Kreditní karta Citibank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod zbijeczka 4. 1. 2013 22:11

Je potřeba požádat živého operátora na Citiphone.
zbijeczka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vklatil 4. 1. 2013 22:58

To oni právě moc nepotřebují takového člověka, který to v pohodě zvládne splácet v bezúročném období. :mrgreen:

Taky si myslím, že při posuzování hraje roli to zda se bude splácet v bezůročném období. Žádal jsem před 2 roky zamítli - mzda průměrná, 12 let stejný zaměstnavatel, vlastní byt, nikdy žádné dluhy. Pak jsem to zkusil za rok znova kartu schválili - limit 12tis. Ještě před tím jsem žádal v GE když měli akci a kartu zamítli prý asi pro nedostatečnou bonitu a to jsem měl u nich 2 roky předtím gold účet a na termíňáku mega. Pak žádala manželka nejprve v GE, mzda nižšší než moje, splácela úvěr ze stav. spoření a dostala limit 30tis pak zažádala o CITI a dali jí při schválení 40tis a asi po 4 měsících to navýšili na 60tis. Ještě jsem chtěl udělat kartu švagrové, mzdu má kolem 20tis, 15 let stejný zaměstnavatel, vlastní byt a zamítli jí to.(tady,ale asi hrálo roli bydliště - Karlovy Vary a tamější velká nezaměstanost)
vklatil
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fremantle 4. 1. 2013 23:35

Ono je to celkem zbytečné i nějak řešit, co je schváleno risk managementem u té které banky, všechny zmíněné okolnosti mají nějakou váhu a může tam být spousta dalších proměnných (úvěr nemusí být schválen třeba ani manažerovi s platem přes 50.000 Kč čistého, pokud pracuje v nějakém rizikovém sektoru, třeba u automobilky, protože bude třeba mít zvyklý jak vysoké příjmy, tak i vysoké výdaje, atd.) a to je právě know-how té které banky, jak má nastavené procesy, a proto ani nesdělí důvod zamítnutí. Koneckonců je to pouze nějaký druh výpočtu, kde se při hodnocení bonity buďto dosáhne dostatečné hodnoty anebo i při nepatrné odchylce žádost zamítne. Osobně se však domnívám, že např. historie starších produktů u konkrétního ústavu má spíše marginální vliv, než jaký se jim přisuzuje a taktéž si myslím, že na bankou zamítnuté žádosti o úvěrové produtky v registrech se rovněž nějak zvlášť nepohlíží.
Faktem je, že kreditné karty jako takové jsou ideálním příjmem pro banku z nižších příjmových (a/nebo méně finančně gramotných) vrstev soudě dle dlužnického chování, kdy se i po spadnutí do dluhové spirály raději půjčí na splátku kreditky (která to obyčejně nastartuje, utrácet je přece snadné) např. od nebankových společností a banka se už tak nemusí nějak zvlášť starat, když klienta podojila dostatečně.
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 5. 1. 2013 10:13

zbijeczka píše:Já mám vypozorováno, že pokud 3. den v měsíci padne na sobotu, celé se to pousouvá o 1 den, tj.
- účetní období končí až 4. (neděle)
- výpis přijde až 5. (pondělí)

Jsem zvědav, co se stane, když 3. den v měsici padne na neděli. Zatím se mi to nestalo. Až v únoru.

To je zajímací, já to mám přesně naopak... Účetní období končí 11. a pokud to padne na sobotu nebo neděli, tak se to posunuje, ale před toho 11. na poslední pracovní den, tj. klidně i na pátek 9.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář

Odeslat příspěvekod Rodsten 5. 1. 2013 11:08

Já to mám taky vždy poslední pracovní den, pokud mi období končí přes víkend. Je to vidět i ve výpisech na internetu, většinou je to k 20.dni v měsíci, ale občas je 18 nebo 19 pokud 20 není pracovní den.
Rodsten
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod zbijeczka 5. 1. 2013 14:56

Tak jsem na to znovu koukal a fakt je to zajímavé:
1) V PDF výpisu je napsané, že je generován za období do 4.11.2012 (neděle), zatímco v IB si vybírám výpis k datu 2.11.2012 (pátek).
2) Prošel jsem všechny výpisy a nenašel jsem ani jednu transakci, která by byla zaúčtována v nepracovní den. Platby kartou, které v jiných bankách zaúčtují o víkendu, se v Citibank objeví zaúčtované až s pondělním datem.

Z toho plyne, že Citibank formálně vystaví výpis k nedělnímu datu (a rozešle ho v pondělí), ale jsou tam platby kartou zaúčtované jenom do pátku. Ve výsledku je to výhodné pro klienta, protože některé platby "propadnou" až do dalšího účetního období.
zbijeczka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MirdaM 5. 1. 2013 20:44

zbijeczka: již Ti dorazil výpis k 3.1.13?
MirdaM

Odeslat příspěvekod zbijeczka 5. 1. 2013 20:46

Ne, nedorazil. Je to poprvé, co mi výpis nepřišel druhý pracovní den. Pravděpodobně si pracovník Citibank, co umí generovat výpisy, vzal dovolenou a v práci bude až v pondělí. :-)
zbijeczka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod saabik 5. 1. 2013 21:27

dovolenou si nevzal, to vim jiste:).
saabik
Diskutér

Odeslat příspěvekod dr._lukas 5. 1. 2013 21:59

taky mě nic nepřišlo..ani v IB nelze zobrazit..pouze se vidím celkovou utracenou částku k datu výpisu
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod fc70 5. 1. 2013 23:44

Nikde jsem neviděl upozornění na kartu Citi BILLA.

Citi BILLA vrací ze všech nákupů 1%, což není nijak vyjímečné, ale zajímavé je, že podmínka pro bezplatné vedení je jen použít kartu aspoň jednou za měsíc (tj. žádný minimální obrat).

Takže by se mohla hodit všem těm lidem, co by chtěli vracecí kreditku, ale nevyplatí se jim platit kolem 50 Kč za Citi Life a jiné vracecí karty. (A je to Mastercard World, takže by taky mohla zahrnovat letištní salonek? Citi to ale neinzeruje.)

(Pro úplnost, nevýhoda je, že vrácená procenta se dají utratit jen v Bille, a že po 6 měsících bez nákupu v Bille bonus úplně propadá.)
fc70
Diskutér

Odeslat příspěvekod zbijeczka 6. 1. 2013 00:29

Kreditka Citi Billa mi přijde nevýhodná. V Bille sice vrací 3%, ale Billa patří mezi nejdražší obchody. Vyplatí se tedy nakoupit jinde a tam použít Citi Life.

A dále, u Citi Billa karty lze získat za měsíc bonus maximálně 500 Kč, kdežto u Citi Life 2000 Kč.
zbijeczka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fc70 6. 1. 2013 00:44

Samozřejmě, pro ty, co měsíčně utratí kartou přes 4166, je Citi Life znatelně lepší.

Na druhé straně, pro ty, co kartu aktivně používají, a Billu mají pohodlně v dosahu (nemusí tam pravidelně nakupovat), je lepší Citi Billa než Citi Classic/mKreditka/Zuno/GE Moneycard Gratis/RB Easy. Tyto nevracecí kreditky zdarma teď dávají smysl jen pro ty, co chtějí mít kreditku v šuplíku jako rezervu, nebo využijí některou nepeněžní vlastnost (Sphere card apod.)
fc70
Diskutér

Odeslat příspěvekod MirdaM 6. 1. 2013 08:31

Je 100% spolehlivé splácení celé dlužné částky z posledního výpisu inkasem z účtu v jiné bance (za předpokladu dostatku financí na účtu v cizí bance, bezchybného povolení inkasa z Citi včetně dostatečného limitu v povolení a správného čísla účtu v cizí bance nahlášeného v Citi pro inkaso 100% dlužné částky)?
MirdaM

Odeslat příspěvekod Gandalf007 6. 1. 2013 09:41

MiradM: Mě už proběhly 3 nebo 4 inkasa z účtu mBank a vše bezvadně, takže za mě ano. Má to jednu výhodu, pokud si v průběhu měsíce převádíš bonusové body na kredit, automaticky Ti banka sníží výši inkasa a nemusíš to řešit ;-)
Gandalf007
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka