bille v Praze na Hl.n. již bezkontaktně nefungovala nebo na základě přestavení na vynucování on-line plateb - 26.12. jsme posílal mailem do Citi dotaz kartařům, jestli jsou obě karty na on-line platby stejně nastavené, 27.12. ráno došlo potvrzení o přečtení, ale odpověď doposud žádná.

Typl bych to spíše na první variantu, protože i při dnešních pokusech o bezkontaktní platby dodatkovou kartou, bezkontaktní terminály v Lídlu a Albertu téměř okamžitě po přiložení dvakrát píply a napsaly hlášku typu "nelze platit bezkontaktně, použijte čip nebo pásek". Poté manželka zaplatila přes čip, aniž by bylo na kase nutné platbu kartou znovu zadávat.

Z této kauzy vyplývá, že je možné SW bezkontaktní funkci vratně zakázat, jen se musí bance chtít tuto činnost provozovat (Citi po této stránce velká pochvala).

Nejsem proti BP, provozuji je na debetce GEMB, kde ale v rámci karty mám zdarma pojištění na zneužití BP do výše 2500 Kč. Při současném nezabezpečení BP nemám odvahu je provozovat na KK. V případě zlepšení zabezpečení BP je pak odblokuji i na KK.

-- 30. 12. 2012 17:53 --

Banky (mimo Citi), nebylo by vhodnější se vydat cestou Citi bank, vydávat jen bezkontaktní karty, ale umožňovat bezkontaktní funkci blokovat/odblokovat, ne však přes Zákaznickou linku jako u Citi, ale přes IB? V tomto případě bych kartu zasílal se blokovanými BP.

Psí hlas asi do nebe nepůjde, na druhou stranu, kapka hloubí důlek ne svou silou, ale opakovaným působením. :-)
MirdaM

Odeslat příspěvekod glock69 30. 12. 2012 20:34

Jak dlouho jste čekali na výsledek, zda vám schválili kartu? Skoro před měsícem si kurýrka vyzvedla doklady a pořád ticho po pěšině...
glock69
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod wit.cz 30. 12. 2012 20:49

dva týdny
wit.cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 30. 12. 2012 21:32

Zažádáno 4.12., nebyl ani kontakt s kurýrem.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod MirdaM 31. 12. 2012 10:08

Také cca 2 týdny od podpisu s kurýrem přišel nějaký mail o aktivaci tuším IB a bezprostředně karty.

Než došly karty, dotazoval jsem se mailem v Citi, jestli dávají vědět v případě zamítnutí žádosti. Dostal jsem odpověď, že ano a písemně.
MirdaM

Odeslat příspěvekod glock69 2. 1. 2013 17:22

Tak jsem se dnes dovolal na infolinku a žádost mi zamítli. Co mně překvapilo, tak prý nedávají vědět, že žádost zamítli. Důvod na lince neznají. Zaslané doklady údajně skartují, doufám, že aspoň v tomto se jim dá věřit.
glock69
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Gandalf007 2. 1. 2013 18:32

glock: To je zajímavé, když jsem ji vloni na jaře vyřizoval, bylo mi tehdy řečeno, že po vyhodnocení mi přijde buď karta nebo dopis o zamítnutí žádost. Asi si to mění, jak je napadne...
Gandalf007
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod S474N 2. 1. 2013 20:09

glock69 jenom pro zajimavost, cos jim napsal za praci a jakej si dal plat?

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod glock69 2. 1. 2013 20:32

Státní zaměstnanec, doba neurčitá, plat průměrný.
glock69
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod S474N 2. 1. 2013 20:40

Zvlastni, nejsi totiz prvni clovek o kom vim, ze mu zamitnuli kartu.

S474N
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka