Kreditní karta Citibank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod mikedub 4. 1. 2013 14:20

Patriku, poplatek za rok 2012 co jsi kartu využíval, či na další rok?Už se mi nechce platit dalších 2500Kč...tak poraď...děkuji Mic :-[
mikedub
Návštěvník

Odeslat příspěvekod xls 4. 1. 2013 15:07

Možná spíš banky s KK vyhledávají klienty, kteří jsou náchylní spadnout do dluhové pasti. Typicky to někomu vnutit na ulici, že může hned začít utrácet a o víc se nestarat.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod dr._lukas 4. 1. 2013 15:45

Je to tak no..kdejaký cikán tu kartu dostane :-) Oni si umějí spočítat, kdo bude pro banku ztrátový a kdo bude naopak nesolventní a vydělá do jejich rance :-D

Každopádně bych to nepokládal za tragédii, když někdo, někde KK nedostane.. Stejně každý rozumný člověk nakupuje touto kartou jen do rozsahu svých úspor a možností a ztratí akorát možnosti bonusu, který Citi life např. přináší...
Občas se setkám s obchodníkem, který mě dá raději slevu ze základní ceny, než by měl zaplatit lichvářský poplatek bance za to, že zaplatím kartou.. A proč ne..Pokud má dát bance 3% nebo mě, tak raději do toho bankomatu zajdu a dám mu cash..co už na tom, že si plno takových obchodníků nespočítá, že manipulace s hotovostí také něco stojí ;-)
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 4. 1. 2013 15:52

mikedub píše:Patriku, poplatek za rok 2012 co jsi kartu využíval, či na další rok?Už se mi nechce platit dalších 2500Kč...tak poraď...děkuji Mic :-[

Citi ČSA jsem neměl celý rok, část poplatku by mě měli vrátit - uvidíme, zatím nic. Jinak při zrušení mě nabídli rok vedení zdarma a pak ještě jednou po měsíci. Ale odmítl jsem - mám problém udělat slušný obrat na jedné kartě, natož na dvou a co zavedlo ČSA to omezení na platnost mil to pro mě úplně postrádá smysl.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod fremantle 4. 1. 2013 16:10

Vloni mi GE taky zamítla vydání KK s limitem na 10.000 Kč, nabízeli ji hned při zakládání účtu Gratis.
dr._lukas píše:co už na tom, že si plno takových obchodníků nespočítá, že manipulace s hotovostí také něco stojí ;-)

To je pravda, ale ty náklady jsou víceméně fixní bez ohledu na objem té hotovosti (obchodník tržbu stejně přinese do banky, ať to už bude několik desítek tisíc nebo desetkrát tolik).
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 4. 1. 2013 16:21

To je pravda, ale ty náklady jsou víceméně fixní bez ohledu na objem té hotovosti (obchodník tržbu stejně přinese do banky, ať to už bude několik desítek tisíc nebo desetkrát tolik).

Přesně tak. Navíc někde jsou ty náklady na manipulaci s hotovostí minimální. Např. když jsem dělal u Schleckera (teď už to můžu říct, když skončil), tak hotovost nosila do banky vedoucí o polední pauze nebo po pracovní době. Náklady na manipulaci s hotovostí tak minimální. Nedělám si iluze o tom, že v ostatních malých obchodech to není podobné.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod zbijeczka 4. 1. 2013 17:47

mikedub píše:Patriku, poplatek za rok 2012 co jsi kartu využíval, či na další rok?Už se mi nechce platit dalších 2500Kč...tak poraď...děkuji Mic :-[

Po podání žádosti o zrušení kreditky Citi ČSA nabízí Citibank jako retenci odpuštění poplatku na další rok, ne za aktuální rok. Například já zrušil kreditku hned v prvním roce a nabídli mi odpuštění poplatku v roce druhém. Nátlak z jejich strany, abych si kreditku ponechal, byl velice silný. Volali mi několikrát a přesvědčovali mě velice dlouho.

Po zrušení kreditky (doběhnutí výpovědní lhůty) vrací banka poměrnou část ročního poplatku za aktuální rok. To je jejich povinnost ze zákona. I tak musím Citibank pochválit. Poměrnou část poplatku spočetli ke dni doručení mojí výpovědi, ne ke dni doběhnutí výpovědní lhůty (+30 dní), takže jsem dostal o 208 Kč víc, než jsem čekal.
zbijeczka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mikedub 4. 1. 2013 17:52

Patriku ja tam volal, ze bych rad zrusil CSA kartu..bla bla...a oni me nuti si vzit CITI life kartu, kde se plati jen 50Kc, asi clovek musi byt svine a rici hned ze ches rusit...Mic :-|
mikedub
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 4. 1. 2013 17:59

Já jsem jim na férovku do toho telefonu řekl, že si tu Citi Life vezmu, ale že to nechci převodem, ale novým zřízením karty (protože dostanu 1000 Kč bonus :) ).

-- 4. 1. 2013 18:01 --

Paní na přepážce (samozřejmě že jsem nevolal ze svého telefonu, ale šel jsem si zavolat na pobočku zadarmo :) ), se neubránila smíchu.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod zbijeczka 4. 1. 2013 18:02

mikedub: Mě nabídli druhý rok zdarma už při pokusu kreditku zablokovat. Já požádal operátora o zablokování (tvrdil mi, že prý jde později zpětně odblokovat) a on se ptá na důvod. Tak říkám, že budu kreditku rušit. A on mě přepojil na pracovníka, který má oprávnění dávat retenční nabídky. Z toho plyne ponaučení:

1) volat na Citiphone v běžné pracovní době - to proto, aby pracovník s oprávněním dávat retenční nabídky byl v práci
2) zkusit zablokovat kreditku s tím, že ji budu brzy rušit a pozorovat, co se začne dít
3) pokud se nic nestane, pak odeslat žádost o zrušení

Jinak já zrušil Citi ČSA až poté, co mi dali i druhou kartu Citi Life. Bál jsem se totiž, že zrušením Citi ČSA se dostanu na černou listinu a další kartu už mi nedají. :-)
zbijeczka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 4. 1. 2013 18:09

Jinak já zrušil Citi ČSA až poté, co mi dali i druhou kartu Citi Life. Bál jsem se totiž, že zrušením Citi ČSA se dostanu na černou listinu a další kartu už mi nedají.

Udělal jsem to úplně stejně a ze stejného důvodu :)
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod MirdaM 4. 1. 2013 18:27

Premie 1000 Kč se objeví již na prvním výpisu? S prémii 1000 Kč se vyplácí i další, jako 250 Kč za první platbu do 30 dnů, nebo se vyplácí jen jedna nejvyšší?

Do kolika dnů dojde mailem výpis po ukončení účetního období?
MirdaM

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 4. 1. 2013 18:33

Tisíc korun to bylo celkem, při splnění všech podmínek. Z karty jsem díky útratě 60 000 Kč první měsíc "vytáhl" celkem 2 tisíce :).
Výpis mě přišel tak asi 4 dny po skončení období.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod zbijeczka 4. 1. 2013 18:34

Prémii 1000 Kč jsem měl hned na prvním výpisu. V mém případě to bylo 750 Kč (maximum) za útratu v určité výši + 250 Kč obecný vstupní bonus = 1000 Kč celkem.

E-mail s výpisem mi chodí následující den po ukončení období.
Účetní období mi končí 3.
Výpis mi chodí 4. odpoledne.
zbijeczka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 4. 1. 2013 18:39

ono mi tam do toho spadly nějaké volné dny, takže je možné, že je to i dřív. Každopádně on-line náhled je k dispozici na webu ihned, takže je možné se řídit i podle toho - já, kvůli relativně malému limitu, pravidelně "vyrovnávám" ještě před tím, než mi přijde výpis.
PatrikChrz
Administrátor

Předchozí stránkaDalší stránka