Kreditní karta Citibank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Ruprecht001 12. 8. 2008 06:25

jj, ten scénář by i fungoval, jenže... jenže časem zjistíš, že tvá běžná útrata je pár tisíc měsíčně, aspoň tedy já mám v průměru na platby kartou 3-5 tisíc max. Víc toho kartou nepoplatím. Když to spočítáš, děláš opičárny s převody kvůli pár korunám. Osobně jsem kreditku od Citi zrušil a nechal si jen jejich Benefit kartu, která má rovnou cca 3% úrok. Má to jen tu nevýhodu, že ty peníze tam musíš nasypat ze svého, že nemáš ten bezúročný více jak měsíční debet. Pokud těmi pohyby nezískáš alespoň stokoruny, je to opruz. Snad jedině, kdybych tim platil nájem, nebo benzín do auta ... jinak je to o ničem.
Ruprecht001
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mr.Z 12. 8. 2008 09:15

Možná se pletu, ale pan zadirr chtěl kartu zadarmo, za Benefit Citi se platí...
Mr.Z
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 12. 8. 2008 09:39

Smlouva s Citi je tak trochu "smlouva s ďáblem". Pokud si budeš opravdu přesně hlídat, kolik utratíš (za překročení limitu je pokuta 550 Kč), včas budeš platit veškeré platby (za pozdní zaplacení je pokuta 550 Kč) a pokud možno nebudeš využívat úvěru (celkem "slušně" úročený) a nebudeš potřebovat kontorolovat si pohyby na Internetovém bankovnictví, bude karta opravdu zdarma.
Podle info, co jsem měl od ostatních majitelů, jsou výpisy dost nepřehledné a často chodí v dost šibeničním termínu. "Kvalitě" jejich infolinky může konkurovat snad jen UPC :)
Také se obloukem vyhni všem doplňkovým službám ke kartě.
Na mFóru se právě řeší poměrně podivné přepočítací kurzy na Citi kartě http://mbank.cz/forum/read.html?f=1&i=5 ... sr=dd&pn=2 a banka je oficiálně odmítá komentovat - http://www.mesec.cz/clanky/platba-karto ... ily-banky/.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Ruprecht001 12. 8. 2008 10:18

Ano, za Benefit Citi se platí, ale ne nutně penězi. Osobně jsem si ji nechal hlavně kvůli 5% slevě na O2 služby. Uhradit poplatek můžeš kredity z Benefit programu.
Ruprecht001
Diskutér

Odeslat příspěvekod Hlava 12. 8. 2008 12:24

PatrikChrz píše:Podle info, co jsem měl od ostatních majitelů, jsou výpisy dost nepřehledné a často chodí v dost šibeničním termínu. "Kvalitě" jejich infolinky může konkurovat snad jen UPC :)
Také se obloukem vyhni všem doplňkovým službám ke kartě.

Mi přijdou výpisy naopak dost přehledné, je tam vypsáno za co jsem utrácel a potom jedna částka s termínem do kdy ji mám zaplatit. Hotovo.
A doplňkové služby se mi snaží stále vecpat, to je fakt.
Ale jsem s kartou spokojen.
Hlava
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 12. 8. 2008 14:43

Výpisy teda moc krásy a přehlednosti nepobraly, ale aspoň člověk vidí, co měsíčně poplatil, zatím ale vždycky přišly včas (25. konec období, do konce měsíce to vždycky přišlo). Aby se člověk nemusel hlídat, chce to dost vysoký limit.
Doplňkový služby jsou sice předražený, ale když mi před odjezdem do rizikový destinace vnitili dobrý pojištění, který šlo do měsíce bezplatně zrušit, tak jsem to využil (a zrušil). Z druhý strany stojí za zmínku i bezkonkurenční podmínky stoplistace.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod brnakk 12. 8. 2008 15:38

Řeším teď stejnou situaci, chystám se do Itálie, kartou mBanky mýtné nezaplatím. Citi kreditku sice mám, ale nebudu riskovat, že mi náhodou platbu na mýtnici "zablokují", aby předešli případnému "zneužití" karty (už mi to tak jednou udělali). Převedu si tedy celý limit kreditní karty na paysec (zaplatím online do konce srpna bez poplatku), z paysecu do KB, z KB zaplatím celou dovolenou penězma z Citi a celou dovolenou splatím až v říjnu, využitím 55 dní splatnosti citi kreditky :-)
"Go for a business that any idiot can run – because sooner or later, any idiot is probably going to run it." - Peter Lynch
brnakk
Návštěvník

Odeslat příspěvekod brnakk 12. 8. 2008 15:53

Jinak k té kreditce od Citi. Používám ji často, vše splácím do limitu, za celou dobu co ji využívám jsem nezaplatil ani halíř navíc. Výpis je OK, přehledný, je tam vždy částka kterou je třeba zaplatit a do kdy, ve spodní části je výpis plateb kartou, víc nepotřebuji. Výpis mi chodí včas, datum výpisu bývá začátkem měsíce kolem 3., dorazil mi vždy nejpozději 10. a splatnost mám kolem 28. Nepřipadá mi to nijak šibeniční.

Infolinka je také relativně OK, aspoň se na ní dá dovolat živému operátorovi na první pokus bez fronty, narozdíl od UPC. Vadí mi akorát tři věci:
1) věčné vnucování nějakých pojistek, půjček a dalších kravin kolem, přičemž podrobnosti sdělí akorát po telefonu. Kdybych měl možnost si jejich nabídku projít v klidu někde na internetu možná bych o ní uvažoval, ale takhle po telefonu je to nesrozumitelné, nejasné, a připadá mi, že tam někde je schovaný nějaký poplatek, který mi třeba nesdělí, takže to vše automaticky odmítám, protože od nich ani nic dalšího nepotřebuji.
2) Odmítnout je potřeba vždy aspoň 3x a důrazně, ty operátoři jsou fakt dobře vycvičení jehovisti.
3) Občasné blokování platby z důvodu podezření na zneužití karty. Je to podle mne naprosto nesmyslné, kolikrát ta samá platba proběhne, najednou tu samou blokují. Je třeba volat na infolinku a sdělit, že je to OK, což je otravné, až trapné. Oni sami navíc nevolají, vždy jen prozvoní a napíšou sms, abych se jim zavolal a podal vysvětlení, což je také dost ubohé...Nedovedu si představit, že bych takhle platil třeba na mýtnici v Itálii, za mnou 30 aut ve frontě a zrovna by mi blokli platbu... Takže kartou platím akorát po internetu z domova, poslední dobou využívám kombinace 55 dní splatnosti a možnost platby online zdarma na paysec a následné využívání peněz od citi pro vlastní potřebu, popř. přesunutí na emax.
"Go for a business that any idiot can run – because sooner or later, any idiot is probably going to run it." - Peter Lynch
brnakk
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dalich 13. 8. 2008 14:05

Levnější než Benefit karta je O2 Citi karta. Jen není embosovaná. Stojí 250, má taky "plusový" úrok a 5% slevu na O2 služby.

Ad variantu s PaySec: Ano, jde to, ale jen do 31.8.2008 :-) Pak je to za 2 %.
Presstitut a zloděj z povolání.
dalich
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Ruprecht001 13. 8. 2008 19:33

dalich: No jo, ale zase ti to nesbírá ty benefit body :-) Já se těším, že si za ně třeba pořídím iPhona :-D :-D
Ruprecht001
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mr.Z 13. 8. 2008 20:10

O2 Citi sice nesbírá Benefit body, ale zase dává slevu na vyúčtování... Ale uznávám že při větším objemu transakcí může být Benefit výhodnější :-)
Mr.Z
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dalich 13. 8. 2008 22:00

Mr.Z píše:O2 Citi sice nesbírá Benefit body, ale zase dává slevu na vyúčtování... Ale uznávám že při větším objemu transakcí může být Benefit výhodnější :-)

O2 Citi karta mi každý měsíc dává 200 Kč za to, že jsem utratil více než 10 000 Kč. Paráda. Od O2 mi chodí minusové faktury :mrgreen:
dalich
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Ruprecht001 13. 8. 2008 22:17

Mr.Z píše:O2 Citi sice nesbírá Benefit body, ale zase dává slevu na vyúčtování... Ale uznávám že při větším objemu transakcí může být Benefit výhodnější :-)

Ale O2 Benefit Citi ti dává taky 5% slevu na vyúčtování, dělají to souhrně jednou za čtvrtletí.
Ruprecht001
Diskutér

Odeslat příspěvekod dalich 13. 8. 2008 22:29

Ale O2 Benefit Citi ti dává taky 5% slevu na vyúčtování, dělají to souhrně jednou za čtvrtletí.

O2 Citi ti připisuje měsíčně. Ale kromě slevy mám i bonus 200 Kč. A navíc ta karta stojí jen 250 ročně.
dalich
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Mr.Z 14. 8. 2008 08:13

dalich píše:

O2 Citi ti připisuje měsíčně. Ale kromě slevy mám i bonus 200 Kč. A navíc ta karta stojí jen 250 ročně.

Začíná to tu vypadat jako propagační fórum Citi, ale souhlasím s Dalichem - také jsem v situaci kdy mi O2 dluží díky této kartě peníze 8-)

To Ruprecht001: U této karty je jak sleva 5% na vyučtování, tak bonus 200 Kč měsíčně při utratě nad 10kKč.
Mr.Z
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka