Kreditní karta Citibank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod myšpulín 5. 4. 2014 10:41

Tak vyplatí se jim to u lidí co si pořídí kreditku a s tou vesele utrácí a pak ji sotva zvládají splácet. A zrovna takové klienty získají třeba i díky nám, spokojeným klientům, kteří těm kartám děláme vlastně reklamu.
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod slavo963 5. 4. 2014 10:51

Peto, spravne to popisujes, ale ked chces vsetky premie, mozes maximalne naraz vycerpat iba kreditny ramec, tzn v tvojom pripade tych 12000. Potom ich tam vratis a opat vycerpat 12 000. A tak dokola, kym nepretocis 50 000.

Produkty, ktore su na trhu sa bankam oplatia, nie su to charitativne organizacie. Vatsina ludi KK pouziva a viac ako 50% ich dokonca nesplaca v termine...ti nam to vsetko dotuju

myspulin, ja mam celkovy kreditni ramec jenom 100 000, ale 3 vratkove KK, 50 000 tam musim prednabit
slavo963
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 5. 4. 2014 12:04

hannys85 píše:Stejně by mě zajímalo, jak se ji mto může vyplatit, kdž si člověk zařídí kartu, kvůli prémie a pak ji vypoví anebo vypoví tu, kde již platí poplatek...

Já jsem si taky někdy kládl tu otázku, ale naprostá většina lidí tak prostě nepřemýšlí. I když jsem si myslel, že finanční gramotnost populace a vůbec, jen pouhé pochopení psaného textu (smlouva, obchodní podmínky, sazebník, případně dokument popisující benefity držitelů) se lepší, pořád se objeví něco, co mě přesvcědčí o opaku, například toto vlákno: http://forum.mesec.cz/index.php?topic=5271 ;-]

-- 5. 4. 2014 12:06 --

slavo963: Otočíš každý měsíc těch 100.000 Kč i bez SIPO? Na čem proboha?
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod saturn77 5. 4. 2014 12:47

přidávám se k dotazu fremantleho - kde a jak se dá otočit každý měsíc třeba těch 50.000 Kč i bez SIPO? klidně pište i do SZ, pokud nechcete veřejně odpovídat...
saturn77
Návštěvník

Odeslat příspěvekod xls 5. 4. 2014 12:56

Prostudovat si všechny materiály Citi ke kreditkám, pochopit je a ještě je chápat naprosto stejně jako banka je prakticky nemožné. A to mám ekonomické vzdělání a rukama mi procházejí kvůli práci haldy právních dokumentů; pro naprostou většinu lidí je práce s takovými materiály naprostá sci-fi.

Shodou okolností jsem se pokoušel před nějakou dobou přemluvit pár svých příbuzných ke kvalifikovanému používání KK, které by jim přineslo každému pár desítek tisíc. Nikdo to pořádně nepochopil a nešel do toho. Zato do takového ŽP, EaS vložili peníze naprosto klidně... Takže to je celé jen o schopnosti finančních instuticí přesvědčit idioty o nějakém nesmyslu a penízky s jen sypou.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod stepano 5. 4. 2014 13:29

saturn77 píše:přidávám se k dotazu fremantleho - kde a jak se dá otočit každý měsíc třeba těch 50.000 Kč i bez SIPO? klidně pište i do SZ, pokud nechcete veřejně odpovídat...

Nevím jak Slavo, ale já jsem schopen protočit 50000 za jednu služební cestu (Letenka, hotel, půjčení auta a ostatní drobnosti)
stepano
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 5. 4. 2014 13:43

Na takové případy mám zase raději KK Cetelem - ta sice vrací jenom do 20.000 Kč, ale zas má o 3 % lepší kurzy než KK Citi... Prostě na běžné náklady si nedokážu představit utratit každý měsíc 50.000 Kč a kupovat každý měsíc zahradní domek v hobbymarketu a hned ho jít vrátit naproti hotovosti asi ne, fiktivní obchody na aukru asi taky nebude cesta a pak už zbývají akorát předplacené dárkové karty do OC Chodov, či Černý Most, kde je ale třeba čekat na propadnutí doby platnosti jeden rok, jinak se na zpětnou výměnu uplatňuje poplatek (a jsou pouze do nominální hodnoty 3.500 Kč)...
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod slavo963 5. 4. 2014 14:16

Zacaj jsem hodne cestovat(prace)...ale defakto jsou tyhle vydelane premie drobne, spise je to konicek, mozna relikvie z minulosti, kdyz clovek setril kde se dalo, mozna pocit satisfakce, ze neco mam nyni z bank ja a ne opacne, nebo bezpracne vydelane penize, atd...
slavo963
Diskutér

Odeslat příspěvekod hongmi 6. 4. 2014 03:28

xls píše:Prostudovat si všechny materiály Citi ke kreditkám, pochopit je a ještě je chápat naprosto stejně jako banka je prakticky nemožné. A to mám ekonomické vzdělání a rukama mi procházejí kvůli práci haldy právních dokumentů; pro naprostou většinu lidí je práce s takovými materiály naprostá sci-fi.

Shodou okolností jsem se pokoušel před nějakou dobou přemluvit pár svých příbuzných ke kvalifikovanému používání KK, které by jim přineslo každému pár desítek tisíc. Nikdo to pořádně nepochopil a nešel do toho. Zato do takového ŽP, EaS vložili peníze naprosto klidně... Takže to je celé jen o schopnosti finančních instuticí přesvědčit idioty o nějakém nesmyslu a penízky s jen sypou.

Nejvic se da vzdy vydelat na lidske hlouposti.
hongmi
Diskutér

Odeslat příspěvekod myšpulín 6. 4. 2014 07:11

Čím víc jsou lidi hloupí, tím víc jiní mohou být vychytralí.
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod avathar 6. 4. 2014 15:17

Zkusil už někdo 2. Mall?
avathar
Diskutér

Odeslat příspěvekod ruff 7. 4. 2014 06:54

Dobré ráno všem. Nezaplatím-li ani jednou po aktivaci novou Mall KK, naúčtují mi poplatek? U O2 to tak bylo, ne?
ruff
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fremantle 7. 4. 2014 08:08

Neoficiálně by to tak mělo být, ale nelze na to spoléhat - zatím to asi ještě nikdo nevyzkoušel, dle sazebníku mají právo poplatek účtovat a zase pak při provedení jedné platby je vrácen. Osobně v průběhu prvního měsíce po aktivaci kartu nepoužiji a uvidím, jestli bude nebo nebude poplatek účtován.
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod Taki 7. 4. 2014 08:20

ruff píše:Dobré ráno všem. Nezaplatím-li ani jednou po aktivaci novou Mall KK, naúčtují mi poplatek? U O2 to tak bylo, ne?

Zatím to vypadá tak, že chybou systému naúčtují poplatek i tomu, kdo transakci provedl. Alespoň zatím jsou zde dva takové případy. Tak by bylo legrační, kdyby se lidem bez transakce nenaúčtoval. U Citi se ještě může taky stát, že naúčtují jen storno poplatku :-D

avathar píše:Zkusil už někdo 2. Mall?

Docela jsi mne nahodlal. Jdu na to :D

Miluju tyhle typy... Dámička, cílevědomá, sebevědomá, chladná, arogantní, nejchytřejší, bez chyb... kráva.

Ještě nikdo s aktivní OnaDnes KK a připsanými 3.000,- ?
Taki
Diskutér

Odeslat příspěvekod filas81 7. 4. 2014 08:57

mně dneska teprve Ona dnes Lifka přišla, takže ještě chvilku to potrvá, než-li budu moci potvrdit připsání těch 3000,-
filas81
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka